HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Logan Schuchart earns second straight Jackson Nationals crown, more Sunday results

DB3 Inc. Photo

MONDAY

WORLD OF OUTLAWS (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. David Gravel; 2. Donny Schatz; 3. Kerry Madsen; 4. Brad Sweet; 5. Kyle Larson; 6. Sheldon Haudenschild; 7. Jacob Allen; 8. Logan Schuchart; 9. Justin Henderson; 10. Kraig Kinser; 11. Gio Scelzi; 12. James McFadden; 13. Shane Golobic; 14. Parker Price-Miller; 15. Carson Macedo; 16. Wayne Johnson; 17. Spencer Bayston; 18. Cory Eliason; 19. Brian Brown; 20. Brock Zearfoss; 21. Austin McCarl; 22. Paige Polyak; 23. Aaron Reutzel; 24. Carson McCarl. 

TUESDAY

WORLD OF OUTLAWS (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 50 Laps: 1. Aaron Reutzel; 2. Brad Sweet; 3. Donny Schatz; 4. Sheldon Haudenschild; 5. Kyle Larson; 6. James McFadden; 7. Logan Schuchart; 8. Kerry Madsen; 9. David Gravel; 10. Gio Scelzi; 11. Parker Price-Miller; 12. Shane Golobic; 13. Kraig Kinser; 14. Carson Macedo; 15. Cory Eliason; 16. Spencer Bayston; 17. Justin Henderson; 18. Ian Madsen; 19. Carson McCarl; 20. Wayne Johnson; 21. Brian Brown; 22. Lynton Jeffrey; 23. Jacob Allen; 24. Austin McCarl. 

THURSDAY

ASCS NATIONAL TOUR (Skagit Speedway – Dirt Cup)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Blake Hahn; 2. Dominic Scelzi; 3. Trey Starks; 4. Justin Sanders; 5. Chase Majdic; 6. Alex Hill; 7. Jason Solwold; 8. J.J. Hickle; 9. Robbie Price; 10. Seth Bergman; 11. Ryan Robinson; 12. Eric Fisher; 13. Greg Hamilton; 14. Colby Thornhill; 15. Dylan Westbrook; 16. Matt Covington; 17. Colton Heath; 18. Brock Lemley; 19. Willie Croft; 20. Cam Smith; 21. Garen Linder; 22. Chase Goetz.

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Motorplex – AGCO Jackson Nationals)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Kerry Madsen; 2. Logan Schuchart; 3. David Gravel; 4. James McFadden; 5. Carson Macedo; 6. Sheldon Haudenschild; 7. Brad Sweet; 8. Jacob Allen; 9. Gio Scelzi; 10. Kraig Kinser; 11. Donny Schatz; 12. Shane Golobic; 13. Parker Price-Miller; 14. Tim Kaeding; 15. Aaron Reutzel; 16. Brian Brown; 17. Cory Eliason; 18. DJ Netto; 19. Justin Henderson; 20. Jason Sides; 21. Ayrton Gennetten; 22. Brock Zearfoss; 23. Spencer Bayston; 24. Wayne Johnson.

FRIDAY

ASCS NATIONAL TOUR (Skagit Speedway – Dirt Cup)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. Colton Heath; 3. Dylan Westbrook; 4. Matt Covington; 5. Blake Hahn; 6. Jason Solwold; 7. Ryan Timms; 8. Daren Linder; 9. Justin Sanders; 10. Trey Starks; 11. Seth Bergman; 12. Ryan Robinson; 13. Robbie Price; 14. Scott Bogucki; 15. Eric Fisher; 16. Cam Smith; 17. Colby Thornhill; 18. Trever Kirkland; 19. J.J Hickle; 20. Willie Croft; 21. Chase Majdic; 22. Greg Hamilton.

