HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Sye Lynch, Tanner Carrick, and Chuck Hebing bag Sunday wins, more results

Brent Smith Photography

MONDAY

LINCOLN SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Peck; 2. Robbie Kendall; 3. Kyle Larson; 4. Danny Dietrich; 5. Christopher Bell; 6. Ryan Smith; 7. Buddy Kofoid; 8. Matt Campbell; 9. Aaron Bollinger; 10. Cory Haas; 11. TJ Stutts; 12. Paul McMahan; 13. Rico Abreu; 14. Tim Wagaman; 15. Devon Borden; 16. Brent Marks; 17. Skylar Gee; 18. Sam Hafertepe Jr.; 19. Lucas Wolfe; 20. Brandon Rahmer; 21. Gerard McIntyre Jr.; 22. Chase Dietz; 23. Anthony Macri; 24. Freddie Rahmer.

TUESDAY

GRANDVIEW SPEEDWAY (Hodnett Cup-Pennsylvania Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Brent Marks; 3. Danny Dietrich; 4. Anthony Macri; 5. Kyle Moody; 6. Rico Abreu; 7. Christopher Bell; 8. Lynton Jeffrey; 9. Ryan Taylor; 10. Justin Peck; 11. Lucas Wolfe; 12. T.J. Stutts; 13. Bradley Howard; 14. Justin Whittall; 15. Paul McMahan; 16. Tyler Reeser; 17. Sam Schlosberg; 18. Austin Bishop; 19. Freddie Rahmer; 20. Ryan Smith; 21. Buddy Kofoid; 22. Devon Borden; 23. Jeff Halligan; 24. Sam Hafertepe Jr.

WEDNESDAY

EMPIRE SUPER SPRINTS (Can-Am Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps): 1. Paulie Colagiovanni; 2. Jason Barney; 3. Dylan Swiernik; 4. Jeff Cook; 5. Kelly Hebing; 6. Sammy Reakes IV; 7. Chuck Hebing; 8. Danny Varin; 9. Josh Pieniazek; 10. Matt Tanner; 11. Shawn Donath; 12. Jake Karklin; 13. Chad Miller; 14. Danny Peebles; 15. Dalton Herrick; 16. Nick Fratto; 17. Tyler Carier; 18. Lacey Hanson; 19. Scott Holcomb; 20. Davie Franek.

PORT ROYAL SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Lance Dewease; 3. Danny Dietrich; 4. Lucas Wolfe; 5. Rico Abreu; 6. Jeff Halligan; 7. Mike Wagner; 8. Freddie Rahmer; 9. Paul McMahan; 10. Logan Wagner; 11. Justin Peck; 12. Daryn Pittman; 13. Dylan Cisney; 14. Sam Hafertepe Jr.; 15. Mike Walter II; 16. Sye Lynch; 17. Ryan Smith; 18. Jared Esh; 19. Gerard McIntyre Jr.; 20. Kody Lehman; 21. Pat Cannon; 22. Anthony Macri; 23. A.J. Flick; 24. Brent Marks.

UNITED RACING CLUB (Port Royal Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Macri; 2. Mark Smith; 3. Jason Shultz; 4. Adam Carberry; 5. Ryan Smith; 6. Derek Locke; 7. Pat Cannon; 8. Ryan Kissinger; 9. Ryan Taylor; 10. Dallas Schott; 11. Nash Ely; 12. Cody Fletcher; 13. Josh Weller; 14. Devin Adams; 15. Andy Best; 16. Ryan Stillwaggon; 17. Riley Emig; 18. Justin Foster; 19. Mike Thompson; 20. Colby Womer; 21. John Stehman; 22. Joey Amantea; 23. Zack Burd; 24. Jesse Pruchnik.

