HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Mark Smith and Austin McCarl collect Sunday Sprint Car wins, more results

DB3 Inc. Photo

WEDNESDAY

MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Circle City Raceway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brady Bacon; 2. Thomas Meseraull; 3. Logan Seavey; 4. Brent Beauchamp; 5. Chase Stockon; 6. Sterling Cling; 7. Tye Mihocko; 8. Aric Gentry; 9. Paul Nienhiser; 10. Carson Garrett; 11. Chet Williams; 12. Charles Davis Jr.; 13. Harley Burns; 14. Jake Scott; 15. Collin Ambrose; 16. Parker Frederickson; 17. Alex Banales; 18. Ricky Lewis; 19. Brandon Morin; 20. Landon Simon; 21. Ben Knight; 22. Jason McDougal; 23. Cole Ketcham. 

THURSDAY

LINCOLN PARK SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jake Swanson; 2. Tye Mihocko; 3. Brayden Fox; 4. Shane Cockrum; 5. Zach Daum; 6. Braydon Cromwell; 7. Sterling Cling; 8. Charles Davis Jr.; 9. Jake Scott; 10. Chet Williams; 11. Geoff Ensign; 12. Kyle Shipley; 13. Alec Sipes; 14. Daniel Clodfelter; 15. Ricky Lewis; 16. Robert Carrington; 17. Harley Burns; 18. Brady Bacon; 19. A.J. Hopkins; 20. Evan Mosley. 

USCS (Talladega Short Track): Rain.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Attica Raceway Park – Ohio Sprint Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Ian Madsen; 2. Cory Eliason; 3. Skylar Gee; 4. Cole Macedo; 5. Tyler Courtney; 6. Danny Dietrich; 7. Hunter Schuerenberg; 8. T.J. Michael; 9. Cap Henry; 10. Paul McMahan; 11. Bill Balog; 12. Justin Peck; 13. Stuart Brubaker; 14. Paige Polyak; 15. Zeb Wise; 16. Jordan Ryan; 17. Cale Thomas; 18. Brandon Spithaler; 19. Lachlan McHugh; 20. C.J. Leary; 21. Greg Wilson; 22. Chris Andrews; 23. Nate Dussel; 24. Byron Reed; 25. Trey Jacobs.

ASCS ELITE NON-WING SPRINTS (Crowley’s Ridge Raceway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Derek Hagar; 2. Mason Smith; Justin Zimmerman; 4. Paul White; 5. Anthony Nicholson; 6. Jamey Mooney; 7. Stephen Smith; 8. Cody Price; 9. Caden McCreary; 10. J.D. Fry; 11. Dalton Stevens; 12. Kevin Hinkle; 13. Chase Howard; 14. Chris Williams; 15. Shon Deskins; 16. Devon Debrock; 17. Josh Baker; 18. Dillon Burks.

ASCS ELITE GREAT PLAINS NON-WING SPRINTS (Black Hills Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Coby Pearce; 2. Tom Sires; 3. Logan Hershey; 4. Brian Hardman; 5. Travis Reber; 6. Randy Dolberg; 7. Bill Deay; 8. Mike Pennel; 9. Eric Winckel; 10. Butch Hardman.

ASCS FRONTIER REGION (Gallatin Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kory Wermling; 2. Logan Forler; 3. Tyler Driever; 4. Chauncey Filler; 5. Bryan Brown; 6. Shad Petersen; 7. Michael Bingham; 8. Shane Moore; 9. Heath Denney; 10. Trever Kirkland; 11. Mike Manwill; 12. Jeremy McCune; 13. D.J. Brink; 14. Mitchell Burns; 15. Madison Crowther; 16. Channing Filler; 17. Damon McCune. DNS: Mindy McCune, Paul Jones, Caleb Crowther, Phil Dietz, Darren Smith.