ATOMIC SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kory Crabtree; 2. Tyler Street; 3. Mitch Harble; 4. Andre Layfield; 5. Keith Baxter; 6. Hunter Schuerenberg; 7. Jamie Meyers; 8. Justin Clark; 9. Lance Webb; 10. Josh Davis; 11. Cole Duncan; 12. Jake Hesson; 13. Conner Leoffler; 14. Mark Imler; 15. Dave Dickson; 16. Cale Conley; 17. Chris Garnes; 18. Cale Stinson; 19. Wayne McPeek; 20. Charlie Vest; 21. Nate Reeser; 22. Brandon Wimmer; 23. Trey Jacobs; 24. Bobby Mincer.

BANDITS OUTLAW SPRINT SERIES (Heart O’ Texas Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Randall; 2. John Ricketts; 3. Claud Estes III; 4. Jeb Sessums; 5. Michael Day; 6. Blake Mallory; 7. D.J. Estes; 8. Reagan Reed; 9. Devon Debrick; 10. Dale Wester; 11. Mark Zoeller; 12. Blaine Baxter; 13. Mark Klis Jr.; 14. Rodney Henderson; 15. Daniel Estes; 16. Jeff Day Jr.

BLOOMINGTON SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jake Swanson; 2. A.J. Hopkins; 3. Cole Bodine; 4. Jordan Kinser; 5. Brayden Fox; 6. Harley Burns; 7. Andy Bradley; 8. Anthony D’Alessio; 9. Dickie Gaines; 10. Austin Nigh; 11. Gabriel Gilbert; 12. Brandon Morin; 13. Matt Thompson; 14. Jake Bland; 15. Jadon Rogers; 16. Sterling Cling; 17. Alec Sipes; 18. Matt Beckwith.

CRSA SPRINTS (Utica-Rome Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Alysha Bay; 2. Matt Tanner; 3. Dana Wagner; 4. Jordan Hutton; 5. Jeff Trombley; 6. Darryl Ruggles; 7. Josh Flint; 8. Trevor Years; 9. Kyle Pierce; 10. Dalton Herrick; 11. Ron Greek; 12. Dan Craun; 13. John Cunningham; 14. Mike Kiser; 15. Matt Priscott; 16. Tucker Donath; 17. Hank Katz; 18. Emily VanInwegen; 19. Ethan Gray; 20. Cory Sparks; 21. Brandyn Griffin; 22. Steve Glover; 23. Thomas Fletcher; 24. Chase Moran.

OCEAN SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bud Kaeding; 2. J.J. Ringo; 3. Joey Ancona; 4. Tanner Carrick; 5. Jodie Robinson; 6. Zane Blanchard; 7. Joel Myers; 8. Jake Andreotti; 9. Koen Shaw; 10. Rick Ringo; 11. ; 12. Bradley Dillard; 13. Josh Chisum; 14. Conner Danell; 15. Mitchell Faccinto; 16. Tristan Guardino; 17. Blake Carrick; 18. Jeremy Chisum; 19. Adam Kaeding; 20. Jason Chisum; 21. Ryan Delisle; 22. Keith Day Jr.

OUTLAW SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paulie Colagiovanni; 2. Davie Franek; 3. Jared Zimbardi; 4. Jonathan Preston; 5. Kyle Drum; 6. Jake Karklin; 7. Aaron Jacobus; 8. Andrew Jacobus; 9. Thomas Radivoy; 10. Scott Just; 11. Ray Preston; 12. Dan Bennett; 13. Bobby Parrow; 14. Brian Preston; 15. Craig Lane.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Owings; 2. David Holbrook; 3. Tim McClelland; 4. Kenny Kuhn; 5. Mike Bittinger; 6. Cameron Smith; 7. Steven Kisamore; 8. Tyler Esh; 9. Jeff Rohrbaugh; 10. Cody Phillips; 11. Kyle Rohrbaugh; 12. Nat Tuckey; 13. Steven Cox; 14. Hannah Riser; 15. Brett Rose; 16. Justice Forbes; 17. Travis Leh; 18. Mason Chaney; 19. Austen Treuchet.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Gondik Law Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Patrick Heikkinen; 2. Chase Viebrock; 3. Lance Solem; 4. Mark Chevalier; 5. Caley Emerson; 6. Zach Olson; 7. Jamey Ogston; 8. Todd Hansen; 9. Trevor Reding; 10. Casey Lang; 11. Brad Larson; 12. Danny Wait Jr.; 13. Carter Chevalier; 14. Jesse Grife; 15. Ken Hron; 16. Bob McVitty.