THURSDAY

IRA SPRINTS (Plymouth Dirt Track-Sheboygan County Fairgrounds)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bill Balog; 2. Jake Blackhurst; 3. Jeremy Schultz; 4. Jordan Goldesberry; 5. Josh Schneiderman; 6. Josh Walter; 7. Scotty Thiel; 8. Mike Reinke; 9. Rob Pribnow; 10. Kris Spitz; 11. Wayne Modjeski; 12. Jordan Paulsen; 13. Hunter Custer; 14. John Fahl; 15. Ben Schmidt; 16. Dave Uttech; 17. Scott Neitzel; 18. Andy Rein; 19. Chase Briscoe; 20. Danny Schlafer; 21. Scott Conger; 22. Russel Borland; 23. Jack Berger. DNS: Kyle Schuett.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Plymouth Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. C.J. Leary; 2. Justin Grant; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. Tanner Thorson; 5. Brady Bacon; 6. Jake Swanson; 7. Shane Cottle; 8. Paul Nienhiser; 9. Logan Seavey; 10. Chase Stockon; 11. Robert Ballou; 12. Chris Windom; 13. Brandon Mattox; 14. Cole Bodine; 15. Thomas Meseraull; 16. Matt Westfall; 17. Mario Clouser; 18. Kyle Cummins; 19. Anthony D’Alessio; 20. Brayden Clark; 21. Jadon Rogers; 22. Max Adams.

HAGERSTOWN SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek), USAC EAST COAST SPRINT CARS (Orange County Fair Speedway): Rain.

FRIDAY

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Travis Philo; 2. D.J. Foos; 3. Chris Andrews; 4. Byron Reed; 5. Caleb Griffith; 6. Greg Wilson; 7. Trey Jacobs; 8. John Ivy; 9. Kyle Capodice; 10. Duane Zablocki; 11. Stuart Brubaker; 12. R.J. Jacobs; 13. Zeth Sabo; 14. Landon LaLonde; 15. Jordan Harble; 16. Caden Englehart; 17. Andrew Palker; 18. Jordan Ryan; 19. Cap Henry; 20. Cole Macedo; 21. Tim Shaffer.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dustin Stroup; 2. Matt Foos; 3. Tyler Shullick; 4. Jamie Miller; 5. Shawn Valenti; 6. Mike Keegan; 7. Seth Schneider; 8. Kyle Peters; 9. Jim McGrath Jr.; 10. Steve Rando; 11. Kasey Ziebold; 12. Larry Kingseed Jr.; 13. Stuart Williams; 14. Kody Brewer; 15. Brandon Moore; 16. Luke Griffith; 17. Logan Riehl; 18. Brenden Torok; 19. Joey Pendergrass; 20. Kasey Jedrzejek; 21. Jimmie Ward Jr.; 22. Wade Fraley; 23. Paul Weaver; 24. Chris Verda.

BLACK HILLS SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Ryan Bickett; 2. Travis Reber; 3. Ned Powers; 4. Kevin Ingle; 5. Lincoln Drewis; 6. Dillon Bickett; 7. Brant O’Banion; 8. McKayla Worley; 9. Adam Speckman; 10. Mike Pennel.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Ohio Valley Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Isaac Chapple; 2. Saban Bibent; 3. Lee Underwood; 4. Carmen Perigo; 5. Matt Westfall; 6. Cody White; 7. Andre Layfield; 8. Steve Irwin; 9. Dustin Ingle; 10. Mike Miller; 11. Kyle Simon; 12. Cody Gardener; 13. Josh Davis; 14. Jesse Vermillion; 15. Justin Owen; 16. Steve Little; 17. Rob Caho; 18. Michael Fischosser; 19. Blake Vermillion; 20. Greg Mitchell; 21. Eric Martin; 22. Rick Holley.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Brewerton Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Larry Wight; 2. Matt Tanner; 3. Sam Reakes IV; 4. Danny Varin; 5. Dylan Swiernik; 6. Jason Barney; 7. Tommy Wickham; 8. Shawn Donath; 9. Davie Franek; 10. Jonathan Preston; 11. Scott Holcomb; 12. Kelly Hebing; 13. Billy VanInwegan; 14. Chad Miller; 15. Tyler Cartier; 16. Paulie Colagiovanni; 17. Denny Peebles; 18. Joe Trenca; 19. John Smith; 20. Jake Karklin; 21. Dalton Herrick; 22. Lacey Hanson; 23. Chuck Hebing; 24. Nick Fratto; 25. Jeff Cook.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (I-96 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Max Stambaugh; 2. Brad Lamberson; 3. Danny Sams; 4. Gregg Dalman; 5. Phil Gressman; 6. Dustin Daggett; 7. Ryan Ruhl; 8. Linden Jones; 9. Logan Easterday; 10. Eli Lakin; 11. Nic Rogers; 12. Kyle Poortenga; 13. Shane Simmons; 14. Jett Mann; 15. Joe Conway; 16. Mike Astrauskas; 17. Chase Ridenour; 18. Levi Poortenga; 19. Jay Steinebach; 20. Frank Neill; 21. Keith Sheffer Jr.; 22. Chris Jones.

