HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Tyler Courtney wins again, Bob Felmlee tops Tri-City, more results

Brent Smith Photography

WEDNESDAY

SPRINT INVADERS (East Moline Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish (25 Laps): 1. Ayrton Gennetten; 2. Austin McCarl; 3. Jonathan Cornell; 4. Chris Martin; 5. Garet Williamson; 6. Josh Schneiderman; 7. Tanner Gebhardt; 8. Cody Wehrle; 9. Colton Fisher; 10. Kurt Mueller; 11. Rob Kubli; 12. Daniel Bergquist; 13. Dugan Thye; 14. Brayden Gaylord; 15. Wyatt Wilkerson; 16. Travis Porter; 17. Tim Moore; 18. Josh Higday; 19. Blaine Jamison; 20. Braydn Greubel; 21. Kaley Gharst.

THURSDAY

CIRCLE CITY RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Thomas Meseraull; 2. Ryan Broughton; 3. Ricky Peterson; 4. Critter Malone; 5. Alex Bowman; 6. Corbin Gurley; 7. McKenna Haase; 8. Cory Bruns; 9. Bryan Nuckles; 10. Scotty Thiel; 11. Caden Engelhart; 12. Chris Phillips; 13. Cale Stinson; 14. Geoff Doge; 15. Justin Adams.

ASCS NATIONAL TOUR (Riverside International Speedway – ASCS Sprint Week): Postponed

FRIDAY

ALL STAR SPRINT CARS (Lake Ozark Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cap Henry; 2. Zeb Wise; 3. Christopher Bell; 4. Tyler Courtney; 5. Gio Scelzi; 6. Cory Eliason; 7. Ayrton Gennetten; 8. Paul McMahan; 9. Hunter Schuerenberg; 10. Kyle Reinhardt; 11. Tanner Holmes; 12. Kyle Bellm; 13. Skylar Gee; 14. Bill Balog; 15. Jake Bubak; 16. Noah Gass; 17. Kameron Key; 18. Brinton Marvel; 19. Sam Hafertepe Jr.; 20. Cale Thomas; 21. Justin Peck; 22. Joe B. Miller; 23. Garet Williamson; 24. Marcus Dumesny.

ASCS ELITE NON-WING SPRINTS (West Texas Raceway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Randall; 2. Steven Shebester; 3. Tyler Edwards; 4. Justin Zimmerman; 5. Dalton Stevens; 6. Scott Evans; 7. Jason Howell; 8. Caden McCreary; 9. Shon Deskins; 10. Brandon Thomson; 11. Anthony Nicholson; 12. Cody Price; 13. Keith Martin; 14. Stephen Smith; 15. Paul White; 16. Michelle Parson; 17. Jeremy Jonas; 18. J.D. Fry; 19. Landon Simon; 20. Mason Smith.

ASCS FRONTIER REGION (Big Sky Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Phil Dietz; 2. Trever Kirkland; 3. Kory Wermling; 4. Jeremy McCune; 5. Joe Perry; 6. Tyler Driever; 7. James Setters; 8. Mindy McCune; 9. Damon McCune; 10. Trevor Plambeck; 11. Mitchell Burns; 12. Michael Bingham; 13. Shad Petersen; 14. Mike Manwill; 15. Logan Forler; 16. Lane Taylor; 17. Bryan Brown; 18. Darren Smith; 19. Paul Jones.

ASCS NATIONAL TOUR/MID-SOUTH REGION (Batesville Motor Speedway – ASCS Sprint Week)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dale Howard; 2. Ryan Timms; 3. Dylan Westbrook; 4. Colby Thornhill; 5. Matt Covington; 6. Ryan Bickett; 7. Jordon Mallett; 8. Blake Hahn; 9. Howard Moore; 10. Tim Crawley; 11. Scott Bogucki; 12. Terry Gray; 13. Greg Hamilton; 14. Michael Faccinto; 15. Landon Crawley; 16. Hayden Martin; 17. J.J. Hickle; 18. Brenham Crouch; 19. Paxton Gregory; 20. Brandon Hanks; 21. Colton Hardy; 22. Joey Schmidt; 23. Dylan Postier; 24. Travis Reber.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cale Conley; 2. Trey Jacobs; 3. Craig Mintz; 4. Stuart Brubaker; 5. Cole Macedo; 6. DJ Foos; 7. Travis Philo; 8. Greg Wilson; 9. Caleb Griffith; 10. Zeth Sabo; 11. Harli White; 12. Sean Rayhall; 13. Kyle Capodice; 14. Landon LaLonde; 15. Nate Dussel; 16. Alex Bowman; 17. Ricky Peterson; 18. John Ivy; 19. Chris Andrews; 20. Leyton Wagner.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Weaver; 2. Steve Rando; 3. Jamie Miller; 4. Seth Schneider; 5. Matt Foos; 6. Dustin Stroup; 7. Logan Riehl; 8. Kasey Ziebold; 9. Stuart Williams; 10. Mike Keegan; 11. Justin Lusk; 12. Kasey Jedrzejek; 13. Brandon Moore; 14. Jim McGrath Jr.; 15. Tyler Shullick; 16. Bryce Lucius; 17. Kody Brewer; 18. Mike Moore; 19. Kelsey Ivy; 20. Brandon Riehl; 21. Kyle Peters; 22. Wade Fraley.