UNITED RACING CLUB (Big Diamond Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Robbie Stillwaggon; 2. Ryan Taylor; 3. Dallas Schott; 4. Josh Weller; 5. Andy Best; 6. Adam Carberry; 7. Jake Hummel; 8. Mike Thompson; 9. Jesse Pruchnik; 10. Joey Amantea; 11. Mike Walter II; 12. Brandon McGough; 13. Hayden Miller; 14. Kyle Smith; 15. Zack Burd; 16. Ryan Stillwaggon; 17. Ryan Kissinger; 18. Jason Shultz.

USCS (Lexington 104 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dale Howard; 2. Howard Moore; 3. Terry Gray; 4. Brent Crews; 5. Morgan Turpen; 6. Slater Helt; 7. Terry Witherspoon; 8. Jeff Willingham; 9. Caleb Thompson; 10. Asa Swindell; 11. Donnie Goodwin; 12. Carson Short; 13. Dewayne White; 14. Gregg Jones; 15. Curt Terrell; 16. Jeff Swindell; 17. Danny Smith; 18. Eric Gunderson.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (PA Speedweek – Davey Brown Tribute Race)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Anthony Macri; 3. Danny Dietrich; 4. Freddie Rahmer; 5. Rico Abreu; 6. Alan Krimes; 7. Dylan Cisney; 8. Brent Marks; 9. Sam Hafertepe Jr.; 10. Logan Wagner; 11. Steve Buckwalter; 12. Justin Peck; 13. Lucas Wolfe; 14. Buddy Kofoid; 15. Ryan Smith; 16. Skylar Gee; 17. Paul McMahan; 18. Dylan Norris; 19. Chad Trout; 20. T.J. Stutts; 21. Mike Wagner; 22. Kyle Moody; 23. Matt Campbell; 24. Robbie Kendall.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Derek Locke; 2. Devin Adams; 3. Rich Eichelberger; 4. Steve Wilbur; 5. Justin Foster; 6. Brett Wanner; 7. Cody Fletcher; 8. Matt Findley; 9. Chris Frank; 10. Tyler Brehm; 11. John Stehman; 12. Scott Fisher; 13. Riley Emig; 14. Brett Strickler; 15. Jake Galloway; 16. Colby Womer; 17. Zachary Cool. DNS: Wyatt Hinkle, Zach Newlin, Chad Criswell.

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Motorplex – AGCO Jackson Nationals)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Kerry Madsen; 2. Carson Macedo; 3. Logan Schuchart; 4. Brad Sweet; 5. Shane Golobic; 6. Parker Price-Miller; 7. Jason Sides; 8. Gio Scelzi; 9. Kraig Kinser; 10. James McFadden; 11. David Gravel; 12. Donny Schatz; 13. Aaron Reutzel; 14. Spencer Bayston; 15. Sheldon Haudenschild; 16. Justin Henderson; 17. Lynton Jeffrey; 18. Ayrton Gennetten; 19. Brock Zearfoss; 20. Cory Eliason; 21. Jack Dover; 22. Jacob Allen; 23. Brian Brown; 24. DJ Netto.

ATTICA RACEWAY PARK, BLACK HILLS SPEEDWAY, GAS CITY I-69 SPEEDWAY,  I-96 SPEEDWAY, NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park), NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway), SPRINT INVADERS (Davenport Speedway), SPRINTS ON DIRT (Hartford Speedway): Rain.