I-80 SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Jack Dover; 2. Tyler Drueke; 3. Jason Martin; 4. Cody Ledger; 5. Chris Martin; 6. Don Droud Jr.; 7. Joey Danley; 8. Jason Danley; 9. Christopher Thram; 10. Trevor Grossenbacher; 11. John Klabunde; 12. Seth Brahmer; 13. Boyd Peterson; 14. Nathan Hurst; 15. Adam Guillon.

MARYSVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tanner Carrick; 2. Andy Forsberg; 3. Bobby Butler; 4. Blake Carrick; 5. Angelo Cornet; 6. Brad Bumgarner; 7. Shane Hopkins; 8. Colby Wiesz; 9. Dawson Hammes; 10. John Clark; 11. Billy Wallace; 12. Ryan Timms; 13. Steel Powell; 14. Chelsea Blevins; 15. Drake Standley; 16. Korey Lovell; 17. Koa Crane; 18. Brian McGahan; 19. Jodie Robinson; 20. Kenny Wanderstadt.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jade Hastings; 2. Brendan Mullen; 3. Austin Pierce; 4. Wade Nygaard; 5. Jack Croaker; 6. Nick Omdahl; 7. Nick Ranten; 8. Jordan Graham; 9. Zach Omdahl; 10. Shane Roemeling; 11. Tim Estenson; 12. Jordan Adams; 13. Blake Egeland; 14. Tom Egeland; 15. Colton Young; 16. Bob Martin; 17. Travis Strandell; 18. Nick Otto; 19. Sabrina Hockenson.

NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Shawn Dancer; 2. Jared Horstman; 3. Dan McCarron; 4. Randy Hannagan; 5. Devon Dobie; 6. Conner Morrell; 7. Chase Dunham; 8. Ricky Peterson; 9. Harli White; 10. Hud Horton; 11. Kyle Sauder; 12. Tim Allison; 13. Corbin Gurley; 14. Jake Hesson; 15. Todd Heuerman; 16. Zane Devault; 17. Kobe Allison. DNS: Steve Niese.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Owings; 2. David Holbrook; 3. Kyle Rohrbaugh; 4. Cameron Smith; 5. Cody Fletcher; 6. Nat Tuckey; 7. Mike Bittinger; 8. Tim McClelland; 9. Steven Kisamore; 10. Steve Wilbur; 11. Travis Scott; 12. Steven Cox; 13. Dan Richcreek; 14. Travis Leh; 15. Justice Forbes; 16. Brett Rose; 17. Cody Phillips; 18. Tony Hippensteel. DNS: Jake Miller.

UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CAR SERIES (Cedar Lake Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mike Mueller; 2. Jon Lewerer; 3. Bryan Roach; 4. Johnny Parsons III; 5. Jake Kouba; 6. Cam Schafer; 7. Nick DaRonco; 8. Allen Stettner; 9. Blake Anderson; 10. Caley Emerson; 11. Luke Nellis; 12. Jeremy Kerzman; 13. Brad Cunningham; 14. Lucas Logue; 15. Casey Long; 16. Ken Hron; 17. John Lowe; 18. Troy Gessner; 19. Brian Trembath; 20. Eric Becker; 21. Chuck Schumacher; 22. Brad Peterson; 23. Scott Brandt.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Big Diamond Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Alex Bright.