ASCS MID-SOUTH REGION (Crowley’s Ridge Raceway): 360 Sprint Cars

BANDITS OUTLAW SPRINT SERIES (Texas Motor Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Channin Tankersley; 2. Austin Mundie; 3. John Carney II; 4. Jeb Sessums; 5. Danny Jennings; 6. Michael Day; 7. Claud Estes III; 8. Johnny Herrera; 9. Casey Burkham; 10. Chase Brewer; 11. Chad Wilson; 12. Logan Scherb; 13. Brett Becker; 14. Dale Wester; 15. Colby Estes; 16. Joseph Miller; 17. Corey Minor; 18. Cory Scherb; 19. Briley Stone; 20. Chris Tarrant; 21. Kade Morton; 22. Chance Morton; 23. Robert Vetter; 24. Blake Mallory.

GAS CITY I-69 SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Kevin Thomas Jr.; 2. Scotty Weir; 3. Thomas Meseraull; 4. Cannon McIntosh; 5. Brady Bacon.

INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Hartford Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scott Neitzel; 2. Jake Blackhurst; 3. Max Stambaugh; 4. Ryan Ruhl; 5. Dustin Daggett; 6. Russel Borland; 7. Jeremy Schultz; 8. Rob Pribnow; 9. Corbin Gurley; 10. Linden Jones; 11. Zac Broughman; 12. Joe Conway; 13. Kyle Schuett; 14. Dave Uttech; 15. Kris Spitz; 16. Andy Rein; 17. Jack Berger; 18. Brett Mann.

JACKSON MOTORPLEX

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brandon Bosma; 2. Dusty Ballenger; 3. Jody Rosenboom; 4. Brandon Allen; 5. Javen Ostermann; 6. Clayton Christensen; 7. Trevor Serbus; 8. Bill Johnson; 9. Brandon Buysse; 10. Andrew Sullivan; 11. Johnny Sullivan; 12. Matt Johnson; 13. Michael Stein; 14. Ben Crees; 15. Rick Schroeder; 16. Jared Jansen; 17. Jacob Hughes; 18. Mark Chevalier.

JACKSONVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Timms; 2. Paul Nienhiser; 3. Kyle Bellm; 4. Jake Neuman; 5. Andy Bishop; 6. Chris Urish; 7. Brayton Lynch; 8. Jacob Patton; 9. Logan Faucon; 10. Austin O’Dell; 11. Paul May; 12. Zach Daum; 13. Steve Short; 14. Terry Babb; 15. Cory Bruns; 16. Mitchell Davis.

KING OF THE WEST (Ocean Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tim Kaeding; 2. Bud Kaeding; 3. Shane Golobic; 4. D.J. Netto; 5. Sean Becker; 6. Kurt Nelson; 7. Sean Watts; 8. Colby Copeland; 9. Austin McCarl; 10. Ryan Robinson; 11. Mitchel Moles; 12. Joel Myers Jr.; 13. Bryce Eames; 14. Adam Kaeding; 15. Kyle Offill; 16. Keith Day Jr.; 17. Billy Aton; 18. J.J. Ringo; 19. Mark Barosso; 20. Mitchell Faccinto; 21. Justin Sanders; 22. Dominic Scelzi; 23. Geoffrey Strole; 24. Ryon Nelson.

KNOXVILLE RACEWAY

Pace Performance 305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Devin Kline; 2. Matthew Stelzer; 3. Brandon Worthington; 4. Tyler Groenendyk; 5. Mike Mayberry; 6. Chase Young; 7. Alex Vande Voort; 8. Cam Martin; 9. Jeff Wilke; 10. Matt Allen; 11. Eric Bridger; 12 Joel Thorpe; 13. Tyler Barrick; 14. Jaslyn Jones; 15. T.J. Massick; 16. Scotty Johnson.

LERNERVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Sye Lynch; 2. Brandon Matus; 3. George Hobaugh; 4. David Kalb; 5. Dan Kuriger; 6. Brent Matus; 7. A.J. Flick; 8. Ralph Spithaler; 9. Bryan Salisbury; 10. Matt Sherlock; 11. Ryan Fredericks; 12. Bill Kiley; 13. Leyton Wagner; 14. Darin Gallagher; 15. Michael Bauer; 16. Jack Sodeman Jr.