SATURDAY

ASCS MID-SOUTH REGION (Diamond Park Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tim Crawley; 2. Coty Adams; 3. Zach Pringle; 4. Landon Crawley; 5. Paxton Gregory; 6. Joseph Miller; 7. Kevin Hinkle; 8. Mike Baculik; 9. Jason Long; 10. Brandon Hinkle; 11. Josh McCord; 12. Joe Poe Jr.; 13. Jamey Mooney.

ASCS NATIONAL TOUR (Skagit Speedway – Dirt Cup)

360 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. Trey Starks; 3. Matt Covington; 4. Ryan Robinson; 5. Seth Bergman; 7. Dylan Westbrook; 8. Garen Linder; 9. J.J. Hickle; 10. Blake Hahn; 11. Greg Hamilton; 12. Alex Hill; 13. Colby Thornhill; 14. Chase Goetz; 15. Cam Smith; 16. Eric Fisher; 17. Colton Heath; 18. Justin Sanders; 19. Robbie Price; 20. Tyler Thompson; 21. Ryan Timms; 22. Jason Solwold.

FAST ON DIRT (Twin Cities Raceway Park)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cale Conley; 2. Max Stambaugh; 3. Cole Duncan.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. D.J. Foos; 2. Nate Dussel; 3. Craig Mintz; 4. Cole Macedo; 5. Cap Henry; 6. Stuart Brubaker; 7. Landon Lalonde; 8. Kyle Capodice; 9. Brian Smith; 10. Travis Philo; 11. Byron Reed; 12. Dan McCarron; 13. Josh Turner; 14. Chad Wilson; 15. Rodney Hurst; 16. Frank Neil; 17. Chris Andrews; 18. Jerry Dahms; 19. Ryan Broughton; 20. John Ivy.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Weaver; 2. Dustin Stroup; 3. Alvin Roepke; 4. Jamie Miller; 5. Steve Rando; 6. Shawn Valenti; 7. Matt Foos; 8. Seth Schneider; 9. Brandon Riehl; 10. Larry Kingseed Jr.; 11. Brandon Moore; 12. Bryce Lucius; 13. Chris Verda; 14. Jimmy McGrath Jr.; 15. Kody Brewer; 16. Logan Riehl; 17. Kelsey Ivy; 18. Matt Lucius; 19. Kasey Ziebold; 20. Bobby Distel.

LINCOLN SPEEDWAY (PA Speedweek – Kevin Gobrecht Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Rico Abreu; 3. Freddie Rahmer; 4. Danny Dietrich; 5. Paul McMahan; 6. Cory Haas; 7. Chad Trout; 8. Alan Krimes; 9. Justin Peck; 10. Robbie Kendall; 11. Matt Campbell; 12. Lucas Wolfe; 13. Skylar Gee; 14. Devon Borden; 15. Troy Wagaman; 16. Buddy Kofoid; 17. Gerard McIntyre; 18. Ryan Smith; 19. Dylan Cisney; 20. Lance Dewease; 21. Dylan Norris; 22. Jimmy Siegel; 23. Sam Hafertepe Jr.; 24. T.J. Stutts.

LINCOLN PARK SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tye Mihocko; 2. A.J. Hopkins; 3. Brandon Spencer; 4. Brent Beauchamp; 5. Colten Cottle; 6. Matthew McDonald; 7. Braydon Cromwell; 8. Pat Giddens; 9. Mario Clouser; 10. Jesse Vermillion; 11. Blake Vermillion; 12. Dickie Gaines; 13. Brayden Fox; 14. Tim Creech II; 15. Harley Burns; 16. Robert Carrington; 17. Zack Pretorius; 18. Chad Davenport; 19. Gabriel Gilbert; 20. Daniel Clodfelter.

MARYSVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Billy Wallace; 2. Bobby Butler; 3. Korey Lovell; 4. Angelo Cornet; 5. William Fielding; 6. Steel Powell; 7. Kevin Lovell; 8. Mike Monahan; 9. John Clark; 10. Drake Standley; 11. Brian McGahan; 12. Pat Harvey Jr.; 13. Malorie Mcgahan; 14. Mike Wasina; 15. Jack Phillips; 16. Brent Bjork; 17. James Taylor; 18. Dawson Hammes.