USAC NATIONAL SPRINT CARS/MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Lincoln Park Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. C.J. Leary; 2. Jake Swanson; 3. Shane Cottle; 4. Kevin Thomas Jr.; 5. Brady Bacon; 6. Chris Windom; 7. Justin Grant; 8. Cannon McIntosh; 9. Zach Daum; 10. Chase Stockon; 11. Paul Nienhiser; 12. Robert Ballou; 13. Mario Clouser; 14. Riley Kreisel; 15. Kyle Cummins; 16. Alec Sipes; 17. Carson Garrett; 18. Carson Short; 19. Harley Burns; 20. Cole Bodine; 21. Tanner Thorson; 22. Thomas Meseraull; 23. Ryan Thomas.

USCS (Old No. 1 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Derek Hagar; 2. Marshall Skinner; 3. Cody Gardner; 4. Dale Howard; 5. Brad Bowden; 6. Howard Moore; 7. Jordon Mallett; 8. Brent Crews; 9. Danny Smith; 10. Landon Britt; 11. Morgan Turpen; 12. Austin Wood; 13. Terry Gray; 14. Hayden Martin; 15. Chase Howard; 16. Jeff Willingham; 17. Ronny Howard; 18. Eric Gunderson; 19. Gregg Jones; 20. Hunter Poe; 21. Blake Jenkins; 22. Zach Pringle.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek – Mitch Smith Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Danny Dietrich; 3. Justin Peck; 4. Ryan Smith; 5. Lucas Wolfe; 6. Daryn Pittman; 7. Paul McMahan; 8. Mike Wagner; 9. Rico Abreu; 10. Brent Marks; 11. Kyle Reinhardt; 12. Devon Borden; 13. Chad Trout; 14. T.J. Stutts; 15. Sam Hafertepe Jr.; 16. Robbie Kendall; 17. Matt Campbell; 18. Freddie Rahmer; 19. Brandon Rahmer; 20. Dylan Cisney; 21. Anthony Macri; 22. Steve Buckwalter; 23. Justin Whittall; 24. Chase Dietz.

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Carson Macedo; 3. Aaron Reutzel; 4. Sheldon Haudenschild; 5. Jason Sides; 6. Parker Price-Miller; 7. Donny Schatz; 8. James McFadden; 9. Gio Scelzi; 10. Brock Zearfoss; 11. Kraig Kinser; 12. David Gravel; 13. Logan Schuchart; 14. Jacob Allen; 15. Spencer Bayston; 16. Wayne Johnson; 17. Sean Rayhall; 18. Riley Goodno; 19. Alan Gilbertson; 20. Josh Schneiderman; 21. Paige Polyak; 22. Marcus Dumesny; 23. Scotty Thiel; 24. Russel Borland.

LERNERVILLE SPEEDWAY: Rain.

SATURDAY

ASCS ELITE GREAT PLAINS NON-WING SPRINTS (Sweetwater Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Randy Dolberg; 2. Brian Hardman; 3. Sam Johnson.

ASCS MID SOUTH REGION/ASCS SOONER REGION/ASCS WARRIOR REGION (Monett Motor Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish (25 Laps): 1. Jeremy Campbell; 2. Miles Paulus; 3. Kyle Clark; 4. Paxton Gregory; 5. Austin O’Neal; 6. Jared Sewell; 7. J.R. Topper; 8. Chase Porter; 9. Jack Wagner; 10. Michael Tyre II; 11. Samuel Wagner; 12. Kevin Hinkle; 13. Kevin Cummings; 14. Joey Schmidt; 15. Gunner Ramey; 16. Landon Crawley; 17. Brandon Anderson; 18. Tim Crawley; 19. Sean McClelland; 20. Fred Mattox; 21. Timothy Smith.

BANDITS OUTLAW SPRINT SERIES (82 Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Randall; 2. Dalton Stevens; 3. John Ricketts; 4. Channin Tankersley; 5. Blake Mallory; 6. Claud Estes III; 7. Jeff Day Jr.; 8. Josh Hawkins; 9. Michael Day; 10. Junior Jenkins; 11. Preston Perlmutter; 12. Colby Estes; 13. Matt Etzelmiller; 14. Steve McMackin; 15. Daniel Estes; 16. Cody Price; 17. Chance McCrary; 18. Austin Mundie; 19. Mark Seiple; 20. Michael Merrell; 21. Casey Burkham; 22. Jeb Sessums.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Waynesfield Raceway Park)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Isaac Chapple; 2. Lee Underwood; 3. Korbyn Hayslett; 4. Matt Westfall; 5. Steve Irwin; 6. Kyle Simon; 7. Tyler Gunn; 8. Toby Alfrey; 9. Saban Bibent; 10. Drew Rader; 11. Brian Ruhlman; 12. Ricky Peterson; 13. Luke Hall; 14. Dustin Ingle; 15. Jesse Vermillion; 16. Trey Jacobs; 17. Steve Little; 18. Mike Miller; 19. Paul Dues; 20. Cody White; 21. Landon Simon; 22. Ryan Barr.

