HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Matt Tanner earns ESS win at Utica-Rome, Lucas Wolfe caps Speed Week with a win

FRIDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Gallatin Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Covington; 2. Harli White; 3. Wayne Johnson; 4. Scott Bogucki; 5. Skylar Gee; 6. Trever Kirkland; 7. Seth Bergman; 8. Travis Rilat; 9. Kelly Miller; 10. Sam Hafertepe Jr.; 11. Blake Hahn; 12. David Hoiness; 13. Chris Martin; 14. Travis Reber; 15. Cody Masse; 16. Robert DeHaan; 17. Jamie Ball; 18. Alex Hill; 19. Kory Wermling; 20. Bryan Brown; 21. Johnny Herrera; 22. Chauncey Filler; 23. Jordan Milne; 24. Shad Petersen.

ATTICA RACEWAY PARK

305 Sprint Feature Finish, 25 Laps: 1. Dustin Stroup; 2. Jamie Miller; 3. John Ivy; 4. Brandon Moore; 5. Tyler Street; 6. Kyle Peters; 7. Paul Weaver; 8. Steve Rando; 9. Jason Keckler; 10. Kyle Capodice; 11. Seth Schneider; 12. Dustin Rall; 13. Matt Lucius; 14. Landon LaLonde; 15. Joe Armbruster; 16. Jimmy McGrath; 17. Shane Call; 18. Josh Harrison; 19. Bobby Clark; 20. Matt Ferrell.

IRA SPRINTS (Dodge City)

Feature Finish: 1. Jake Blackhurst; 2. Mike Reinke; 3. Jeremy Schultz; 4. Scotty Thiel; 5. Scott Neitzel; 6. Brandon McMullen; 7. Steve Meyer; 8. Bill Wirth; 9. Todd King; 10. Scott Uttech; 11. Russel Borland; 12. Nick Matuszewski; 13. John Fahl; 14. Jordan Goldesberry; 15. Ben Schmidt; 16. Scott Blertzer; 17. Bill Balog; 18. Rick Kelsey; 19. Michael Decker; 20. Terry McCarl; 21. Kris Spitz; 22. Wayne Modjeski; 23. Hunter Custer.

LERNERVILLE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Cale Conley; 2. Dan Shetler; 3. A.J. Flick; 4. Jared Zimbardi; 5. John Garvin; 6. Jack Sodeman; 7. George Hobaugh; 8. Carl Bowser; 9. Brandon Matus; 10. Sye Lynch; 11. Dan Kuriger; 12. Joe Trenca; 13. Ralph Spithaler; 14. Brent Matus; 15. Michael Bauer; 16. Frankie Nervo; 17. Mike Marano II; 18. Mitchell Wormall; 19. Andy Feil; 20. Gary Kriess; 21. Dale Blaney.

OCEAN SPEEDWAY

Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Cole Macedo; 3. Brad Furr; 4. Bud Kaeding; 5. Mathew Moles; 6. Nathan Rolfe; 7. Jason Chisum; 8.Collin Markle; 9. Jeremy Chisum; 10. Koen Shaw; 11. Kyle Offill; 12. Burt Foland; 13. Zane Blanchard; 14. Art McCarthy; 15. Kurt Nelson; 16. Will Fatu; 17. Bryan Grier; 18. Richard Fajardo; 19. Jerry Bonnema; 20. Gary Nelson; 21. Ryan Bernal.

RIVER CITIES SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Wade Nygaard; 2. Chris Ranten; 3. Nick Omdahl; 4. Austin Pierce; 5. Jordan Adams; 6. Bob Martin; 7. Blake Egeland; 8. Jack Croaker; 9. Zach Wilde; 10. Brendan Mullen; 12. Brayden Pengilly; 13. Cale Mack; 14. Trevor Mell; 15. Jade Hastings; 16. Shane Roemeling; 17. Brenden Wilde; 18. Tom Egeland.