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Justin Clark; 2. Robbie Bartchy; 3. Garrett Mard; 4. Derek Hauck; 5. Jacob Gamola; 6. Rob Felix; 7. Andy Cavanaugh; 8. Jarrett Rosencrance; 9. Logan McCandless; 10. Jeff Bacha; 11. Steve Cousins; 12. Nevan O’Donell; 13. Dylan Shatzer; 14. John Hartman; 15. Walt Tutak Jr.; 16. Tommy Jasen; 17. Greg Dobrosky; 18. Jim Morris.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (Jackson Motorplex)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Lee Grosz; 2. Jody Rosenboom; 3. Jack Dover; 4. Tim Estenson; 5. Eric Lutz; 6. Kaleb Johnson; 7. Ryan Bickett; 8. Skylar Prochaska; 9. Chris Graf; 10. Brant O’Banion; 11. Cody Hansen; 12. Chase Porter; 13. Elliot Amdahl; 14. Dusty Ballenger; 15. Scott Broty; 16. Dylan Opdahl; 17. Nate Eakin; 18. Chris Thram; 19. Jason Tostenson; 20. Tyler Rabenberg; 21. Carter Chevalier; 22. Brooke Tatnell; 23. Bobby Rawson; 24. Scott Winters; 25. Taylor Forbes; 26. James Broty.

MONARCH MOTOR SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Tanner Conn; 2. Blake Scott; 3. Morgan Fletcher; 4. Casey Merrell; 5. Dylan Postier; 6. Austin Saunders; 7. J.T. Kelly; 8. Alison Slaton; 9. Duane Baker; 10. Sterling Hoff; 11. Jeff Emerson; 12. Chris Kelly.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin Pierce; 2. Nick Omdahl; 3. Jade Hastings; 4. Jack Croaker; 5. Jordan Adams; 6. Shane Romeling; 7. Brendan Mullen; 8. Zach Omdahl; 9. Jordan Graham; 10. Travis Strandell; 11. Josh Swangler; 12. Tee Young; 13. Sabrina Hockenson; 14. Blake Egeland; 15. Wade Nygaard; 16. Bob Martin; 17. Colton Young; 18. Tom Egeland.

NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park – Ron Kahle Jr. Memorial)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Harli White.

USCS (Hattiesburg Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dale Howard; 2. Shane Morgan; 3. Kyle Amerson; 4. Morgan Turpen; 5. Jordon Mallett; 6. Danny Smith; 7. Terry Gray; 8. Jeff Oliver; 9. Todd Fayard; 10. Eric Gunderson; 11. Jeff Willingham; 12. Lee Moore; 13. Rusty Sanford; 14. Charles Williams; 15. Jeff Smith. DNS: Bob Auld, Blake Mallette

WORLD OF OUTLAWS (Knoxville Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Carson Macedo; 2. Logan Schuchart; 3. Kerry Madsen; 4. Donny Schatz; 5. Gio Scelzi; 6. Brad Sweet; 7. David Gravel; 8. Brian Brown; 9. Aaron Reutzel; 10. Ayrton Gennetten; 11. Brent Marks; 12. Sheldon Haudenschild; 13. Kraig Kinser; 14. Parker Price-Miller; 15. James McFadden; 16. Sam Hafertepe Jr.; 17. Kasey Kahne; 18. Scott Bogucki; 19. Brock Zearfoss; 20. Terry McCarl; 21. Matt Juhl; 22. Lynton Jeffrey; 23. McKenna Haase; 24. Wayne Johnson.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Eagle Valley Speedway): Cancelled/Scheduling.