BLACK HILLS SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 10 Laps: 1. Adam Speckman; 2. Mike Pennel; 3. McKayla Worley.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Lernerville Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Isaac Chapple; 2. Matt Westfall; 3. Carmen Perigo; 4. Mike Miller; 5. Jesse Vermillion; 6. Ricky Lewis; 7. Justin Owen; 8. Darin Gallagher; 9. Brandon Spithaler; 10. Cody White; 11. Michael Fischesser; 12. Dustin Ingle; 13. Dan Shetler; 14. Steve Little; 15. Bob McMillen; 16. Parker Fredrickson; 17. Cody Gardner; 18. Blake Vermillion; 19. Davey Jones; 20. Bill Kiley; 21. Rick Holley; 22. Saban Bibent.

CRSA SPRINT CARS (Penn Can Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jeff Trombley; 2. Josh Flint; 3. Dan Craun; 4. Kyle Pierce; 5. Dana Wagner; 6. Darryl Ruggles; 7. Matt Priscott; 8. Mike Van Pelt; 9. Trevor Years; 10. Brandon Sampson; 11. Ron Greek; 12. John Cunningham; 13. Hank Katz. DNS: Jordan Hutton.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Albany-Saratoga Speedway)

IRA SPRINT CARS (Outagamie Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Jake Blackhurst; 2. Scotty Thiel; 3. Jordan Goldesberry; 4. Scott Neitzel; 5. Mike Reinke; 6. Russel Borland; 7. Josh Schneiderman; 8. Danny Schlafer; 9. Jeremy Schultz; 10. Kris Spitz; 11. Kyle Schuett; 12. Rob Pribnow; 13. Hunter Custer; 14. Jack Vanderboom; 15. Dave Uttech; 16. Tim Haddy; 17. Preston Ruh; 18. Christopher Flick; 19. Blake Wondra; 20. Josh Walter.

JACKSONVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Riley Goodno; 2. Mitchell Davis; 3. Jeremy Standridge; 4. Brayton Lynch; 5. Jacob Patton; 6. Jake Neuman; 7. Andy Bishop; 8. Caden Englehardt; 9. Logan Faucon; 10. Paul Haley; 11. Dylan Tuxhorn; 12. Bret Tripplett; 13. Austin O’Dell; 14. Cory Bruns; 15. Austin Archdale; 16. Ryan Edwards.

KING OF THE WEST SERIES (Tulare Thunderbowl Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. D.J. Netto; 3. Shane Golobic; 4. Mitchel Moles; 5. Sean Becker; 6. Bud Kaeding; 7. Willie Croft; 8. Tim Kaeding; 9. Mitchell Faccinto; 10. Geoffrey Strole; 11. Craig Stidham; 12. Jesse Attard; 13. Danny Faria Jr.; 14. Mark Barroso; 15. Corey Day; 16. Ryan Robinson; 17. Sean Watts; 18. Billy Aton.

KINGS OF THUNDER SERIES (Tulare Thunderbowl Raceway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. Joey Ancona; 3. Sean Becker; 4. Tucker Worth; 5. Brooklyn Holland; 6. Keith Day; 7. Grant Champlin; 8. Steven Kent; 9. Grant Duinkerken; 10. Zane Blanchard; 11. Brendan Warmerdam; 12. Bryce Eames; 13. Reece Goetz; 14. Connor Danell; 15. Travis Coelho; 16. Kaleb Montgomery; 17. Landon Hurst.

Racesaver 305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Kyle Rasmussen; 2. Richard Weddle; 3. Brandon Stidham; 4. Blaine Fagundes; 5. Sean Quinn; 6. Tyler Gray; 7. Phil Heynen.