SPRINTS ON DIRT (Hartford Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Ruhl; 2. Chad Blonde; 3. Gregg Dalman; 4. Andy Tuenessen; 5. Boston Mead; 6. Joe Swanson; 7. Tyler Fitzpatrick; 8. Shawn Valenti; 9. Mark Aldrich; 10. Dusty Shriver; 11. Justin Ward; 12. Eric Smith; 13. Michael Summers; 14. Jay Steinbach; 15. Josh Ward; 16. Ricky Ferkel; 17. Trey Smith; 18. Brett Mann; 19. Eli Lakin; 20. Mike Schumaker.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Owings; 2. JB Cunningham; 3. Joe Trone Jr.; 4. David Holbrook; 5. Cody Fletcher; 6. Trey Hivner; 7. Dylan Norris; 8. Steve Kisamore; 9. Glenndon Forsythe; 10. John Sharpe; 11. Austen Treuchet; 12. Mike Bittinger; 13. Zach Euculano. Devin Beidel-DNS.

UNITED STATES AUTO CLUB (Lincoln Park Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. A.J. Hopkins; 2. Tyler Courtney; 3. Jason McDougal; 4. Chris Windom; 5. Jordan Kinser; 6. Thomas Meseraull; 7. Brady Bacon; 8. C.J. Leary; 9. Kevin Thomas Jr.; 10. Isaac Chapple; 11. Mario Clouser; 12. Dave Darland; 13. Robert Ballou; 14. Josh Hodges; 15. Justin Grant; 16. Chase Stockon; 17. Brandon Mattox; 18. Kody Swanson; 19. Carson Short; 20. Tony DiMattia; 21. Tim Creech; 22. Brent Beauchamp; 23. Colten Cottle.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (PA Speed Week)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Greg Hodnett; 3. Danny Dietrich; 4. Freddie Rahmer; 5. Rico Abreu; 6. Lucas Wolfe; 7. Anthony Macri; 8. Tony Stewart; 9. Trey Starks; 10. Chad Trout; 11. Parker Price-Miller; 12. Ryan Smith; 13. Cory Haas; 14. Spencer Bayston; 15. Dylan Cisney; 16. Robbie Kendall; 17. Brian Montieth; 18. Gerard McIntyre Jr.; 19. Kyle Moody; 20. Jared Esh; 21. Tim Wagaman; 22. Jimmy Siegel; 23. James McFadden; 24. Brock Zearfoss.

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway)

Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. David Gravel; 3. Brent Marks; 4. Donny Schatz; 5. Sheldon Haudenschild; 6. Jacob Allen; 7. Logan Schuchart; 8. Shane Stewart; 9. Ian Madsen; 10. Kraig Kinser; 11. Jason Sides; 12. Brian Brown; 13. Daryn Pittman; 14. Brooke Tatnell; 15. Justin Henderson; 16. Greg Wilson; 17. Cory Eliason; 18. Kerry Madsen; 19. Mark Dobmeier; 20. Paul Nienhiser; 21. Dominic Scelzi; 22. RJ Johnson; 23. Alan Gilbertson; 24. Jason Tostenson.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Sharon Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Dave Blaney; 2. George Hobaugh; 3. Spencer Bayston; 4. Gary Taylor; 5. Chad Kemenah; 6. Lee Jacobs; 7. Carl Bowser; 8. Paul McMahan; 9. Carson Macedo; 10. Max Stambaugh; 11. Cale Conley; 12. Dan Shetler; 13. Jared Zimbardi; 14. Tim Shaffer; 15. Andrew Palker; 16. Dale Blaney; 17. Jac Haudenschild; 18. Aaron Reutzel; 19. John Garvin; 20. Brandon Spithaler; 21. Mitchell Wormall; 22. Tyler Esh; 23. Parker Price-Miller; 24. Tony Stewart; 25. Brandon Matus.

