HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: David Gravel completes Bristol sweep, Thorson takes USAC win, more

Brent Smith Photography

THURSDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (Grandview Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Brady Bacon; 2. Kevin Thomas Jr.; 3. Robert Ballou; 4. Tanner Thorson; 5. Jake Swanson; 6. C.J. Leary; 7. Alex Bright; 8. Timmy Buckwalter; 9. Briggs Danner; 10. Chris Windom; 11. Brandon Mattox; 12. Paul Nienhiser; 13. Justin Grant; 14. Chase Stockon; 15. Thomas Meseraull; 16. Matt Westfall; 17. Joey Biasi; 18. Ricky Lewis; 19. Carmen Perigo; 20. Kenny Miller III; 21. Steven Drevicki; 22. Isaac Chapple; 23. Mark Smith.

FRIDAY

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Zeb Wise; 2. Trey Jacobs; 3. Caleb Griffith; 4. Cole Macedo; 5. Stuart Brubaker; 6. Travis Philo; 7. Cap Henry; 8. Craig Mintz; 9. T.J.Michael; 10. Greg Wilson; 11. D.J. Foos; 12. Chris Andrews; 13. Cale Conley; 14. John Ivy; 15. Skylar Gee; 16. Harli White; 17. Ricky Peterson; 18. Chad Wilson; 19. Nate Dussel; 20. Gary Taylor. 

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Dustin Stroup; 3. Luke Griffith; 4. Mike Keegan; 5. Matt Foos; 6. Tyler Shullick; 7. Shawn Valenti; 8. Seth Schneider; 9. Zeth Sabo; 10. Larry Kingseed Jr.; 11. Logan Riehl; 12. Brandon Moore; 13. Chris Verda; 14. Kody Brewer; 15. Mike Moore; 16. Bryce Lucius; 17. Kasey Ziebold; 18. Jeremy Duposki; 19. Steve Rando; 20. Kasey Jedrzejek; 21. Jusdon Dickerson; 22. Paul Weaver.

CLINTON COUNTY SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Garret Bard; 2. Jeffery Weaver; 3. Scott Lutz; 4. Ken Duke; 5. Aaron Jacobus; 6. Reed Thompson; 7. Josh Beamer; 8. Matt Tebbs. The rest of the results will be reported when complete. 

COTTAGE GROVE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Jodie Robinson; 2. Garen Linder; 3. Tanner Holmes; 4. Tyler Driever; 5. Tyler Thompson; 6. Kyle Alberding; 7. Vern Scervers; 8. Matt Hein; 9. Shane Forte; 10. Jared Hood; 11. Brody Sim; 12. Pat Desbiens; 13. Donny Waddell; 14. Justin Lemon; 15. Brian Boswell; 16. Jake Wheeler; 17. Kyle Adams.

LERNERVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Sye Lynch; 2. A.J. Flick; 3. Jack Sodeman; 4. Michael Bauer; 5. Darin Gallagher; 6. Brandon Spithaler; 7. Carl Bowser; 8. Dan Shetler; 9. Leyton Wagner; 10. Brandon Matus; 11. Corbin Gurley; 12. Matt Farnham; 13. Darren Pifer; 14. Clay Riney; 15. Bryan Salisbury; 16. Kyle Colwell; 17. Steve Cousins; 18. Brent Matus; 19. Dan Kuriger; 20. Davey Jones. 

OCEAN SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Shane Golobic; 2. Corey Day; 3. Keith Day Jr.; 4. Ryan Bernal; 5. Dominic Scelzi; 6. Colby Copeland; 7. Mitchell Faccinto; 8. Bud Kaeding; 9. J.J. Ringo; 10. Tucker Worth; 11. Joey Ancona; 12. Jake Andreotti; 13. Nick Ringo; 14. Koen Shaw; 15. Grant Champlin; 16. Sean Becker; 17. John Clark; 18. Jeremy Chisum; 19. Bret Barney; 20. Justin Sanders; 21. Adam Kaeding; 22. Kurt Nelson. 