BUTLER MOTOR SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Zane DeVault; 2. Noah Dunlap; 3. Tyler Rankin; 4. Andy Chehowski; 5. Daryl Shaffer; 6. Troy Chehowski; 7. Ken Mackey; 8. Logan Easterday; 9. Nick Hull; 10. Zac Broughman; 11. Mike Baker; 12. Jeremy Luther; 13. Quentin Blonde; 14. Chris Jones; 15. Justin Adams; 16. Alex Aldrich.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Fulton Speedway-ESS Speedweek)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Barney; 2. Paulie Colagiovanni; 3. Danny Varin; 4. Shawn Donath; 5. Larry Wight; 6. Matt Farnham; 7. Matt Tanner; 8. Kelly Hebing; 9. Billy VanInwegan; 10. Chuck Hebing; 11. Jeff Cook; 12. Davie Franek; 13. Scott Kruetter; 14. Dylan Swiernik; 15. Scott Holcomb; 16. Tyler Cartier; 17. Jake Karklin; 18. Sam Reakes IV; 19. Jonathan Preston; 20. Denny Peebles; 21. Keith Granholm; 22. Lacey Hanson; 23. Joe Trenca; 24. Tommy Wickham; 25. Bobby Parrow; 26. Ryan Coniam.

FAST on DIRT (Waynesfield Raceway Park)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Lachlan McHugh; 2. Lee Jacobs; 3. Cap Henry; 4. DJ Foos; 5. Travis Philo; 6. Cale Thomas; 7. Todd Kane; 8. Cale Conley; 9. Caleb Griffith; 10. Stuart Brubaker; 11. Tim Shaffer; 12. Greg Wilson; 13. Cole Macedo; 14. Ricky Peterson; 15. Brandon Wimmer; 16. TJ Michael; 17. Jordan Harble; 18. Jake Hesson; 19. Trey Jacobs; 20. Harli White.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Crystal Motor Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Max Stambaugh; 2. Dustin Daggett; 3. Phil Gressman; 4. Ryan Ruhl; 5. Gregg Dalman; 6. Brad Lamberson; 7. Danny Sams; 8. Frank Neill; 9. Mike Keegan; 10. Chase Ridenour; 11. Jay Steinebach; 12. Linden Jones; 13. Kyle Poortenga; 14. Eli Lakin; 15. Mike Astrauskas; 16. Chris Probanz; 17. Tyler Bearden; 18. Shane Simmons; 19. Ralph Brakenberry; 20. RJ Payne; 21. Tank Brakenberry; 22. Levi Poortenga.

HUNT MAGNETO SERIES (Stockton Dirt Track)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Shawn Jones; 2. Jarrett Soares; 3. Cody Fendley; 4. Daniel Whitley; 5. Jake Morgan; 6. Tim Sherman Jr.; 7. Brent Steck; 8. Cameron Martin; 9. Jacob Tuttle; 10. Jacob Williams; 11. Heath Holdsclaw; 12. Tony Bernard; 13. Bob Newberry; 14. Scott Clough; 15. Bob Davis; 16. D.J. Johnson; 17. Braidon Moniz; 18. Shane Hopkins.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Henderson; 2. Brian Brown; 3. Cory Eliason; 4. Davey Heskin; 5. Austin McCarl; 6. Ayrton Gennetten; 7. Tyler Courtney; 8. Sawyer Phillips; 9. Terry McCarl; 10. Matt Juhl; 11. Carson McCarl; 12. Chris Martin; 13. AJ Moeller; 14. Ryan Roberts; 15. Riley Goodno; 16. Presley Truedson; 17. Jordan Goldesberry; 18. Justin Zimmerman; 19. Ben Brown; 20. Bob Weuve; 21. Ian Madsen; 22. Sammy Swindell; 23. Tasker Phillips; 24. Joe Simbro; 25. Lynton Jeffrey; 26. Austin Miller.