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Gallatin Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Skylar Gee; 2. Blake Hahn; 3. Sam Hafertepe Jr.; 4. Matt Covington; 5. Wayne Johnson; 6. Travis Rilat; 7. Kelly Miller; 8. Harli White; 9. Seth Bergman; 10. Chris Martin; 11. Jamie Ball; 12. Johnny Herrera; 13. David Hoiness; 14. Alex Hill; 15. Trever Kirkland; 16. Scott Bogucki; 17. Chauncey Filler; 18. Cody Masse; 19. Jordan Milne; 20. Kory Wermling; 21. Bryan Brown; 22. Robert DeHaan; 23. Ben Holmberg.

ATOMIC SPEEDWAY

Feature Finish, 40 Laps: 1. Cole Duncan; 2. Ronnie Blair; 3. Danny Smith; 4. Josh Davis; 5. Bryan Knuckles; 6. Bradley Ashford; 7. Keith Baxter; 8. Jordan Harble; 9. Nate Reeser; 10. Derrick Hammond; 11. Jamie Meyers; 12. Jason Dollick; 13. Dustin Hammond; 14. Dave Dickson; 15. Brian Benson; 16. Andy Fike; 17. Lance Webb; 18. Kayla Green; 19. Jake Hesson.

BAPS MOTOR SPEEDWAY

Feature Finish, 20 Laps: 1. Kyle Smith; 2. Austin Bishop; 3. Johnny Scarborough; 4. Nick Sweigart; 5. Zach Newlin; 6. Cale Reigle; 7. Ken Duke Jr.; 8. Billy Ney; 9. Jaremi Hanson; 10. Drew Ritchey; 11. Jay Krout; 12. Stephanie Dodson; 13. Ian Detweiler; 14. Kirsten Hess; 15. Erin Statler; 16. Tim Stallings; 17. Landon Price; 18. Brandt Cook; 19. Johnny Yanek; 20. John Walp; 21. Jared Zionkowski.

EMPIRE SUPER SPRINT SERIES (Fulton Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Jordan Poirier; 2. Danny Varin; 3. Steve Poirier; 4. Jason Barney; 5. Chuck Hebing; 6. Larry Wight; 7. Shawn Donath; 8. Mike Mahaney; 9. Scott Holcomb; 10. Matt Billings; 11. Paulie Colagiovanni; 12. Mark Smith; 13. Coleman Gulick; 14. Jeff Cook; 15. Paul Kinney; 16. Billy VanInwegen; 17. Mike Kiser; 18. Kelly Hebing; 19. Chad Miller; 20. Matt Tanner; 21. Dan Douville; 22. Steve Hutchinson; 23. Josh Flint; 24. Tommy Wickham; 25. Brent Wright.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Feature Finish, 30 Laps: 1. Chris Andrews; 2. Stuart Brubaker; 3. Nate Dussel; 4. Byron Reed; 5. Craig Mintz; 6. Tyler Gunn; 7. T.J. Michael; 8. Cap Henry; 9. Brian Smith; 10. DJ Foos; 11. Tracy Hines; 12. Ricky Peterson; 13. Jess Stiger; 14. Duane Zablocki; 15. Shawn Valenti; 16. Aaron Middaugh; 17. Kelsey Ivy; 18. Broc Martin; 19. Dan McCarron; 20. Bruce White.

305 Sprint Feature Finish, 20 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Alvin Roepke; 3. John Ivy; 4. Kyle Peters; 5. Tyler Street; 6. Seth Schneider; 7. Bobby Clark; 8. Dustin Stroup; 9. Bryan Sebetto; 10. Kyle Capodice; 11. Brandon Moore; 12. Jimmy Megrath; 13. Dustin Rall; 14. Steve Rando; 15. Mike Burkin; 16. Matt Lucius; 17. Justin Adams; 18. Landon Lalonde; 19. Jared McFarland; 20. Kevin Mingus; 21. Josh Harrison.