NOSA SPRINT CARS (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin Pierce; 2. Wade Nygaard; 3. Tom Egeland; 4. Brendan Mullen; 5. Nick Omdahl; 6. Blake Egeland; 7. Jordan Adams; 8. Jordan Graham; 9. Bob Martin; 10. Travis Strandell; 11. Tim Estenson; 12. Colton Young; 13. Zach Omdahl; 14. Shane Roemeling; 15. Mark Dobmeier; 16. Jade Hastings; 17. Jack Croaker; 18. Nick Ranten.

PARAGON SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Shane Cockrum; 2. A.J. Hopkins; 3. Colten Cottle; 4. Dickie Gaines; 5. Jake Scott; 6. Jake Bland; 7. Josh Cunningham; 8. Andrew Prather; 9. Brandon Morin; 10. Harley Burns; 11. Nate McMillin; 12. Pat Giddens; 13. Brandon Spencer; 14. Colin Parker; 15. Chris Phillips; 16. Andy Bradley; 17. Alec Sipes; 18. Matt Thompson; 19. Austin Nigh; 20. Adam Wilfong; 21. Aric Gentry.

PA SPRINT SERIES (Big Diamond Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kevin Nagy; 2. Tim Tanner Jr.; 3. Devin Adams; 4. Tylor Cochran; 5. Cody West; 6. Erin Statler; 7. Austin Reed; 8. Doug Dodson; 9. Dustin Young; 10. Dale Eggert; 11. Jared Zionkowski; 12. Eddie Wagner; 13. Ian Cummins; 14. Scott Frack; 15. Dale Schweikart; 16. Dylan Smith; 17. Jenna Shotz; 18. Matthew Swift; 19. Larry McVay; 20. Jon Brennfleck; 21. Cruz Kepner; 22. Ken Duke; 23. Vance Berry; 24. Alex Schmiedel.

SKAGIT SPEEDWAY (Summer Nationals)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Goetz; 2. Cam Smith; 3. Garen Linder; 4. Trey Starks; 5. Jason Solwold; 6. Colton Heath; 7. Jesse Schlotfeldt; 8. Justin Youngquist; 9. Tyler Thompson; 10. Max Mittry; 11. Luke Didiuk; 12. Bailey Sucich; 13. Eric Fisher; 14. Steve Parker; 15. Ashleigh Johnson; 16. Brett McGhie; 17. Chris Bullock; 18. Cody Anderlini; 19. Alex Hantel; 20. Theron Smith.

THUNDER MOUNTAIN SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. A.J. Flick; 2. Brandon Matus; 3. Ken Rossey; 4. Jack Sodeman Jr.; 5. Carl Bowser; 6. Billy Dietrich; 7. Tyler Denochick; 8. Cody Womer; 9. Bob Felmlee; 10. Michael Bauer; 11. George Englert; 12. Steve Bright; 13. Matt Sherlock; 14. Jeremy Hill; 15. Brent Matus.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kyle Rohrbaugh; 2. Steve Owings; 3. Cameron Smith; 4. Steven Kisamore; 5. Cody Fletcher; 6. Tim McClelland; 7. Nat Tuckey; 8. Mason Chaney; 9. Hannah Riser; 10. Austen Treuchet; 11. Hayden Miller; 12. Andrew Hake; 13. Bo Gordon Jr.; 14. Brett Rose; 15. Tyler Esh; 16. David Holbrook; 17. Travis Leh; 18. Mike Bittinger; 19. Devin Gundrum.

UNITED REBEL SPRINT CAR SERIES (US 36 Raceway)

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Stuart Snyder; 2. Jay Russell; 3. Zach Blurton; 4. Ty Williams; 5. Jeremy Huish; 6. Mike Houseman Jr.; 7. JR Topper; 8. Jacob Dye; 9. Austin Couch; 10. Lindrick Willis; 11. Dakota Osborn; 12. Kevin Dye. DNS: Chris Couch.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Georgetown Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Briggs Danner; 2. Nash Ely; 3. Alex Bright; 4. Bruce Buckwalter Jr.; 5. Billy Ney; 6. Chris Allen Jr.; 7. Joey Amantea; 8. Damon Paul; 9. Mike Thompson; 10. Blaine Emery; 11. Jonathon Swanson; 12. David Swanson; 13. Ricky Rutt; 14. Troy Betts; 15. Kevin Darling.