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Cory Eliason; 2. Ryan Giles; 3. Jamie Ball; 4. Clint Garner; 5. Kaleb Johnson; 6. Calvin Landis; 7. Brooke Tatnell; 8. Matt Moro; 9. Riley Goodno; 10. Ricky Montgomery; 11. Rob Kubli; 12. Ryan Leavitt; 13. Connor Loeffler; 14. Nathan Mills; 15. Christian Bowman; 16. Johnny Herrera; 17. Christopher Thram; 18. Josh Higday; 19. Trevor Grossenbacher; 20. Mike Johnston; 21. Alan Zoutte; 22. Collin Moyle; 23. Jason Billups; 24. John Anderson; 25. Kevin Hetrick.

Pro Series 305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Eric Bridger; 2. Matthew Stelzer; 3. Tyler Groenendyk; 4. Mike Mayberry; 5. Chase Young; 6. Jeff Wilke; 7. Scotty Johnson; 8. Devin Wignall; 9. JJ Beaver; 10. Joe Beaver; 11. Brandon Worthington; 12. Matt Allen; 13. Jaslyn Jones; 14. Tyler Barrick; 15. Alex Vande Voort; 16. Cam Martin; 17. Devin Kline.

KOKOMO SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Logan Seavey; 2. Max Adams; 3. Tye Mihocko; 4. Garrett Aitken; 5. Tyler Hewitt; 6. Braydon Cromwell; 7. Max Guilford; 8. Coby Barksdale; 9. Zack Pretorius; 10. Adam Byrkett; 11. Austin Nigh; 12. Aaron Davis; 13. Jackson Slone; 14. Parker Frederickson; 15. David Hair; 16. Shana Ensign; 17. Scotty Weir; 18. Donny Brackett; 19. Brandon Long; 20. Anthony D’Alessio.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (I-90 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jody Rosenboom; 2. Ryan Bickett; 3. Brendan Mullen; 4. Travis Reber; 5. Troy Schreurs; 6. Dusty Ballenger; 7. Elliot Amdahl; 8. Justin Jacobsma; 9. Tyler Rabenberg; 10. Dillon Bickett; 11. Chuck McGillivray; 12. Lee Goos Jr.; 13. Tony Rustad; 14. Aaron Werner; 15. Brant O’Banion; 16. Eric Lutz; 17. Taylor Forbes. DNS: Lincoln Drewis, Dylan Opdahl.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Stockton Dirt Track)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. D.J. Netto; 2. Colby Copeland; 3. Shane Golobic; 4. Ryan Robinson; 5. Michael Faccinto; 6. Chase Johnson; 7. Ryan Timms; 8. Blake Carrick; 9. Tanner Carrick; 10. Mitchell Faccinto; 11. Justyn Cox; 12. Joey Ancona; 13. Chase Majdic; 14. Andy Forsberg; 15. Jake Andriotti; 16. Sean Becker; 17. Brett Barney; 18. Ashlyn Rodriguez; 19. Isaiah Vasquez; 20. Kaleb Montgomery; 21. Caden Sarale; 22. Max Mittry; 23. Jodie Robinson; 24. Corey Day.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Cedar Lake Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Viebrock; 2. Jarry Hanson; 3. Mark Chevalier; 4. Brad Peterson; 5. Todd Hansen; 6. Owen Carlson; 7. Jeremy Kerzman; 8. Denny Stordahl; 9. Trevor Reding; 10. Bob McVitty; 11. Caley Emerson; 12. Johnny Parsons III; 13. Ken Hron; 14. John Lowe; 15. Brady Donnohue; 16. Jeff Kirchner; 17. Patrick Heikkinen; 18. Casey Lang; 19. Chris Vogel; 20. Karlee Becker; 21. Troy Gessner; 22. Dave Becker; 23. D.J. Vadnais. DNS: Jamey Ogston.