IRA SPRINTS (Fairbury American Legion Speedway)

Feature Finish: 1. Jordan Goldesberry; 2. Jake Blackhurst; 3. Bill Balog; 4. Joe B. Miller; 5. Brandon Wimmer; 6. Travis Philo; 7. Scotty Thiel; 8. Joey Moughan; 9. Steve Meyer; 10. Clinton Boyles; 11. Kody Kinser; 12. Brandon McMullen; 13. Jacob Patton; 14. Chris Urish; 15. Russel Borland; 16. Kris Spitz; 17. Scott Neitzel; 18. Jeremy Schultz; 19. Wane Modjeski; 20. Michael Decker; 21. Trey Datweiler; 22. Justin Peck; 23. Jim Moughan Jr.; 24. Phillip Mock.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Feature Finish, 20 Laps: 1. Matt Juhl; 2. Terry McCarl; 3. Davey Heskin; 4. Austin McCarl; 5. RJ Johnson; 6. Jordyn Brazier; 7. Rager Phillips; 8. Tasker Phillips; 9. Shane Golobic; 10. Carson McCarl; 11. Josh Schneiderman; 12. Lynton Jeffrey; 13. Bobby Mincer; 14. AJ Moeller; 15. Glen Saville; 16. Bob Weuve; 17. Brooke Tatnell; 18. Chase Wanner.

360 Sprint Feature Finish, 18 Laps: 1. McKenna Haase; 2. Sawyer Phillips; 3. Matt Moro; 4. Ryan Giles; 5. Calvin Landis; 6. Matt Juhl; 7. Clint Garner; 8. Nate VanHaaften; 9. Mason Daniel; 10. Christian Bowman; 11. Matt Howard; 12. Jon Agan; 13. Tom Lenz; 14. Mitch Alexander; 15. Brad Comegys; 16. Nate Mills; 17. Billy Butler; 18. Cody Wehrle.

305 Sprint Feature Finish, 15 Laps: 1. Ryan Leavitt; 2. Eric Bridger; 3. Mike Mayberry; 4. Matthew Stelzer; 5. Evan Epperson; 6. Jayce Jenkins; 7. Joe Simbro; 8. Kelby Watt; 9. Chris Horton; 10. Chase Young; 11. Casey Greubel; 12. Dan Henning; 13. Mike Ayers; 14. Jeff Wilke; 15. Tyler Glass; 16. Brandon Worthington.

LINCOLN SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Troy Wagaman Jr.; 2. Chase Dietz; 3. Tyler Ross; 4. C.J. Tracy; 5. Doug Hammaker; 6. Chris Arnold; 7. Jeff Halligan; 8. Kyle Denmyer; 9. Cody Hartlaub; 10. Todd Rittenhouse Jr.; 11. Matt Findley; 12. Tyler Walton; 13. Hank Donovan Jr.; 14. Brett Shearer; 15. Rodney Westhafer; 16. Brett Wanner; 17. Dalton Dietrich; 18. Cody Fletcher; 19. Chris Arnold; 20. Dwight Leppo; 21. Scott Geesey; 22. Jon Stewart; 23. Dylan Norris; 24. Wyatt Hinkle.

PORT ROYAL SPEEDWAY (PA Speed Week)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Danny Dietrich; 2. Brock Zearfoss; 3. Lance Dewease; 4. Greg Hodnett; 5. Ryan Smith; 6. Freddie Rahmer; 7. Anthony Macri; 8. Rico Abreu; 9. Ryan Taylor; 10. Lucas Wolfe; 11. Logan Wagner; 12. Mike Wagner; 13. Robbie Kendall; 14. Dylan Cisney; 15. Gerard McIntyre Jr.; 16. A.J. Flick; 17. Kyle Reinhardt; 18. Steve Buckwalter; 19. Tyler Reeser; 20. Landon Myers; 21. Joe Kata III; 22. Blane Heimbach; 23. Kody Lehman; 24. Jared Esh.