WORLD OF OUTLAWS (Williams Grove Speedway – Summer Nationals)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Sheldon Haudenschild; 2. Lance Dewease; 3. James McFadden; 4. Donny Schatz; 5. Brent Marks; 6. David Gravel; 7. Carson Macedo; 8. Brad Sweet; 9. Logan Schuchart; 10. Danny Dietrich; 11. Kraig Kinser; 12. Freddie Rahmer; 13. Devon Borden; 14. Anthony Macri; 15. Jacob Allen; 16. Brock Zearfoss; 17. Kyle Moody; 18. Alan Krimes; 19. Lucas Wolfe; 20. Jeff Halligan; 21. Aaron Reutzel; 22. Dylan Cisney; 23. Dylan Norris; 24. Chad Trout; 25. T.J. Stutts; 26. Wayne Johnson.

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (I-96 Speedway), NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park): Rain.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Gas City I-69 Speedway – Indiana Sprint Week): Postponed to Monday.

SATURDAY

ALL STAR SPRINT CARS (Lake Ozark Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Christopher Bell; 2. Cap Henry; 3. Tyler Courtney; 4. Cory Eliason; 5. Gio Scelzi; 6. Paul McMahan; 7. Marcus Dumesny; 8. Ayrton Gennetten; 9. Hunter Schuerenberg; 10. Bill Balog; 11. Derek Hagar; 12. Jake Bubak; 13. Skylar Gee; 14. Justin Peck; 15. Zeb Wise; 16. Kyle Bellm; 17. Tucker Klaasmeyer; 18. Tanner Holmes; 19. Kameron Key; 20. Brinton Marvel; 21. Ben Brown; 22. Noah Gass; 23. Cale Thomas; 24. Kyle Reinhardt.

ASCS ELITE NON-WING SPRINTS (Route 66 Motor Speedway)

305 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Zimmerman; 2. Anthony Nicholson; 3. Paul White; 4. Steven Shebester; 5. Chase Randall; 6. Jason Howell; 7. Michael Fanelli; 8. Shon Deskins; 9. Devon Debrick; 10. J.D. Fry; 11. Keith Martin; 12. Mike Hathaway; 13. Mason Smith; 14. Chris Douglas; 15. Caden McCreary; 16. Brandon Thomson; 17. Michelle Parson; 18. Dillon Burks; 19. Chase Parson; 20. Stephen Smith; 21. Bryson Oeschger; 22. Landon Simon.

ASCS FRONTIER REGION (Big Sky Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tyler Driever; 2. Trever Kirkland; 3. Mindy McCune; 4. Damon McCune; 5. Phil Dietz; 6. Joe Perry; 7. Kory Wermling; 8. James Setters; 9. Michael Bingham; 10. Trevor Plambeck; 11. Darren Smith; 12. Shad Petersen; 13. Mike Manwill; 14. Bryan Brown; 15. Mitchell Burns; 16. Paul Jones. DNS: Logan Forler.

ASCS NATIONAL TOUR/MID-SOUTH REGION (I-30 Speedway – ASCS Sprint Week)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Matt Covington; 2. J.J. Hickle; 3. Dylan Westbrook; 4. Tim Crawley; 5. Brandon Hanks; 6. Hayden Martin; 7. Ryan Bickett; 8. Marshall Skinner; 9. Blake Hahn; 10. Colby Thornhill; 11. Gunner Ramey; 12. Jordon Mallett; 13. Ernie Ainsworth; 14. Tyler Thomas; 15. Ryan Timms; 16. Jeffrey West Jr.; 17. Colton Hardy; 18. Landon Britt; 19. Scott Bogucki; 20. Howard Moore; 21. Michael Faccinto; 22. Dustin Gates; 23. Paxton Gregory; 24. Cody Gardner.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Pittsburgh’s Pennsylvania Motor Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Westfall; 2. Carmen Perigo; 3. Isaac Chapple; 4. Brandon Spithaler; 5. Jesse Vermillion; 6. Parker Frederickson; 7. Mike Miller; 8. Dallas Hewitt; 9. Darin Gallagher; 10. Cody White; 11. Steve Little; 12. Ricky Lewis; 13. Andre Layfield; 14. Blake Vermillion; 15. Cody Gardner; 16. Bob McMillan.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Bear Ridge Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Chris Donnelly; 2. Matt Tanner; 3. Jason Barney; 4. Paulie Colagiovanni; 5. Danny Varin; 6. Davie Franek; 7. Shawn Donath; 8. Clay Dow; 9. Caleb Lamson; 10. Will Hull; 11. Scott Holcomb; 12. Jordan Fornwalt; 13. Floyd Billington; 14. Jake Williams; 15. Dylan Swiernik; 16. Lacey Hanson; 17. Mike Netishen; 18. Don Sharp Jr.; 19. Carl Eldridge; 20. Rick Stone; 21. Jeff Cook.

