HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: C.J. Leary wins USAC Nationals, more weekend results

THURSDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Bill Balog; 3. Daryn Pittman; 4. Cory Eliason; 5. A.J. Flick; 6. Lynton Jeffrey; 7. Rico Abreu; 8. Aaron Reutzel; 9. Brian Brown; 10. Lucas Wolfe; 11. Anthony Macri; 12. Ian Madsen; 13. Dylan Cisney; 14. Logan Wagner; 15. Gio Scelzi; 16. Mike Wagner; 17. T.J. Stutts; 18. Spencer Bayston; 19. Justin Peck; 20. Tyler Courtney; 21. Hunter Schuerenberg; 22. Kyle Reinhardt; 23. Blane Heimbach; 24. Tyler Walton; 25. Zeb Wise; 26. Jeff Halligan; 27. Gerard McIntyre; 28. Tyler Bear.

PA SPRINT SERIES (Port Royal Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Buddy Schweibinz; 2. Devin Adams; 3. Doug Dodson; 4. Austin Reed; 5. Kenny Heffner; 6. Jeff Weaver; 7. Nathan Gramley; 8. Kruz Kepner; 9. Kassidy Kreitz; 10. Erin Statler; 11. Josh Spicer; 12. Dustin Young; 13. Ryan Lynn; 14. Fred Arnold; 15. Drew Young; 16. Mikell McGee; 17. Josh Brickler; 18. Reed Thompson; 19. Donny Wise; 20. Garrett Bard; 21. Ronnie Rough; 22. Domenic Melair; 23. Cale Riegle; 24. Nathan Emig; 25. Jake Waters; 26. Larry McVay.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Daryn Pittman; 2. Lucas Wolfe; 3. Gio Scelzi; 4. Logan Wagner; 5. Brian Brown; 6. Lance Dewease; 7. Justin Peck; 8. Sye Lynch; 9. Spencer Bayston; 10. Brent Marks; 11. Bill Balog; 12. Dylan Cisney; 13. Anthony Macri; 14. Tyler Courtney; 15. Freddie Rahmer; 16. Mike Wagner; 17. Ian Madsen; 18. Gerard McIntyre Jr.; 19. Hunter Schuerenberg; 20. T.J. Stutts; 21. Jared Esh; 22. Kyle Reinhardt; 23. Lynton Jeffrey; 24. Rico Abreu; 25. Cory Eliason; 26. A.J. Flick; 27. Justin Whittall; 28. Ryan Smith.

ASCS FRONTIER REGION (Gallatin Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Logan Forler; 2. James Setters; 3. Phil Dietz; 4. Trever Kirkland; 5. Tyler Driever; 6. Kory Wermling; 7. Bryan Brown; 8. Darren Smith.

ASCS NATIONAL TOUR (I-80 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. Jack Dover; 3. Chris Martin; 4. J.J. Hickle; 5. Blake Hahn; 6. Clint Garner; 7. Jake Bubak; 8. Ryan Roberts; 9. Carson McCarl; 10. Shayle Bade; 11. Kaleb Johnson; 12. Jason Martin; 13. Ryan Bickett; 14. Billy Alley; 15. Seth Brahmer; 16. Jason Danley; 17. Dylan Westbrook; 18. Matt Covington; 19. Adam Gullion; 20. Terry McCarl.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Chris Andrews; 2. Caleb Griffith; 3. Craig Mintz; 4. Greg Wilson; 5. Harli White; 6. Travis Philo; 7. Ricky Peterson; 8. Tyler Street; 9. Nate Dussel; 10. D.J. Foos; 11. Dylan Norris; 12. Landon LaLonde; 13. Trey Jacobs; 14. John Ivy; 15. Kyle Capodice; 16. Wes McIntyre; 17. Conner Morrell; 18. Justin Adams; 19. Stuart Brubaker; 20. Duane Zablocki; 21. R.J. Jacobs; 22. Cole Macedo.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Weaver; 2. Zeth Sabo; 3. Logan Riehl; 4. Matt Foos; 5. Mike Keegan; 6. Larry Kingseed Jr.; 7. Brandon Moore; 8. Steve Rando; 9. Kody Brewer; 10. Chris Verda; 11. Seth Schneider; 12. Bryce Lucius; 13. Kasey Ziebold; 14. Jud Dickerson; 15. Kelsey Ivy; 16. Brandon Riehl; 17. Tyler Shullick; 18. Matt Lucius; 19. Creed Kemenah; 20. Logan Mondeau; 21. Kasey Jedrzejek; 22. Jamie Miller.