USAC/CRA SPRINT CARS (Santa Maria Raceway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Damion Gardner; 2. Brady Roa; 3. Danny Faria Jr.; 4. Austin Williams; 5. Verne Sweeney; 6. Eddie Tafoya Jr.; 7. Chris Gansen; 8. Logan Williams; 9. Matt McCarthy; 10. Tommy Malcolm; 11. Shane Sexton; 12. Ikaika O’Brien; 13. Jeff Dyer; 14. Travis Buckley; 15. Frank Herman; 16. James Herrera; 17. Brent Owens; 18. Christopher Muraokoa; 19. Danny Sheridan; 20. A.J. Bender; 21. Cody Williams; 22. Ryan Timmons.

USAC NATIONAL SPRINT CARS/MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Lincoln Park Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Kevin Thomas Jr.; 2. Justin Grant; 3. Brady Bacon; 4. C.J. Leary; 5. Shane Cottle; 6. Jake Swanson; 7. Tanner Thorson; 8. Kyle Cummins; 9. Riley Kreisel; 10. Cannon McIntosh; 11. Chase Stockon; 12. Cole Bodine; 13. Carson Short; 14. Carson Garrett; 15. Paul Nienhiser; 16. Brayden Fox; 17. Robert Ballou; 18. Chris Windom; 19. Mario Clouser; 20. Stephen Schnapf; 21. Collin Ambrose; 22. Harley Burns.

USCS (Riverside International Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Howard Moore; 2. Dale Howard; 3. Terry Gray; 4. Brad Bowdel; 5. Cody Gardner; 6. Derek Hagar; 7. Ernie Ainsworth; 8. Morgan Turpen; 9. Chase Howard; 10. Brent Crews; 11. Ronny Howard; 12. Danny Smith; 13. Blake Jenkins; 14. Austin Wood; 15. Asa Swindell; 16. Jeff Leach; 17. Eric Gunderson; 18. Tucker Boulton; 19. Hayden Martin; 20. Gregg Jones; 21. Jordon Mallett; 22. Jason Long; 23. Jeff Swindell; 24. Jeff Willingham; 25. Zach Pringle.

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Carson Macedo; 3. Gio Scelzi; 4. Logan Schuchart; 5. David Gravel; 6. James McFadden; 7. Donny Schatz; 8. Sheldon Haudenschild; 9. Spencer Bayston; 10. Jacob Allen; 11. Jason Sides; 12. Parker Price-Miller; 13. Aaron Reutzel; 14. Kraig Kinser; 15. Marcus Dumesny; 16. Brock Zearfoss; 17. Wayne Johnson; 18. Scotty Thiel; 19. Sean Rayhall; 20. Russel Borland; 21. Alan Gilbertson; 22. Ryan Bowers; 23. Paige Polyak; 24. Reed Allex.

CRSA SPRINTS VS SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Devil’s Bowl Speedway): Postponed to July 4.

PORT ROYAL SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek – Greg Hodnett Classic): Postponed to July 31.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (New Egypt Speedway): Rain

SUNDAY

ASCS ELITE GREAT PLAINS NON-WING SPRINTS (Sweetwater Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Brian Hardman; 2. Randy Dolberg.

CRSA SPRINTS VS SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Devil’s Bowl Speedway): 360 Sprint Cars vs. 305 Sprint Cars

EMPIRE SUPER SPRINTS (Weedsport Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chuck Hebing; 2. Paulie Colagiovanni; 3. Jason Barney; 4. Larry Wight; 5. Matt Farnham; 6. Danny Varin; 7. Shawn Donath; 8. Dylan Swiernik; 9. Jake Karlin; 10. Tommy Wickham; 11. Davie Franek; 12. Sammy Reakes IV; 13. Matt Tanner; 14. Billy VanInwegan; 15. Jeff Cook; 16. Scott Kreutter; 17. Bobby Parrow; 18. Scott Holcomb; 19. Tyler Cartier; 20. Joe Trenca; 21. Kelly Hebing; 22. Denny Peebles; 23. Jonathan Preston; 24. Ryan Coniam; 25. Dalton Herrick; 26. Chad Miller.