IRA SPRINT CARS (Beaver Dam Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Blake Nimee; 2. Scott Neitzel; 3. Danny Schlafer; 4. Mike Reinke; 5. Russel Borland; 6. Jeremy Schultz; 7. Jordan Goldesberry; 8. Jake Blackhurst; 9. Kyle Schuett; 10. Kris Spitz; 11. Josh Walter; 12. Matt Rechek; 13. Rob Pribnow; 14. John Fahl; 15. Scott Conger; 16. Tony Wondra; 17. Dave Uttech; 18. Jereme Schroeder; 19. Matt Wiese; 20. Christopher Flick; 21. Josh Schneiderman; 22. Hunter Custer; 23. Blake Wondra.

KING OF THE WEST SERIES (Santa Maria Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Billy Aton; 2. Dominic Scelzi; 3. J.J. Ringo; 4. D.J. Netto; 5. Tim Kaeding; 6. Bryce Eames; 7. Sean Watts; 8. Jessie Attard; 9. Sean Becker; 10. Mark Barroso; 11. Brooklyn Holland; 12. Jeffery Strole; 13. Keith Day Jr.; 14. Ryan Robinson; 15. Corey Day; 16. James Herrera; 17. Bud Kaeding; 18. Mitchel Moles.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brian Brown; 2. Davey Heskin; 3. Austin McCarl; 4. Justin Henderson; 5. Sawyer Phillips; 6. Tasker Phillips; 7. Matt Juhl; 8. Terry McCarl; 9. Lynton Jeffrey; 10. Carson McCarl; 11. Riley Goodno; 12. Chris Martin; 13. Sye Lynch; 14. John Carney; 15. Don Droud Jr.; 16. Scotty Thiel; 17. Chad Kemenah; 18. A.J. Moeller; 19. Presley Truedson; 20. Devin Kline; 21. Bobby Mincer; 22. Joe Simbro; 23. Austin Miller; 24. Logan Faucon.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Clint Garner; 2. Ryan Giles; 3. Lynton Jeffrey; 4. Jack Dover; 5. Jamie Ball; 6. Josh Higday; 7. Matt Moro; 8. Riley Goodno; 9. Skylar Prochaska; 10. Calvin Landis; 11. Nathan Mills; 12. John Carney; 13. Ricky Montgomery; 14. Chance Morton; 15. Ryan Leavitt; 16. Rob Kubli; 17. Kaleb Johnson; 18. Whit Gastineau; 19. Christopher Thram; 20. Collin Moyle; 21. Cody Ledger; 22. Casey Friederichsen; 23. Jake Martens; 24. Christian Bowman.

Pro Series 305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Joe Beaver; 2. Devin Wignall; 3. Mike Mayberry; 4. Chase Young; 5. Alex Vande Voort; 6. Jeff Wilke; 7. Eric Bridger; 8. Brandon Worthington; 9. Tyler Barrick; 10. Scott Johnson; 11. Joel Thorpe; 12. JJ Beaver; 13. Jaslyn Jones; 14. Cam Martin; 15. Tyler Groenendyk; 16. Kelby Watt.

MARYSVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Koen Shaw; 2. Casey Schmitz; 3. Brent Bjork; 4. Drake Standley; 5. John Clark; 6. R.J. Baker; 7. Koa Crane; 8. Mike Monahan; 9. Michael Millard; 10. Kevin Lovell; 11. Angelo Cornet; 12. Braedon Enos; 13. Pat harvey Jr.; 14. Carson Hall; 15. Steel Powell; 16. Nick Larsen; 17. Billy Wallace; 18. Dawson Hammes; 19. Korey Lovell; 20. Wyatt Brown.

MERCED SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Shawn Jones; 2. Bradley Terrell; 3. Daniel Whitley; 4. Shawn Arriaga; 5. Nathan Schank; 6. Cody Fendley; 7. Tim Sherman Jr.; 8. Jarrett Soares; 9. Cameron Martin; 10. Heath Holdsclaw; 11. Kaimi Moniz-Costa; 12. Brent Steck; 13. Trey Walters; 14. Scott Clough; 15. Dylan Newberry; 16. Jacob Williams; 17. Bob Newberry; 18. Jacob Tuttle; 19. John McCann; 20. Braidon Moniz; 21. Jake Morgan; 22. Antonio Aragon. DNS: Dylan Bloomfield.