BLACK HILLS SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 10 Laps: 1. Adam Speckman; 2. Mike Pennel; 3. McKayla Worley; 4. James Sires.

BLOOMINGTON SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jadon Rogers; 2. Jordan Kinser; 3. Max Adams; 4. Brayden Fox; 5. Brady Short; 6. Brandon Spencer; 7. Alec Sipes; 8. Dickie Gaines; 9. Colin Parker; 10. Matt Thompson; 11. Gabriel Gilbert; 12. Cody Trammell; 13. Lee Underwood; 14. Kent Christian; 15. Travis Gratzer; 16. Andy Bradley; 17. Braxton Cummings; 18. Jake Scott; 19. Lee Dakus; 20. AJ Hopkins; 21. Jackson Slone.

GAS CITY I-69 SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tyler Kendall; 2. Scotty Weir; 3. Tyler Hewitt; 4. Korbyn Hayslett; 5. Max Guilford; 6. Kyle Simon; 7. Dustin Ingle; 8. Aaron Davis; 9. Ryan Barr; 10. Tim Creech; 11. Paul Dues; 12. Zack Pretorius; 13. Jack James; 14. Dave Gross; 15. Jack Hoyer; 16. Parker Frederickson; 17. Matt McDonald; 18. Anthony D’Alessio.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Tri-City Motor Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brad Lamberson; 2. Jared Horstman; 3. Danny Sams III; 4. Ryan Ruhl; 5. Phil Gressman; 6. Max Stambaugh; 7. Gregg Dalman; 8. Dustin Daggett; 9. Keith Sheffer Jr.; 10. Chase Ridenour; 11. Boston Mead; 12. Corbin Gurley; 13. Kyle Poortenga; 14. Devin Dobie; 15. Eli Lakin; 16. Linden Jones; 17. Tyler Bearden; 18. Frank Neill; 19. Jay Steinebach; 20. Dan McCarron

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Tri-City Motor Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Keith Sheffer Jr.; 2. Dustin Daggett; 3. Steve Irwin; 4. Gregg Dalman; 5. Jay Steinebach; 6. Brian Ruhlman; 7. Mike Galadja; 8. Max Frank; 9. Joseph Irwin; 10. Mike Astrauskas; 11. Mark Irwin; 12. Kent Gardner; 13. Cody Howard; 14. R.J. Payne; 15. Gary Hayward; 16. Ralph Brakenberry; 17. Tank Brakenberry; 18. Chris Pobanz; 19. Doug Stepke. DNS: Sterling Cling.

IRA SPRINTS (Outagamie Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Scotty Thiel; 2. Blake Nimee; 3. Jeremy Schultz; 4. Jordan Goldesberry; 5. Scott Neitzel; 6. Jake Blackhurst; 7. Danny Schlafer; 8. Kyle Schuett; 9. Russel Borland; 10. Kris Spitz; 11. Rob Pribnow; 12. Dave Uttech; 13. Jack Berger; 14. Hunter Custer; 15. Tony Wondra; 16. Blake Wondra; 17. Michael Decker; 18. Preston Ruh; 19. Matt Rechek; 20. Steve Meyer; 21. Tom Eller.