SKAGIT SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Eric Fisher; 2. Jared Peterson; 3. Cam Smith; 4. Brock Lemley; 5. Greg Hamilton; 6. Seth Nunes; 7. Trevor Cook; 8. Bud Ashe; 9. Steve James; 10. Colton Heath; 11. Michael Hodel.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Stockton Dirt Track)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Tim Kaeding; 2. D.J. Netto; 3. Mitchell Faccinto; 4. Sean Becker; 5. Willie Croft; 6. Cole Macedo; 7. Buddy Kofoid; 8. Ryan Bernal; 9. Kyle Hirst; 10. Colby Copeland; 11. Matt Dumesny; 12. John Carney; 13. Andy Forsberg; 14. DJ Freitas; 15. Steven Tiner; 16. Tanner Boul; 17. Kalib Henry; 18. Kyle Offill; 19. Matt Petersen; 20. Tanner Thorson; 21. Justyn Cox; 22. Craig Stidham; 23. Ton Gualda; 24. Justin Sanders.

UNITED STATES AUTO CLUB/CRA SPRINTS (Santa Maria Raceway)

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway)

Feature Finish, 41 Laps: 1. Kerry Madsen; 2. Brad Sweet; 3. Donny Schatz; 4. David Gravel; 5. Dominic Scelzi; 6. Jacob Allen; 7. Ian Madsen; 8. Cory Eliason; 9. Sheldon Haudenschild; 10. Paul Nienhiser; 11. Brent Marks; 12. Shane Stewart; 13. Jason Sides; 14. Logan Schuchart; 15. Daryn Pittman; 16. Justin Henderson; 17. Kraig Kinser; 18. Mark Dobmeier; 19. Greg Wilson; 20. Alan Gilbertson; 21. Jared Goerges; 22. Tori Knutson; 23. Ryan Bowers; 24. Trevor Mell.

SUNDAY

EMPIRE SUPER SPRINT SERIES (Utica Rome Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Tanner; 2. Danny Varin; 3. Chuck Hebing; 4. Cory Sparks; 5. Mike Mahaney; 6. Larry Wight; 7. Bobby Varin; 8. Jordan Poirier; 9. Jason Barney; 10. Shawn Donath; 11. Paulie Colagiovanni; 12. Coleman Gulick; 13. Billy VanInwegen; 14. Dylan Westbrook; 15. Matt Billings; 16. Josh Pieniazek; 17. Chad Miller; 18. Jonathan Preston; 19. Jeff Cook; 20. Yan Bilodeau; 21. Keith Granholm; 22. Brett Wright; 23. Ed Strada III; 24. Paul Kinney; 25. Mark Smith; 26. Steve Poirier.

SELINSGROVE SPEEDWAY (PA Speed Week)

410 Sprint Feature Finish, 30 Laps: 1. Lucas Wolfe; 2. Danny Dietrich; 3. Blane Heimbach; 4. Freddie Rahmer; 5. Jason Shultz; 6. Greg Hodnett; 7. Ryan Smith; 8. James McFadden; 9. Rico Abreu; 10. Cale Conley; 11. Brock Zearfoss; 12. Kyle Reinhardt; 13. Gerard McIntyre Jr.; 14. Anthony Macri; 15. Jessie Attard; 16. Jared Esh; 17. Jim Shuster; 18. Maillie Shuster; 19. Landon Myers; 20. Trey Starks; 21. Mike Walter.

305 Sprint Feature Finish, 20 Laps: 1. Johnny Scarborough; 2. Cale Reigle; 3. Austin Bishop; 4. Nick Sweigart; 5. Zach Newlin; 6. Mike Alleman; 7. Jeremi Hanson; 8. Jared Zionkowski; 9. Kyle Ganoe; 10. Colton Hoover; 11. Scott Ellerman; 12. Fred Arnold; 13. Erin Statler; 14. Ken Duke Jr.; 15. Nathan Gramley; 16. Kyle Smith; 17. Stephanie Dodson; 18. John Walp; 19. Eric Valinsky.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!