I-80 SPEEDWAY, PARAGON SPEEDWAY, PA SPRINT SERIES (Big Diamond Speedway), WILLIAMS GROVE SPEEDWAY: Rain.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Fremont Speedway – Ohio Sprint Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Cole Duncan; 2. Danny Dietrich; 3. Justin Peck; 4. Travis Philo; 5. Cap Henry; 6. Zeb Wise; 7. Stuart Brubaker; 8. Cory Eliason; 9. Lachlan McHugh; 10. Rico Abreu; 11. Tyler Courtney; 12. Tim Shaffer; 13. Paul McMahan; 14. CJ Leary; 15. Hunter Schuerenberg; 16. Cale Thomas; 17. Nate Dussel; 18. DJ Foos; 19. Ian Madsen; 20. Greg Wilson; 21. Skylar Gee; 22. Byron Reed; 23. John Ivy; 24. Tanner Holmes; 25. Brandon Spithaler. DNS: Bill Balog.

ANTIOCH SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brad Bumgarner; 2. Bradley Terrell; 3. Angelique Bell. DNS: Steve Jaquith.

ASCS DESERT NON-WING SPRINTS (Arizona Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Bruce St. James; 2. Randy Nelson; 3. AJ Hernandez; 4. Eugene Thomas; 5. Bryan Ledbetter Jr.; 6. Rick Shuman; 7. Pete Terkovich; 8. John Romero; 9. Philip Deeney; 10. Jim Green; 11. Ronald Webster; 12. Troy DeGaton; 13. Patrick Krob; 14. Joshua Shipley; 15. Jimmy Pontin. DNS: Justin Kierce, Bobby Carrick, Brian Chamberlain.

ASCS ELITE NON-WING SPRINTS (I-30 Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Zach Pringle; 2. Anthony Nicholson; 3. Justin Zimmerman; 4. Dalton Stevens; 5. Caden McCreary; 6. Mason Smith; 7. Shon Deskins; 8. Stephen Smith; 9. Paul White; 10. Jason Howell; 11. Cody Price; 12. Jeremy Jonas; 13. Kevin Hinkle; 14. Jamey Mooney; 15. J.D. Fry; 16. Jason Long; 17. Josh Baker; 18. Blake Jenkins; 19. Devon Debrick; 20. Dillon Burks. DNS: Chris Williams.

ASCS ELITE GREAT PLAINS NON-WING SPRINTS (Gillette Thunder Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Logan Hershey; 2. Cody Pearce; 3. Randy Dolberg; 4. Brian Hardman; 5. Butch Hardman.

ASCS FRONTIER REGION (Big Sky Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Logan Forler; 2. Joe Perry; 3. D.J. Brink; 4. Kory Wermling; 5. Phil Dietz; 6. Mindy McCune; 7. Tyler Driever; 8. Bryan Brown; 9. Chauncey Filler; 10. Jeremy McCune; 11. Michael Bingham; 12. Heath Denney; 13. Madison Crowther; 14. Trever Kirkland; 15. Mike Manwill; 16. Channing Filler; 17. Shad Petersen; 18. Darren Smith; 19. Damon McCune; 20. Paul Jones; 21. Caleb Crowther.

BUTLER MOTOR SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Justin Adams; 2. Quentin Blonde; 3. Ken Mackey; 4. Noah Dunlap; 5. Josh Turner; 6. Daryl Shaffer; 7. Logan Easterday; 8. Mike Kane; 9. Jeremy Luther; 10. Tyler Bearden; 11. Alex Aldrich. DNS: Zac Broughman.

FREMONT SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Alvin Roepke; 2. Kody Brewer; 3. Chris Verda; 4. Matt Foos; 5. Steve Rando; 6. Brandon Moore; 7. Kelsey Ivy; 8. Zeth Sabo; 9. Jamie Miller; 10. Bryce Lucius; 11. Brandon Reihl; 12. Mike Keegan; 13. Brenden Torok; 14. Larry Kingseed Jr.; 15. Joey Pendergrass; 16. Kasey Ziebold; 17. Brad Reber; 18. Seth Schneider; 19. Jud Dickerson; 20. Jimmie Ward; 21. Garrett Craine; 22. Paul Weaver; 23. Jimmy McGrath Jr.; 24. Randy Ruble.

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Butler Motor Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Drew Rader; 2. Steve Irwin; 3. Keith Sheffer Jr.; 4. Mike Astrauskas; 5. Brian Ruhlman.