MICHAELS MERCER RACEWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Tommy Jasen; 2. Steve Cousins; 3. Jarrett Rosencrance; 4. Andy Cavanaugh; 5. Jacob Gamola; 6. Logan McCandless; 7. Mike Mathieson; 8. Jim Morris; 9. Walt Tutak; 10. Jake Perricellia.

MID ATLANTIC SPRINT CAR SERIES (New Egypt Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Kevin Nagy; 2. Larry McVay; 3. Ricky DiEva; 4. Mark Bitner; 5. Phil Meisner; 6. Joe Kay; 7. Jon Brennfleck; 8. Kristina Pratt; 9. Dale Eggert; 10. Buddy Schweibinz; 11. Matthew Swift; 12. David Bonner; 13. J.R. Booth; 14. Michael Keen; 15. Aidan Borden; 16. Darren Cox; 17. Tom Carberry; 18. Craig Pellegrini; 19. Cody West; 20. Eddie Wagner; 21. Rory Janney; 22. Ben McCall; 23. Cory Cornell.

MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Tri-State Speedway): 410 Non-Wing Sprint Cars

PA SPRINT SERIES (Path Valley Speedway Park)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Garrett Bard; 2. Jared Zionkowski; 3. Stevie Kenawell; 4. Mikell McGee; 5. John Walp; 6. Ken Duke Jr.; 7. Dominick Melair; 8. Branstin Shue; 9. Mike Alleman; 10. Will Brunson; 11. Zach Rhodes; 12. Mike Melair; 13. Alyssa Rowe; 14. Dave Wickham; 15. Fred Arnold; 16. Kenny Heffner; 17. Tyler Snook; 18. Andrew Boyer; 19. Cody Hackenberry; 20. Kruz Kepner. DNS: Austin Reed.

PLACERVILLE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 22 Laps: 1. Jodie Robinson; 2. Joel Myers Jr.; 3. Tanner Carrick; 4. Michael Faccinto; 5. Andy Gregg; 6. Kalib Henry; 7. Blake Carrick; 8. Kaleb Montgomery; 9. Landon Brooks; 10. Jake Andreotti; 11. Andy Forsberg; 12. C.J. Humphreys; 13. Shane Hopkins; 14. Michael Ing; 15. Greg Descaires V; 16. Brody Fuson; 17. Jimmy Trulli; 18. Colby Johnson; 19. Justyn Cox; 20. Justin Bradway

SHARON SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dale Blaney; 2. Carl Bowser; 3. A.J. Flick; 4. Sye Lynch; 5. George Hobaugh; 6. Bob Felmlee; 7. Brandon Matus; 8. Dan Kuriger; 9. Adam Kekich; 10. Darren Pifer; 11. Michael Bauer; 12. Brent Matus; 13. David Kalb; 14. Kyle Colwell; 15. Ken Rossey; 16. Bob McMillin; 17. Bryan Salisbury; 18. Steve Bright; 19. Seth Zabo; 20. Cody Bova; 21. Dan Shetler; 22. Davey Jones; 23. Jeremy Weaver; 24. Cameron Nastasi.

SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Rumtown Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Matt Hoyt; 2. Clay Dow; 3. Jake Williams.

USAC MIDWEST WINGLESS RACING ASSOCIATION/USAC WINGLESS SPRINTS OKLAHOMA (81 Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Wesley Smith; 2. Luke Howard; 3. Xavier Doney; 4. Brett Wilson; 5. Kory Schudy; 6. Chris Parkinson; 7. Wyatt Burks; 8. Chad Goff; 9. Craig Carroll; 10. Kyle Lewis; 11. J.C. Wilson; 12. Tim Kent; 13. Heath Murry; 14. Zach Clark; 15. Ty Hulsey; 16. Harlan Hulsey; 17. Dakota Earls; 18. Spencer Martinez; 19. Lance Silvers. DNS: David Baxter, Brad Wyatt.