NOSA SPRINT CARS (Jamestown Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brendan Mullen; 2. Wade Nygaard; 3. Greg Nikitenko; 4. Blake Egeland; 5. Tye Wilke; 6. Jordan Graham; 7. Zach Omdahl; 8. Tom Egeland; 9. Brandon Rekow; 10. Tee Young; 11. Joshua Johnson; 12. Jack Croaker; 13. Kevin Ingle; 14. Colton Young.

PA SPRINT SERIES (Path Valley Speedway Park)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Garrett Bard; 2. Austin Reed; 3. Scott Frack; 4. Zach Rhodes; 5. Ken Duke Jr.; 6. Stevie Kenawell; 7. Donnie Hendershot; 8. Alyssa Rowe; 9. Kenny Heffner; 10. John Walp; 11. Branstin Shue; 12. Justin Mills; 13. Fred Arnold; 14. Austin Greenland; 15. Mikell McGee; 16. Ryan Lynn; 17. John Fiore; 18. Cody Hackenberry; 19. Kruz Kepner; 20. Andrew Boyer; 21. Mike Alleman; 22. Eric Hendershot.

PLACERVILLE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tanner Carrick; 2. Colby Johnson; 3. Justyn Cox; 4. Willie Croft; 5. Andy Forsberg; 6. Kalib Henry; 7. Greg Decaires V; 8. Blake Carrick; 9. Shane Hopkins; 10. Michael Ing; 11. Reece Goetz; 12. Michael Sellers; 13. Travis Labat; 14. Ashlyn Rodriguez; 15. Andy Gregg; 16. Isaiah Vasquez; 17. Joel Myers Jr.; 18. Tyler Brown; 19. Landon Brooks; 20. Justin Henry.

SELINSGROVE SPEEDWAY (Summer Nationals)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chase Dietz; 2. Mark Smith; 3. Blane Heimbach; 4. Pat Cannon; 5. Ryan Taylor; 6. Bradley Howard; 7. Jason Shultz; 8. Logan Wagner; 9. Mike Wagner; 10. Curt Stroup; 11. Jeff Halligan; 12. Billy Dietrich; 13. Colby Womer; 14. Ryan Linder; 15. Dwight Leppo; 16. Riley Emig; 17. Cory Thornton; 18. Steve Buckwalter; 19. Dustin Baney; 20. Tyler Walton; 21. Jason Wagner; 22. Mike Walter II; 23. Tanner Brown.

SHARON SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Adam Kekich; 2. A.J. Flick; 3. Carl Bowser; 4. Brandon Matus; 5. George Hobaugh; 6. Leyton Wagner; 7. Bob Felmlee; 8. Michael Bauer; 9. David Kalb; 10. Darren Pifer; 11. Brent Matus; 12. George Englert; 13. Eric Williams; 14. Steve Bright; 15. Cameron Nastasi; 16. Mike Lutz; 17. Bob Lime.

SKAGIT SPEEDWAY (Summer Nationals)

360 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Garen Linder; 2. Chase Goetz; 3. Cam Smith; 4. Eric Fisher; 5. Jason Solwold; 6. Colton Heath; 7. Max Mittry; 8. Trey Starks; 9. Jesse Schlotfeldt; 10. Tyler Thompson; 11. Justin Youngquist; 12. Bailey Sicich; 13. Trevor Cook; 14. Chris Bullock; 15. Chris Ochs; 16. Ashleigh Johnson; 17. Brett McGhie; 18. Theron Smith; 19. Steve Parker; 20. Alex Hantel; 21. Luke Didiuk.

ST. FRANCOIS COUNTY RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Jason Keith; 2. Kasey Burch; 3. Steve Short; 4. Jeff Asher; 5. Joey Montgomery; 6. Jeff Wurst; 7. Eddie Gross; 8. Jeffery Masson; 9. Brady Permeley; 10. Jordan Masson; 11. Aaron Rixmann; 12. Jacob Bloodworth; 13. Jack Halbert; 14. Danny Long; 15. Jim Collins; 16. Adam Parmeley.

UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CARS (Cedar Lake Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Cam Schafer; 2. Nick DaRonco; 3. Jake Kouba; 4. Mike Mueller; 5. Zach Widdes; 6. Scott Brandt; 7. Brad Peterson; 8. Jeff Pellersels; 9. John Lowe; 10. Brad Cunningham; 11. Ryan Buck; 12. Lucas Logue; 13. Brian Trembath; 14. Luke Nellis; 15. John Breitenfeldt; 16. Mitch Hagen; 17. Allen Stettner; 18. Johnny Parsons III; 19. Zack Nelson; 20. Jon Lewerer; 21. Ryan Johnson.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Bridgeport Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Alex Bright; 2. Briggs Danner; 3. Ed Aikin; 4. Mark Bitner; 5. Nash Ely; 6. Damon Paul; 7. Eric Jennings; 8. Mike Thompson; 9. Chris Allen Jr.; 10. Troy Betts; 11. Jonathan Swanson; 12. Brian Spencer; 13. Zac Burd; 14. Craig Pelligrini; 15. Mike Meyers; 16. Rich Carnathan; 17. Bruce Buckwalter; 18. Joey Amantea; 19. Billy Ney; 20. Ricky Rutt; 21. David Swanson.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Kokomo Speedway – Indiana Sprint Week)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish (Called after 18 Laps because of rain): 1. Justin Grant; 2. Brady Bacon; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. C.J. Leary; 5. Tanner Thorson; 6. Kyle Cummins; 7. Chris Windom; 8. Jadon Rogers; 9. Robert Ballou; 10. Logan Seavey; 11. Shane Cottle; 12. Brent Beauchamp; 13. Jake Swanson; 14. Chase Johnson; 15. Cannon McIntosh; 16. Braydon Cromwell; 17. Cole Bodine; 18. Thomas Meseraull; 19. Stevie Sussex; 20. Max Guilford; 21. Brady Short; 22. Jason McDougal; 23. Brandon Mattox.

WAYNE COUNTY SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Trey Jacobs; 2. Dean Jacobs; 3. Andrew Palker; 4. Zach Ames; 5. Jason Dolick; 6. Nick Patterson; 7. Danial Burkhart; 8. Joe Adorjan; 9. Ricky Peterson; 10. Broc Martin; 11. Danny Mumaw; 12. Jordan Ryan; 13. Wyatt Zimmerman; 14. Henry Malcuit; 15. Chris Myers; 16. Dylan Kingan; 17. Jonah Aumend.

WORLD OF OUTLAWS (Williams Grove Speedway – Summer Nationals)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Sheldon Haudenschild; 3. Donny Schatz; 4. Carson Macedo; 5. Lance Dewease; 6. Anthony Macri; 7. James McFadden; 8. David Gravel; 9. Aaron Reutzel; 10. Lucas Wolfe; 11. Brad Sweet; 12. Logan Schuchart; 13. Kraig Kinser; 14. Danny Dietrich; 15. Devon Borden; 16. Troy Wagaman Jr.; 17. Dylan Cisney; 18. T.J. Stutts; 19. Justin Whittall; 20. Freddie Rahmer; 21. Wayne Johnson; 22. Aaron Bollinger; 23. Alan Krimes; 24. Tyler Ross; 25. Dylan Norris.

FREMONT SPEEDWAY, GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Silver Bullet Speedway), KNIGHTS OF THUNDER SPRINT CARS (Brighton Speedway), NRA SPRINT INVADERS (Plymouth Speedway), UNITED REBEL SPRINT CAR SERIES (Bethany Speedway): Rain

ASCS ELITE NORTH NON-WING SPRINTS (El Paso County Raceway), PETALUMA SPEEDWAY: Cancelled.

SUNDAY

ALL STAR SPRINT CARS (Humboldt Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Cory Eliason; 3. Zeb Wise; 4. Hunter Schuerenberg; 5. Justin Peck; 6. Cale Thomas; 7. Jake Bubak; 8. Cap Henry; 9. Tucker Klaasmeyer; 10. Paul McMahan; 11. Kyle Reinhardt; 12. Marcus Dumesny; 13. Tanner Holmes; 14. Noah Gass; 15. Skylar Gee; 16. Slater Helt; 17. Ben Brown; 18. Bill Balog; 19. Kyle Bellm.

ASCS FRONTIER REGION (Sheridan Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Trever Kirkland; 2. Shad Petersen; 3. Tyler Driever; 4. Mindy McCune; 5. Kory Wermling; 6. Darren Smith; 7. Chauncey Filler; 8. Mike Manwill; 9. Michael Bingham; 10. James Setters; 11. Logan Forler; 12. Paul Jones; 13. Trevor Plambeck; 14. Damon McCune.