I-90 SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Dusty Ballenger; 2. Jared Jansen; 3. Nate Barger; 4. Trefer Waller; 5. John Lambertz; 6. Micah Slendy; 7. Chayden Carpenter; 8. Johnny Sullivan; 9. Dillon Bickett; 10. Alec Mataya; 11. Gary McCarthy; 12. Bayley Ballenger; 13. Lee Goos Jr.; 14. Andrew Sullivan; 15. Sam Henderson; 16. Lincoln Drewis; 17. Chris Shoenrock; 18. Jackson Weber; 19. Jesse Lindberg.

INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Wilmot Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Scott Neitzel; 2. Jake Blackhurst; 3. Jeremy Schultz; 4. Mike Reinke; 5. Blake Nimee; 6. Kris Spitz; 7. Dustin Daggett; 8. Russel Borland; 9. Rob Pribnow; 10. Corbin Gurley; 11. John Fahl; 12. Hunter Custer; 13. Dave Uttech; 14. Chris Klemko; 15. Michael Decker; 16. Scott Conger; 17. Christopher Flick; 18. Jereme Schroeder; 19. Andy Rein; 20. Zach Hansen. DNS: Jack Berger.

KING OF THE WEST (Placerville Speedway – Dave Bradway Jr. Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. Shane Golobic; 3. Kyle Hirst; 4. Willie Croft; 5. Bud Kaeding; 6. Kalib Henry; 7. Ryan Robinson; 8. Stephen Ingraham; 9. D.J. Netto; 10. Joel Myers Jr.; 11. Austin McCarl; 12. Blake Carrick; 13. Billy Aton; 14. Jake Morgan; 15. Mitchell Faccinto; 16. Sean Watts; 17. Kaleb Montgomery; 18. C.J. Humphreys; 19. Justin Sanders; 20. Andy Forsberg; 21. Mitchel Moles; 22. Jimmy Trulli; 23. Sean Becker; 24. Tim Kaeding.

KNOXVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Dylan Westbrook; 2. Carson McCarl; 3. Ryan Giles; 4. Jamie Ball; 5. Clint Garner; 6. Roger Crockett; 7. Josh Higday; 8. Kaleb Johnson; 9. Scott Bogucki; 10. Ricky Montgomery; 11. Nathan Mills; 12. Ricley Goodno; 13. Matt Moro; 14. Christopher Thram; 15. John Anderson; 16. Mike Johnston; 17. Alan Zouette; 18. Ryan Leavitt; 19. Calvin Landis.

KOKOMO SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Thomas Meseraull; 2. Scotty Weir; 3. Brandon Long; 4. Tye Mihocko; 5. Andrew Prather; 6. Charles Davis Jr.; 7. Braydon Cromwell; 8. Parker Frederickson; 9. Cole Bodine; 10. Rob Caho Jr.; 11. Chet Williams; 12. Aaron Davis; 13. Matt Goodnight; 14. Nate McMillin; 15. Jack James; 16. David Hair; 17. Ted Kirkpatrick; 18. Brayden Clark; 19. Matt Westfall; 20. Cooper Welch; 21. Koby Barksdale.

LAKE OZARK SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Jack Wagner; 2. Bryan Grimes; 3. Gunner Ramey; 4. Corey Nelson; 5. Colton Fisher; 6. Samuel Wagner. DNS: Waylor Watson.

LAND OF LEGENDS RACEWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brandyn Griffin; 2. Jason Whipple; 3. Alysha Bay; 4. Darryl Ruggles; 5. Bobby Parrow; 6. Randy Years; 7. Jordan Hutton; 8. Kyle Pierce; 9. Dan Bennett; 10. Trevor Years; 11. Dan Craun; 12. Matt Rotz; 13. Jerry Sehn Jr.; 14. Ethan Gray.