PA SPRINT SERIES (Selinsgrove Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Garrett Bard; 2. Derek Hauck; 3. Nick Sweigart; 4. Doug Dodson; 5. Mike Alleman; 6. Ken Duke; 7. Devin Adams; 8. Mikell McGee; 9. Austin Reed; 10. Jeff Oliver; 11. Mike Melair; 12. Kenny Heffner; 13. Logan Spahr; 14. Will Brunson; 15. Dustin Young; 16. Josh Spicer; 17. Paul Moyer; 18. Rick Romig; 19. Roger Weaver; 20. Kassidy Kreitz; 21. Dominic Melair; 22. Tyler Snook; 23. Kruz Kepner; 24. Jake Waters; 25. John Walp; 26. Drew Young.

PLACERVILLE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tanner Carrick; 2. Shane Golobic; 3. Sean Becker; 4. Ryan Robinson; 5. Landon Brooks; 6. Justyn Cox; 7. Jake Morgan; 8. Andy Forsberg; 9. Ryan Timms; 10. Joel Myers Jr.; 11. Jimmy Trulli; 12. Jodie Robinson; 13. Joey Ancona; 14. Stephen Ingraham; 15. Dominic Gorden; 16. Justin Sanders; 17. Corey Day; 18. Kaleb Montgomery; 19. Andy Gregg; 20. Shane Hopkins.

SELINSGROVE SPEEDWAY (Pennsylvania Speedweek – Opperman/Bogar/Heintzelman Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Danny Dietrich; 3. Rico Abreu; 4. Lance Dewease; 5. Justin Peck; 6. Logan Wagner; 7. Paul McMahan; 8. Lucas Wolfe; 9. Pat Cannon; 10. Matt Campbell; 11. Blane Heimbach; 12. Jason Shultz; 13. Kyle Reinhardt; 14. Devon Borden; 15. Steve Buckwalter; 16. Cody Keller; 17. Ryan Smith; 18. Alex Bright; 19. Mike Wagner; 20. Sam Hafertepe Jr.; 21. Anthony Macri; 22. Chase Dietz; 23. Dylan Cisney; 24. Kyle Moody.

SILVER DOLLAR SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Majdic; 2. Chase Johnson; 3. J.J. Ringo; 4. Colby Johnson; 5. Michael Ing; 6. Brad Bumgarner; 7. Greg DeCaires V; 8. Max Mittry; 9. Brent Bjork; 10. Brian McGahen; 11. Bret Barney; 12. Chelsea Blevins; 13. Nick Larsen; 14. Steel Powell; 15. Ron Laplant; 16. Drake Standley; 17. R.C. Smith; 18. Dawson Hammes; 19. Arissa Curtice; 20. Carson Hall; 21. Wyatt Brown; 22. Ashlyn Rodriguez; 23. Angelo Cornet; 24. Jake Andreotti.

SPRINT INVADERS (Benton County Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jonathan Cornell; 2. Ayrton Gennetten; 3. Austin McCarl; 4. Riley Goodno; 5. Kaley Gharst; 6. Colton Fisher; 7. Rob Kubli; 8. Luke Verardi; 9. Cody Wehrle; 10. Brayden Gaylord; 11. Tanner Gebhardt; 12. Chris Martin; 13. Josh Schneiderman; 14. Claine Jamison; 15. Kurt Mueller; 16. Alan Zoutte; 17. Tim Moore; 18. Daniel Bergquist; 19. Tom Lenz; 20. Wyatt Wilkerson; 21. Bradyn Greubel; 22. Josh Higday; 23. Dugan Thye.

TRI-CITY RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Sye Lynch. 2. Brandon Matus; 3. Bob Felmlee; 4. Jack Sodeman Jr.; 5. Brent Matus; 6. Darin Gallagher; 7. Brandon Spithaler; 8. Clay Riney; 9. Bob McMillin; 10. Davey Jones; 11. Randy Wyant; 12. Rod Jones; 13. Leyton Wagner; 14. Francis Sesco; 15. Kyle Colwell; 16. Jeremy Weaver; 17. Gale Ruth Sr.; 18. Dan Kuriger.

USCS (Magnolia Motor Speedway): 360 Sprint Cars

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top