KNIGHTS OF THUNDER SPRINT CARS (Humberstone Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jordan Poirier; 2. Ryan Turner; 3. Josh Hansen; 4. D.J. Christie; 5. Mikey Kruchka; 6. Cory Turner; 7. Tyler Rand; 8. Shone Evans; 9. Jim Huppunen; 10. Travis Cunningham; 11. Jamie Turner; 12. Liam Martin; 13. Baily Heard; 14. Glenn Styres; 15. Dan Nanticoke; 16. Chris Jones; 17. Holly Porter; 18. Kevin Pauls; 19 Scott Burk.

MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Jacksonville Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jake Neuman; 2. Joe B. Miller; 3. Ryan Bunton; 4. Jason Keith; 5. Jacob Patton; 6. Robbie Standridge; 7. Jeremy Standridge; 8. Ayrton Gennetten; 9. Chris Urish; 10. Zach Daum; 11. Kameron Key; 12. Caden Englehart; 13. Landon Simon; 14. Brayton Lynch; 15. Riley Goodno; 16. Cory Bruns; 17. Dylan Tuxhorn; 18. Noah Gass; 19. Austin O’Dell; 20. Paul Nienhiser; 21. Terry Babb.

NOSA SPRINTS (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Austin Pierce; 2. Mark Dobmeier; 3. Brendan Mullen; 4. Jade Hastings; 5. Wade Nygaard; 6. Nick Ranten; 7. Bob Martin; 8. Tim Estenson; 9. Blake Egeland; 10. Nick Omdahl; 11. Jordan Graham; 12. Zach Omdahl; 13. Tom Egeland; 14. Jack Croaker; 15. Travis Strandell; 16. Josh Swangler; 17. Nick Bates; 18. Zach Wilde; 19. Jordan Adams; 20. Shane Roemeling.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps): 1. Steve Owings; 2. Mike Bittinger; 3. Cody Fletcher; 4. Cameron Smith; 5. Riley Emig; 6. Jayden Wolf; 7. Bo Gordon Jr.; 8. Mason Chaney; 9. Nat Tuckey; 10. Steven Cox; 11. David Holbrook; 12. Austen Treuchet; 13. Cody Phillips.

UNITED RACING CLUB (Georgetown Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tyler Ross; 2. Josh Weller; 3. Dallas Schott; 4. Jason Shultz; 5. Robbie Stillwaggon; 6. Brandon McGough; 7. Ryan Stillwaggon; 8. Alex Bright; 9. Kevin Darling; 10. Billy Heltzel Jr.; 11. Andy Best; 12. Justin Nowlen; 13. Zack Burd; 14. Troy Betts; 15. Dennis Garl; 16. Adam Carberry.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Huset’s Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tanner Thorson; 2. Thomas Meseraull; 3. Brady Bacon; 4. Robert Ballou; 5. Kevin Thomas Jr.; 6. Jake Swanson; 7. Justin Grant; 8. Logan Seavey; 9. Jason McDougal; 10. Chris Windom; 11. C.J. Leary; 12. Brandon Mattox; 13. Chase Stockon; 14. Ryan Bernal; 15. Mario Clouser; 16. Charles Davis Jr.; 17. Matt Westfall; 18. Isaac Chapple; 19. Glen Saville; 20. Jeff Pellersels; 21. Alex Banales; 22. Robert Bell; 23. Cam Schafer; 24. Chad Frewaldt.

USCS (Travelers Rest Speedway – Outlaw Thunder Tour)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mark Ruel Jr.; 2. Justin Barger; 3. Eric Riggins Jr.; 4. Terry Gray; 5. Mark Smith; 6. Lance Moss; 7. Danny Smith; 8. Brian Carber; 9. Harley Zimmerman; 10. Joe Larkin; 11. Darren Orth; 12. Jake McLain; 13. Brandon Taylor; 14. Jake Wardrop 15. Brian Thomas; 16. Jeff Willingham; 17. Dewey Townsend; 18. Eric Gunderson.