LAWRENCEBURG SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Saban Bibent; 2. Nick Bilbee; 3. Shane Cottle; 4. Sterling Cling; 5. Ricky Lewis; 6. Jordan Kinser; 7. J.J. Hughes; 8. Garrett Abrams; 9. Ryan Barr; 10. Michael Fischesser; 11. Justin Lewis; 12. Pat Giddens; 13. Tayte Williamson; 14. Jacob Beck; 15. Joss Moffatt; 16. Tony McVey; 17. Justin Owen; 18. Nathan Carle; 19. Travis Gratzer.

LINCOLN PARK SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Shane Cockrum; 2. Brayden Fox; 3. Tim Creech II; 4. Jake Scott; 5. Harley Burns; 6. Blake Vermillion; 7. Jesse Vermillion; 8. Alec Sipes; 9. Brandon Spencer; 10. Jake Bland; 11. Hunter O’Neal; 12. Jessica Swanson; 13. Matt Thompson; 14. Gabriel Gilbert; 15. Allen Howard Jr.; 16. William Johnson; 17. Jason Metzinger; 18. David Gross; 19. Landon Simon.

LINCOLN SPEEDWAY (Brandon Little Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 33 Laps: 1. Freddie Rahmer; 2. Alan Krimes; 3. Lucas Wolfe; 4. Cory Haas; 5. Tim Wagaman; 6. Chase Dietz; 7. T.J. Stutts; 8. Brandon Rahmer; 9. Billy Dietrich; 10. Dylan Norris; 11. Tyler Ross; 12. Aaron Bollinger; 13. Jimmy Siegel; 14. Matt Campbell; 15. Kyle Moody; 16. Chad Trout; 17. Tucker Klaasmeyer; 18. Trey Hivner; 19. Dalton Dietrich; 20. Jordan Givler; 21. Troy Wagaman; 22. Tim Glatfelter; 23. Glenndon Forsythe; 24. Brie Hershey.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brett Wanner; 2. Brett Strickler; 3. Kody Hartlaub; 4. Adrian Shaffer; 5. Steve Owings; 6. Cody Fletcher; 7. Travis Scott; 8. Tyler Esh; 9. Mason Chaney; 10. C.J. Tracy; 11. Kyle Rohrbaugh; 12. Matt Findley; 13. Justin Foster; 14. Zachary Allman; 15. Hayden Miller; 16. Hannah Riser; 17. Jordan Strickler; 18. Ashley Cappetta; 19. Jake Miller; 20. Riley Emig; 21. Jeff Rohrbaugh; 22. Brett Rose; 23. Chris Frank; 24. Kane Eichenlaub.

MICHAEL’S MERCER RACEWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Logan McCandless; 2. Jarrett Rosencrance; 3. Tommy Jasen; 4. Jacob Gamola; 6. Steve Cousins; 7. Andy Cavanaugh; 8. Shamus O’Donnell; 9. John Hartman; 10. Mike Mathieson; 11. Jim Morris.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (I-90 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Bickett; 2. Jody Rosenboom; 3. Jack Dover; 4. Eric Lutz; 5. Dusty Ballenger; 6. Lee Grosz; 7. Brant O’Banion; 8. Timothy Estenson; 9. Elliot Amdahl; 10. James Broty; 11. Chase Porter; 12. Scott Broty; 13. Tyler Rabenberg; 14. Chuck McGillivray; 15. Dylan Opdahl; 16. Lee Goos Jr.; 17. Bobby Rawson; 18. Mike Kay; 19. Carter Chevalier; 20. Taylor Forbes; 21. Justin Jacobsma; 22. Don Bickett.

OHIO VALLEY SPRINT CAR ASSOCIATION (I-77 Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Street; 2. Kory Crabtree; 3. Brandon Wimmer; 4. Keith Baxter; 5. Jamie Myers; 6. Andre Layfield; 7. Wayne McPeek; 8. Lance Webb; 9. Bryan Nuckles; 10. Dave Dickson; 11. Jason Dolick; 12. Greg Mitchell; 13. Donald Burkhart; 14. Benjamin Webb; 15. Eric Martin; 16. Chris Garnes; 17. Joe Adorjan; 18. Chris Myers. DNS: Josh Davis.