USCS (Lexington 104 Speedway): 360 Sprint Cars

WAYNE COUNTY SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chris Myers; 2. Broc Martin; 3. Dean Jacobs; 4. Danny Mumaw; 5. Brandon Spithaler; 6. Jordan Ryan; 7. Connor Leoffler; 8. Zach Ames; 9. Shawn Hubler; 10. R.J. Jacobs; 11. Tyler Street; 12. Ricky Peterson; 13. Henry Malcuit; 14. Jack Sodeman Jr.; 15. Jason Dolick; 16. Joe Adorjan; 17. Andrew Palker; 18. Jamie Myers; 19. Daniel Burkhart; 20. Dylan Kingan; 21. Wyatt Zimmerman; 22. Leyton Wagner; 23. Nick Patterson.

I-90 SPEEDWAY, LAKE OZARK SPEEDWAY, SPRINT INVADERS (34 Raceway), ST. FRANCOIS COUNTY RACEWAY, SUNSET SPEEDWAY PARK, TEXAS SPRINT SERIES (Monarch Motor Speedway), UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CAR SERIES (Cedar Lake Speedway), WORLD OF OUTLAWS (Jackson Motorplex – AGCO Jackson Nationals): Rain

SUNDAY

BAPS MOTOR SPEEDWAY (PA Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Ryan Smith; 3. Sam Hafertepe Jr.; 4. JJ Grasso; 5. Anthony Macri; 6. TJ Stutts; 7. Dylan Norris; 8. Paul McMahan; 9. Freddie Rahmer; 10. Troy Wagaman Jr.; 11. Justin Peck; 12. Lucas Wolfe; 13. Rico Abreu; 14. Danny Dietrich; 15. Tyler Ross; 16. Mark Smith; 17. Buddy Kofoid; 18. Skylar Gee; 19. Kyle Reinhardt; 20. Devon Borden; 21. Austin Bishop; 22. Justin Whittall; 23. Chase Dietz; 24. Jeff Halligan.

INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Angell Park Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bill Balog; 2. Jeremy Schultz; 3. Mike Reinke; 4. Scott Neitzel; 5. Russel Borland; 6. Rob Pribnow; 7. Chris Windom; 8. Jake Blackhurst; 9. Jereme Schroeder; 10. Dave Uttech; 11. Jordan Paulsen; 12. Hunter Custer; 13. Danny Schlafer; 14. Kyle Schuett; 15. Kris Spitz; 16. Jack Berger; 17. Sean Rayhall; 18. Jordan Goldesberry.

TRI-CITY RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Brandon Matus; 2. Bob Felmlee; 3. Leyton Wagner; 4. Darin Gallagher; 5. Brandon Spithaler; 6. Jack Sodeman Jr.; 7. Logan McCandless; 8. Brent Matus; 9. Bryan Salisbury; 10. Kyle Colwell; 11. Randy Wyant; 12. Bob McMillin; 13. Davey Jones; 14. Francis Sesco; 15. Steve Bright; 16. Ken Rossey; 17. Chase Metheney.

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Nationals-Jackson Motorplex)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Logan Schuchart; 2. David Gravel; 3. Brad Sweet; 4. Kerry Madsen; 5. Carson Macedo; 6. Shane Golobic; 7. Sheldon Haudenschild; 8. Parker Price-Miller; 9. James McFadden; 10. Jacob Allen; 11. Cory Eliason; 12. Gio Scelzi; 13. Jason Sides; 14. Brian Brown; 15. Aaron Reutzel; 16. Tim Kaeding; 17. Spencer Bayston; 18. Ayrton Gennetten; 19. Kaleb Johnson; 20. Brock Zearfoss; 21. Jack Dover; 22. Donny Schatz; 23. Justin Henderson; 24. Kraig Kinser.

KOKOMO SPEEDWAY (Darland Memorial): Rain.

 

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top