WORLD OF OUTLAWS (Silver Dollar Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. David Gravel; 2. Colby Copeland; 3. Brad Sweet; 4. Sheldon Haudenschild; 5. Kraig Kinser; 6. Jacob Allen; 7. Dominic Scelzi; 8. James McFadden; 9. Kasey Kahne; 10. Carson Macedo; 11. Tanner Carrick; 12. Blake Carrick; 13. Donny Schatz; 14. Carson Short; 15. D.J. Netto; 16. Brock Zearfoss; 17. Tim Kaeding; 18. J.J. Ringo; 19. Jason Sides; 20. Mitchell Faccinto; 21. Willie Croft; 22. Kalib Henry; 23. Jesse Attard; 24. Logan Schuchart.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway – Tuscarora 50)

410 Sprint Car Feature Finish, 50 Laps: 1. Logan Wagner; 2. Lance Dewease; 3. Anthony Macri; 4. Dylan Cisney; 5. Brent Marks; 6. Spencer Bayston; 7. Mike Wagner; 8. Bill Balog; 9. Rico Abreu; 10. Gerard McIntyre; 11. Gio Scelzi; 12. Blane Heimbach; 13. T.J. Stutts; 14. Danny Dietrich; 15. Daryn Pittman; 16. Sye Lynch; 17. Cory Eliason; 18. Ian Madsen; 19. Justin Peck; 20. Tyler Bear; 21. Justin Whittall; 22. Devon Borden; 23. Kyle Reinhardt; 24. A.J. Flick; 25. Tyler Courtney; 26. Zeb Wise; 27. Hunter Schuerenberg; 28. Lucas Wolfe; 29. Freddie Rahmer.

ASCS DESERT NON-WING SPRINTS (Arizona Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Stevie Sussex; 2. Bruce St. James; 3. Joshua Shipley; 4. Jake Helsel; 5. Troy DeGaton; 6. Bryan Ledbetter Jr.; 7. Jonas Reynolds; 8. Pete Yerkovich; 9. Ronald Webster; 10. A.J. Hernandez; 11. John Romero; 12. Bobby Carrick; 13. Patrick Krob; 14. Chad Stevens; 15. Randy Nelson; 16. Aaron Jones; 17. Mason Keefer; 18. Rick Shuman; 19. Jimmy Pontin; 20. Eugene Thomas; 21. John Shelton; 22. Justin Kierce; 23. Brian Chamberlain.

ASCS ELITE NORTH NON-WING SPRINTS (El Paso County Raceway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Coby Pearce; 2. Caleb Saiz; 3. Michael Fanelli; 4. Ryan Riggs; 5. Bradley Cox; 6. Gary Land; 7. Ryan Oerter; 8. Ryan Devitt.

ASCS FRONTIER REGION (Big Sky Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Phil Dietz; 2. Trever Kirkland; 3. Logan Forler; 4. Tyler Driever; 5. James Setters; 6. Shad Petersen; 7. Darren Smith; 8. Kory Wermling; 9. Joe Perry. DNS: David Hoiness.

ASCS MID-SOUTH REGION (I-30 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Derek Hagar; 2. Jordon Mallett; 3. Dale Howard; 4. Blake Jenkins; 5. Seth Bergman; 6. Jeffrey West Jr.; 7. Jeremy Middleton; 8. Howard Moore; 9. Tim Crawley; 10. Cody Gardner; 11. Brandon Hinkle; 12. Rick Pringle; 13. Paxton Gregory; 14. Tucker Boulton; 15. Landon Crawley; 16. Cody Hays; 17. Greg Merritt; 18. Charlie Louden; 19. Joseph Poe Jr.; 20. Ronny Howard; 21. Koty Adams; 22. Marshall Skinner.