PA SPRINT SERIES (Port Royal Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Derek Hauck; 2. Garrett Bard; 3. Domenic Melair; 4. Devin Adams; 5. Kassidy Kreitz; 6. Christian Rumsey; 7. Dave Grube; 8. Jeff Weaver; 9. Erin Statler; 10. Roger Irvine; 11. Rowdy Heffner; 12. Nick Sweigart; 13. Dustin Young; 14. Fred Arnold; 15. Will Brunson; 16. Austin Reed; 17. Doug Dodson; 18. Mike Melair; 19. Drew Young; 20. Mike Alleman; 21. John Fiore; 22. Jake Waters; 23. Paul Moyer; 24. Ken Duke; 25. Kruz Kepner; 26. Mikell McGee.

PATRIOT SPRINT TOUR (Selinsgrove Speedway – Joe Whitcomb Memorial)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Taylor; 2. Derek Locke; 3. Adam Carberry; 4. Jason Shultz; 5. Andy Best; 6. Mark Smith; 7. Jordan Thomas; 8. Paulie Colagiovanni; 9. Ryan Kissinger; 10. Ryan Stillwaggon; 11. Mike Thompson; 12. Davie Franek; 13. Steve Glover; 14. Jesse Pruchnik; 15. Ryan Linder; 16. Zach Burd; 17. Dave Axton; 18. Mike Koehler; 19. Jason Wagner; 20. Colby Womer; 21. Steve Buckwalter.

PETALUMA SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Daniel Whitley; 2. Shawn Jones; 3. Shawn Arriaga 4. Nick Robfogel; 5. Tony Bernard; 6. Scott Chapeta; 7. Ryon Siverling; 8. Heath Holdsclaw; 9. Marcus Hardina; 10. Josh Gillis; 11. Eathon Lanfri; 12. Trevor Schmid; 13. Nathan Schank; 14. Sparky Howard; 15. Jack McDonald; 16. Bob Davis.

PORT ROYAL SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jeff Halligan; 2. Logan Wagner; 3. Dylan Cisney; 4. Jared Esh; 5. Mike Wagner; 6. Blane Heimbach; 7. A.J. Flick; 8. Anthony Macri; 9. Gerard McIntyre Jr.; 10. Justin Whittall; 11. Pat Cannon; 12. Kody Lehman; 13. Tyler Reeser; 14. Curt Stroup; 15. Trenton Sheaffer; 16. George Hobaugh; 17. Tyler Walton; 18. Tyler Bear; 19. Ryan Smith; 20. Drew Ritchey; 21. Mike Walter II.

SKAGIT SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Cam Smith; 2. J.J. Hickle; 3. Trey Starks; 4. Colton Heath; 5. Brock Lemley; 6. Greg Hamilton; 7. Jason Solwold; 8. Seth Bergman; 9. Chase Goetz; 10. Colby Thornhill; 11. Eric Fisher; 12. Lane Taylor; 13. Jesse Schlotfeldt; 14. Ashleigh Johnson; 15. Bailey Sucich; 16. Chris Bullock; 17. Steve James; 18. Eric Rockl; 19. Robbie Price; 20. Matt Jensen.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Placerville Speedway – Dave Bradway Jr. Memorial)

360 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Justyn Cox; 2. Tanner Carrick; 3. Ryan Robinson; 4. Andy Forsberg; 5. Kaleb Montgomery; 6. Kalib Henry; 7. Shane Hopkins; 8. Zane Blanchard; 9. Shane Golobic; 10. Justin Bradway; 11. Sean Becker; 12. Colby Copeland; 13. Chas Majdic; 14. Michael Faccinto; 15. Joey Ancona; 16. Colby Johnson; 17. Greg Decaires V; 18. Justin Henry; 19. Isaiah Vasquez; 20. Jake Andreotti; 21. Tristan Guardino; 22. Andy Gregg; 23. Justin Sanders; 24. Dylan Bloomfield.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Cedar Lake Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Chase Viebrock; 2. Patrick Heikkinen; 3. Ryan Buck; 4. Todd Hansen; 5. Trevor Reding; 6. Chris Vogel; 7. Ryan Johnson; 8. Denny Stordahl; 9. Johnny Parsons III; 10. Ken Hron; 11. John Lowe; 12. Bob McVitty; 13. Owen Carlson; 14. Eric Becker; 15. D.J. Vadnais; 16. Casey Lang; 17. Dalyn Cody; 18. Brady Donnohue.