ASCS NATIONAL TOUR/MID-SOUTH REGION (Riverside International Speedway – ASCS Sprint Week)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Ryan Timms; 2. Dylan Westbrook; 3. J.J. Hickle; 4. Ernie Ainsworth; 5. Cody Gardner; 6. Matt Covington; 7. Hayden Martin; 8. Tyler Thomas; 9. Paxton Gregory; 10. Jeff Swindell; 11. Blake Hahn; 12. Chase Howard; 13. Ryan Bickett; 14. Zach Pringle; 15. Marshall Skinner; 16. Tim Crawley; 17. Colby Thornhill; 18. Landon Crawley; 19. Brenham Crouch; 20. Dylan Postier; 21. Scott Bogucki; 22. Howard Moore; 23. Dale Howard; 24. Greg Hamilton; 25. Travis Reber.

BEDFORD SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Kassidy Kreitz; 2. Mikell McGee; 3. Steve Kennewell; 4. Ryan Lynn; 5. Austin Reed; 6. Josh Spicer; 7. Bob Garvey; 8. Reed Thompson; 9. Ron Aurand; 10. Garrett Bard; 11. Matt Kline; 12. Scott Lutz; 13. Dylan Shatzer. DNS: Jarrod Covaliet, Ray Sheetz.

HUSET’S SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin McCarl; 2. Mark Dobmeier; 3. Carson McCarl; 4. Tyler Drueke; 5. Justin Henderson; 6. Jack Dover; 7. Riley Goodno; 8. Gregg Bakker; 9. Matt Juhl; 10. Skylar Prochaska; 11. Dusty Zomer; 12. Jody Rosenboom; 13. Brant O’Banion; 14. John Carney II; 15. Cody Hansen; 16. Chris Martin; 17. Brendan Mullen; 18. Chuck McGillivray; 19. Colin Smith; 20. Lincoln Drewis; 21. Tony Rustad; 22. Alex Schriever; 23. Justin Jacobsma.

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Dusty Ballenger; 2. Tim Rustad; 3. Shane Fick; 4. Aaron Werner; 5. Lee Goos Jr.; 6. Jacob Hughes; 7. Elliot Amdahl; 8. Jared Jansen; 9. Brett Wanner; 10. Casey Abbas; 11. Nate Barger; 12. Nick Barger; 13. Taylor Ryan; 14. Eli Hargreaves; 15. Micah Slendy; 16. John Lambertz; 17. Brandon Bosma; 18. Max Roseland; 19. Bayley Ballenger; 20. Chayden Carpenter.

PA SPRINT SERIES (Bloomsburg Fair Raceway)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Zackery Bealer; 2. Justin Mills; 3. Tyler Snook; 4. Will Brunson; 5. George Loux; 6. Eddie Wagner; 7. Tim Lulg; 8. Aidin Borden; 9. Kenny Heffner; 10. Jared Zionkowski; 11. Ken Duke; 12. Matthew Swift; 13. Scott Frack; 14. Joshua Beamer; 15. Mike Melair; 16. Matt Tebbs; 17. John Walp; 18. Tylor Cochram; 19. Dustin Young; 20. Larry McVay; 21. Dale Schweikart; 22. Paul Moyer; 23. Kristina Pratt; 24. Jake Waters.

TRI-CITY RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Bob Felmlee; 2. Darin Gallagher; 3. Jack Sodeman Jr.; 4. Brandon Matus; 5. Brent Matus; 6. Logan McCandless; 7. Bryan Salisbury; 8. Steve Bright; 9. Leyton Wagner; 10. A.J. Flick; 11. Ken Rossey; 12. Jeremy Weaver; 13. Alex Bowman; 14. Rod Jones.

USAC NATIONAL SPRINT CARS (Lawrenceburg Speedway – Indiana Sprint Week)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 31 Laps: 1. Logan Seavey; 2. Jake Swanson; 3. Tanner Thorson; 4. Brady Bacon; 5. Kevin Thomas Jr.; 6. C.J. Leary; 7. Robert Ballou; 8. Justin Grant; 9. Kyle Cummins; 10. Shane Cottle; 11. Cole Bodine; 12. Chase Johnson; 13. Scotty Weir; 14. Nick Bilbee; 15. Chris Windom; 16. Stevie Sussex; 17. Chase Stockon; 18. Jadon Rogers; 19. Jason McDougal; 20. Cannon McIntosh; 21. Tye Mihocko; 22. Paul Nienhiser; 23. Thomas Meseraull; 24. Tyler Kendall.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top