ASCS NATIONAL TOUR (I-80 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Blake Hahn; 2. Carson McCarl; 3. J.J. Hickle; 4. Dylan Westbrook; 5. Jake Bubak; 6. Terry McCarl; 7. Scott Bogucki; 8. Matt Covington; 9. Jason Martin; 10. Trevor Grossenbacher; 11. Clint Garner; 12. Jason Danley; 13. Ryan Roberts; 14. Ryan Bickett; 15. Travis Reber; 16. Shayle Bade; 17. Stuart Snyder; 18. Trey Gropp; 19. Damon McCune; 20. Joey Danley; 21. Seth Brahmer; 22. Jack Dover.

ASCS SOUTHWEST REGION (Arizona Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Nick Parker; 2. John Carney; 3. Colton Hardy; 4. Wes Wofford; 5. J.T. Imperial; 6. Alex Pettas; 7. Eric Wilkins; 8. Chris Bonneau; 9. Logan Calderwood; 10. Nick Aiuto; 11. Tuesday Calderwood; 12. Ryan Walter; 13. Jim Vanzant; 14. Cody Sickles; 15. Brandon Sampson; 16. Mark Clark; 17. Stevie Sussex.

CEDAR LAKE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Henderson; 2. Brooke Tatnell; 3. Kaleb Johnson; 4;. Chris Graf; 5. Ryan Bowers; 6. James Broty; 7. Scott Broty; 8. Josh Schneiderman; 9. Derrik Lusk; 10. Wade Nygaard; 11. Riley Goodno; 12. Scott Conger; 13. Carter Chevalier; 14. Davey Heskin; 15. Chase Viebrock; 16. Tyler Davis; 17. Brandon Halverson; 18. Mark Chevalier; 19. Kurt Davis; 20. Jamey Ogston; 21. Brant O’Banion; 22. Chris Thram; 23. Lincoln Drewis; 24. Tyler Rabenberg.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Can-Am Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Tanner; 2. Shawn Donath; 3. Paulie Colagiovanni; 4. Jason Barney; 5. Davie Franek; 6. Cory Sparks; 7. Danny Varin; 8. Dylan Swiernik; 9. Jake Karklin; 10. Chuck Hebing; 11. Kelly Hebing; 12. Chad Miller; 13. Jeff Cook; 14. Chase Moran; 15. Tyler Trump; 16. Lacey Hanson; 17. Scott Holcomb; 18. Josh Pieniazek; 19. Floyd Billington; 20. Tyler Carier; 21. Keith Granholm.

FAST on DIRT (Atomic Speedway – Freedom 40)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Cole Duncan; 2. Lee Jacobs; 3. Cale Conley; 4. Ryan Broughton; 5. Tim Shaffer; 6. Ryan Myers; 7. Keith Baxter; 8. Jordan Ryan; 9. Tyler Street; 10. Bryan Knuckles; 11. Ronnie Blair; 12. Harli White; 13. Cale Stinson; 14. Jeff Dodge; 15. Jac Haudenschild; 16. Cale Thomas; 17. Jake Hesson; 18. Mitch Harble; 19. Brandon Conkel; 20. Chris Garnes; 21. Jordan Harble.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cole Macedo; 2. D.J. Foos; 3. Kyle Capodice; 4. Nate Dussel; 5. Greg Wilson; 6. Craig Mintz; 7. Chris Andrews; 8. Landon Lalonde; 9. Dan McCarron; 10. Stuart Brubaker; 11. Travis Philo; 12. Ricky Peterson; 13. Brian Smith; 14. John Ivy; 15. Jerry Dahms; 16. Cody Bova; 17. Conner Morrell; 18. Danial Burkhart; 19. Jonah Aumund; 20. Duane Zablocki; 21. Trey Jacobs; 22. Troy Vaccaro; 23. Joe Adorjan.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Foos; 2. Steve Rando; 3. Paul Weaver; 4. Jamie Miller; 5. Shawn Valenti; 6. Brandon Moore; 7. Larry Kingseed Jr.; 8. Mike Keegan; 9. Logan Riehl; 10. Bryce Lucius; 11. Kelsey Ivy; 12. Alvin Roepke; 13. Seth Schneider; 14. Chris Verda; 15. Zane Devault; 16. Creed Kemenah; 17. Matt Lucius; 18. Mike Moore; 19. Dustin Stroup; 20. Kody Brewer.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Merrittville Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Danny Sams III; 2. Ryan Ruhl; 3. Keith Sheffer Jr.; 4. Chase Ridenour; 5. Dustin Daggett; 6. Brad Lamberson; 7. Phil Gressman; 8. Frank Neill; 9. Corbin Gurley; 10. Devon Dobie; 11. Eli Lakin; 12. Gregg Dalman; 13. Tyler Bearden; 14. Justin Ward; 15. Kyle Poortenga; 16. Jay Steinebach; 17. Mike Astrauskas; 18. Kevin VanHouten; 19. Luke Griffith.