USAC MIDWEST WINGLESS RACING ASSOCIATION (I-35 Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Kory Schudy; 2. Zach Clark; 3. Wesley Smith; 4. Wyatt Burks; 5. Luke Howard; 6. Zach Sanders; 7. Chris Parkinson; 8. Ty Hulsey; 9. Chad Goff; 10. Quinn Jones; 11. Mitchell Moore; 12. Braden Knipmeyer; 13. Danny Billings; 14. Darlan Hulsey; 15. Craig Carroll; 16. Chris Rupard; 17. Jason Billups; 18. Chad Tye; 19. Lane Stone; 20. Quinton Benson; 21. Vinny Ward; 22. Tom Curran.

WORLD OF OUTLAWS (Knoxville Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Carson Macedo; 2. Kerry Madsen; 3. Sheldon Haudenschild; 4. Gio Scelzi; 5. Logan Schuchart; 6. Aaron Reutzel; 7. Brent Marks; 8. James McFadden; 9. Parker Price-Miller; 10. Brian Brown; 11. David Gravel; 12. Donny Schatz; 13. Matt Juhl; 14. Kraig Kinser; 15. Davey Heskin; 16. Brad Sweet; 17. Wayne Johnson; 18. Kasey Kahne; 19. Ayrton Gennetten; 20. Justin Henderson; 21. Chris Martin; 22. Sam Hafertepe Jr.; 23. Jacob Allen; 24. Scott Bogucki; 25. Brock Zearfoss.

ASCS LONE STAR REGION (Superbowl Speedway), BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Twin Cities Raceway Park), UNITED RACING CLUB (Delaware International Speedway), USCS (East Alabama Motor Speedway): Rain

SUNDAY

ACTION TRACK USA

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Mark Smith; 2. Lucas Wolfe; 3. Tyler Ross.

ASCS ELITE GREAT PLAINS NON-WING SPRINTS (Casper Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Coby Pearce; 2. Randy Dolberg; 3. Logan Hershey; 4. Mark Chisholm; 5. Brian Hardman; 6. Paul Jones; 7. Eric Winckel; 8. Bill Deay; 9. Butch Hardman.

HUSET’S SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Javen Ostermann; 2. Nathan Weiler; 3. John Lambertz; 4. Ryan Bickett; 5. Shane Fick; 6. Brandon Bosma; 7. Dusty Ballenger; 8. Jacob Hughes; 9. Lee Goos Jr.; 10. Elliot Amdahl; 11. Nate Barger; 12. Jared Jansen; 13. Trefer Waller; 14. Sam Henderson; 15. Micah Slendy; 16. Lincoln Drewis; 17. Bayley Ballenger; 18. Brandon Sampson; 19. Taylor Ryan. DNS: Casey Abbas.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin McCarl; 2. Jack Dover; 3. Justin Henderson; 4. Brooke Tatnell; 5. Jade Hastings; 6. Jody Rosenboom; 7. Matt Juhl; 8. Riley Goodno; 9. Wade Nygaard; 10. Carson McCarl; 11. Alex Schriever; 12. Brendan Mullen; 13. Chuck McGillivray; 14. Zach Omdahl; 15. Cody Hansen; 16. Brant O’Banion; 17. Colin Smith; 18. Tyler Drueke; 19. Lynton Jeffrey; 20. Dusty Zomer. DNS Tony Rustad.

WESTERN RACESAVER SPRINT SERIES (Tulare Thunderbowl): 305 Sprint Cars

TRI-CITY RACEWAY PARK: Rain.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top