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Merrittville Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Irwin; 2. Keith Sheffer Jr.; 3. Dustin Daggett; 4. Chris Pobanz; 5. Kent Gardner; 6. Colton Stepke; 7. R.J. Payne; 8. Gary Hayward; 9. Ralph Brakenberry; 10. Tank Brakenberry; 11. Danny Sams III; 12. Mike Galadja; 13. Mike Astrauskas; 14. Max Frank; 15. Gregg Dalman; 16. Jay Steinebach.

IRA SPRINTS (Cedar Lake Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brooke Tatnell; 2. Justin Henderson; 3. Scotty Thiel; 4. Chase Dietz; 5. Danny Schlafer; 6. Jeremy Schultz; 7. Jake Blackhurst; 8. Scott Neitzel; 9. Jordan Goldesberry; 10. Riley Goodno; 11. Russel Borland; 12. Skylar Prochaska; 13. Kris Spitz; 14. Kyle Schuett; 15. Rob Pribnow; 16. Colin Smith; 17. Dave Uttech; 18. Jack Vanderboom; 19. Hunter Custer; 20. Josh Schneiderman; 21. Dustin Selvage; 22. Nick Ranten; 23. Sawyer Phillips’ 24. Mark Dobmeier.

LINCOLN SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jayden Wolf; 2. Steve Owings; 3. Justin Foster; 4. Travis Scott; 5. Hayden Miller; 6. Riley Emig; 7. Chad Criswell; 8. Kody Hartlaub; 9. Cameron Smith; 10. Cody Fletcher; 11. Zane Rudisill; 12. Chris Frank; 13. Jeff Rohrbaugh; 14. Brett Strickler; 15. Matt Findley; 16. Kyle Rohrbaugh; 17. Ashley Cappetta; 18. Steve Wilbur; 19. Wyatt Hinkle; 20. Dylan Orwig; 21. Zachary Cool; 22. Billy Heltzel Jr.; 23. Mason Chaney; 24. Zachary Allman; 25. Dan Richcreek.

PA SPRINT SERIES (Lincoln Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Ken Duke Jr.; 2. Garrett Bard; 3. Justin Mills; 4. Mikell McGee; 5. Doug Dodson; 6. George Riden; 7. Jarrett Cavalet; 8. Kristina Pratt; 9. Aiden Borden; 10. Rob Felix; 11. Rowdy Heffner; 12. Austin Reed; 13. Dave Wickham; 14. Larry McVay; 15. Jeff Geiges; 16. Kenny Heffner; 17. Austin Graby; 18. Donnie Hendershot; 19. Alyssa Rowe; 20. Dustin Young; 21. Dave Graber; 22. Dom Melair; 23. Erin Statler; 24. Mike Melair.

SHARON SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dave Blaney; 2. George Hobaugh; 3. Adam Kekich; 4. Caleb Griffith; 5. Darin Gallagher; 6. Dan Kuriger; 7. Jack Sodeman; 8. Brandon Spithaler; 9. Bob Felmlee; 10. Carl Bowser; 11. Dylan Norris; 12. Dan Shetler; 13. R.J. Jacobs; 14. David Kalb; 15. Russ Sansosti; 16. Jimmy Morris; 17. Bryan Salisbury; 18. Bob Lime; 19. Eric L. Williams; 20. Brandon Matus; 21. Steve Bright; 22. Cameron Nastasi; 23. Brent Matus; 24. Michael Lutz; 25. Frankie Nervo; 26. Darren Pifer.

SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Rumtown Speedway): 360 Sprint Cars

ST. FRANCOIS COUNTY RACEWAY: 410 Sprint Cars

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Winchester Speedway): 360 Non-Wing Sprint Cars

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Huset’s Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. C.J. Leary; 2. Tanner Thorson; 3. Charles Davis Jr.; 4. Jake Swanson; 5. Kevin Thomas Jr.; 6. Brady Bacon; 7. Chris Windom; 8. Logan Seavey; 9. Thomas Meseraull; 10. Brandon Mattox; 11. Mario Clouser; 12. Chase Stockon; 13. Terry Richards; 14. Justin Grant; 15. Isaac Chapple; 16. Ryan Bernal; 17. Robert Ballou; 18. Chad Frewaldt; 19. Cam Schafer; 20. Alex Banales; 21. Robert Bell; 22. Jason McDougal; 23. Matt Westfall; 24. Glen Saville.

USCS (Cherokee Speedway – Outlaw Thunder Tour)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Eric Riggins Jr.; 2. Mark Smith; 3. Brian Carber; 4. Lance Moss; 5. Justin Barger; 6. Mark Ruel Jr.; 7. Terry Gray; 8. Kyle Amerson; 9. Jake McLain; 10. Eric Gunderson; 11. Nick Tucker; 12. Darren Orth; 13. Harley Zimmerman; 14. Joe Larkin; 15. Connor Otten; 16. Jeff Willingham; 17. Brian Thomas.

WORLD OF OUTLAWS (SIlver Dollar Speedway – Gold Cup)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Logan Schuchart; 2. James McFadden; 3. Brad Sweet; 4. Donny Schatz; 5. Kasey Kahne; 6. Ryan Robinson; 7. Carson Macedo; 8. Kyle Hirst; 9. Sheldon Haudenschild; 10. Kraig Kinser; 11. D.J. Netto; 12. David Gravel; 13. Robbie Price; 14. Kalib Henry; 15. Dominic Scelzi; 16. Mitchell Faccinto; 17. Parker Price-Miller; 18. Brock Zearfoss; 19. Jason Sides; 20. Tanner Carrick; 21. Colby Copeland; 22. JJ Ringo; 23. Jacob Allen; 24. Blake Carrick.

SUNDAY

CRSA SPRINTS (Thunder Mountain Speedway): 305 Sprint Cars

EMPIRE SUPER SPRINTS (Weedsport Speedway): 360 Sprint Cars

PETALUMA SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Bradley Terrell; 2. Daniel Whitley; 3. Nathan Schank; 4. Marcus Hardina; 5. Nick Robfogel; 6. Eathon Lanfri; 7. David Lindt Jr.; 8. Sparky Howard; 9. Sheldon Moniz; 10. Nick Purdy; 11. Tony Bernard; 12. Jack McDonald; 13. Bob Davis; 14. Zack Albers.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. C.J. Leary; 2. Brady Bacon; 3. Chris Windom; 4. Tanner Thorson; 5. Kevin Thomas Jr.; 6. Justin Grant; 7. Chase Stockon; 8. Jason McDougal; 9. Thomas Meseraull; 10. Ryan Bernal; 11. Robert Ballou; 12. Jake Swanson; 13. Mario Clouser; 14. Matt Westfall; 15. Brandon Mattox; 16. Charles Davis Jr.; 17. Logan Seavey; 18. Isaac Chapple; 19. Terry Richards; 20. Cam Schafer; 21. Chad Frewaldt; 22. Glen Saville; 23. Jeremy Kerzman; 24. Alex Balales.

 

 

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top