OHIO VALLEY SPRINT CAR ASSOCIATION (Ohio Valley Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Tyler Street; 2. Jamie Myers; 3. Hunter Lynch; 4. Jordan Harble; 5. Josh Davis; 6. Jason Dolick; 7. Ryan Broughton; 8. Andre Layfield; 9. Brandon Conkle; 10. Dave Dickson; 11. Wayne McPeek; 12. Lance Webb; 13. Brian Benson; 14. Chris Garnes; 15. Greg Mitchell; 16. Daniel Burkhart; 17. Brian Nuckles; 18. Nate Reeser; 19. Kory Crabtree; 20. Max Stambaugh; 21. Mark Imler; 22. Chris Myers; 23. Nathan Skaggs.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Talladega Short Track)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ricky Stenhouse Jr.; 2. Dewayne White; 3. Dale Howard; 4. Tony Stewart; 5. Kyle Amerson; 6. Howard Moore; 7. Justin Barger; 8. Danny Smith; 9. Morgan Turpen; 10. Chase Howard; 11. Terry Gray; 12. Eric Riggins Jr.; 13. Dennis Misuraca; 14. Jeffrey West Jr.; 15. Joe Larkin; 16. Hayden Campbell; 17. Danny Burke; 18. Eric Gunderson; 19. Ronny Howard; 20. Jeff Willingham. DNS: Greg Merritt.

UNITED STATES AUTO CLUB (Big Diamond Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tanner Thorson; 2. Jake Swanson; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. Brady Bacon; 5. C.J. Leary; 6. Robert Ballou; 7. Briggs Danner; 8. Alex Bright; 9. Justin Grant; 10. Timmy Buckwalter; 11. Chris Windom; 12. Chase Stockon; 13. Steven Drevicki; 14. Matt Westfall; 15. Kenny Miller III; 16. Isaac Chapple; 17. Mark Smith; 18. Carmen Perigo; 19. Ricky Lewis; 20. Nash Ely; 21. Thomas Meseraull; 22. Brandon Mattox.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Lucas Wolfe; 2. Justin Peck; 3. Freddie Rahmer; 4. Dylan Cisney; 5. Kyle Moody; 6. Alan Krimes; 7. Anthony Macri; 8. Troy Wagaman; 9. Chad Trout; 10. Chase Dietz; 11. Kerry Madsen; 12. Steve Buckwalter; 13. Robbie Kendall; 14. Brent Shearer; 15. Justin Whittall; 16. T. J. Stutts; 17. Matt Campbell; 18. Jared Esh; 19. Dylan Norris; 20. Doug Hammaker; 21. Rick Lafferty; 22. Bradley Howard; 23. Tyler Ross; 24. Brandon Rahmer.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Derek Locke; 2. Matt Findley; 3. Zach Newlin; 4. Steve Owings; 5. Zachary Cool; 6. Scott Fisher; 7. Chris Frank; 8. Cody Fletcher; 9. Chad Criswell; 10. Devin Adams; 11. Kyle Denmyer; 12. Steve Wilbur; 13. Justin Foster; 14. Rich Eichelberger; 15. Jake Galloway; 16. John Stehman; 17. Tyler Templin; 18. Jordan Strickler; 19. Colby Womer; 20. Wyatt Hinkle.

WORLD OF OUTLAWS (Bristol Motor Speedway – Bristol Throwdown)

Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. David Gravel; 2. Aaron Reutzel; 3. Carson Macedo; 4. Sam Hafertepe Jr.; 5. Donny Schatz; 6. Kyle Larson; 7. Gio Scelzi; 8. Brad Sweet; 9. Paul McMahan; 10. Brock Zearfoss; 11. Sheldon Haudenschild; 12. Spencer Bayston; 13. James McFadden; 14. Kraig Kinser; 15. Cory Eliason; 16. Tyler Courtney; 17. Tim Shaffer; 18. Ryan Taylor; 19. Derek Hagar; 20. Logan Schuchart; 21. Wayne Johnson; 22. Jac Haudenschild; 23. Parker Price-Miller; 24. Rico Abreu.

AMERICAN SPRINT CAR SERIES NATIONAL TOUR/WARRIOR REGION (US 36 Raceway): Wet Grounds.

MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Jacksonville Speedway): Canceled. 

SATURDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES SOONER REGION (Lucas Oil Speedway): 360 Sprint Cars

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Austin McCarl; 2. Ian Madsen; 3. Lynton Jeffrey; 4. Hunter Schuerenberg; 5. Brooke Tatnell; 6. Terry McCarl; 7. Davey Heskin; 8. Justin Henderson; 9. Cole Duncan; 10. Sawyer Phillips; 11. Matt Juhl; 12. Tasker Phillips; 13. Carson McCarl; 14. Riley Goodno; 15. A.J. Moeller; 16. Chris Martin; 17. Bobby Mincer; 18. Brinton Marvel; 19. Presley Truedson; 20. Austin Miller; 21. Ben Brown; 22. Joe Simbro; 23. Tucker Klaasmeyer; 24. Brian Brown.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Josh Higday; 2. Lee Grosz; 3. Chase Randall; 4. Jamie Ball; 5. Ryan Giles; 6. Carson McCarl; 7. Clint Garner; 8. J.J. Hickle; 9. Matt Moro; 10. Ricky Montgomery; 11. Matt Convington; 12. Joe Beaver; 13. Jack Dover; 14. Christopher Thram; 15. Garet Williamson; 16. Jason Martin; 17. Kaleb Johnson; 18. Rob Kubli; 19. Calvin Landis; 20. Nathan Mills; 21. Ryan Leavitt; 22. Stuart Snyder; 23. Scott Bogucki; 24. Dylan Westbrook.

305 Sprint Car Pro Series Finish, 15 Laps: 1. Matthew Stelzer; 2. Tyler Groenendyk; 3. Evan Epperson; 4. Devin Kline; 5. Brandon Worthington; 6. Chase Young; 7. Jeff Wilke; 8. Matt Allen; 9. Alex Vande Voort; 10. Tyler Barrick; 11. Jaslyn Jones; 12. Scotty Johnson; 13. J.J. Beaver; 14. Mike Mayberry; 15. Devin Wignall; 16. Ryan Navratil; 17. Kade Higday; 18. Joel Thorpe.

LINCOLN SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Ross; 2. Matt Campbell; 3. Alan Krimes; 4. Freddie Rahmer; 5. Chase Dietz; 6. Jimmy Siegel; 7. Brandon Rahmer; 8. Glenndon Forsythe; 9. Jordan Givler; 10. Tim Wagaman; 11. Scott Fisher; 12. Dwight Leppo; 13. Aaron Bollinger; 14. Dylan Norris; 15. Kyle Moody; 16. Chad Trout; 17. Cory Haas; 18. Brent Shearer; 19. Tim Glatfelter; 20. Trey Hivner; 21. Troy Wagaman; 22. Billy Dietrich; 23. Austin Bishop; 24. Kerry Madsen.

PORT ROYAL SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Buckwalter; 2. Dylan Cisney; 3. Justin Whittall; 4. Tyler Bear; 5. Danny Dietrich; 6. Anthony Macri; 7. Blane Heimbach; 8. Logan Wagner; 9. Gerard McIntyre Jr.; 10. Kody Lehman; 11. Mike Wagner; 12. AJ Flick; 13. Lucas Wolfe; 14. Jeff Halligan; 15. Justin Peck; 16. Jared Esh; 17. Mike Walter II; 18. Tyler Reeser; 19. Brent Marks; 20. Curt Stroup; 21. Jeff Miller; 22. Rick Lafferty; 23. Michael Bauer; 24. Ryan Smith.

URC 360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Shultz; 2. Ryan Smith; 3. Anthony Macri; 4. Adam Carberry; 5. Michael Walter II; 6. Robbie Kendall; 7. Andy Best; 8. Kyle Smith; 9. Paulie Colagiovanni; 10. Jordan Thomas; 11. Joe Kata; 12. Shawn Donath; 13. Derek Locke; 14. Connor Leoffler; 15. Tyler Denochick; 16. Brian Carber; 17. Cody Fletcher; 18. Denny Pebbles; 19. Tyler Brehm; 20. Dallas Schott; 21. Ryan Stillwaggon; 22. Mike Koehler; 23. Brandon McGough; 24. Tyler Templin; 25. Ed Aiken; 26. Chuck Hebing.

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Ken Duke; 2. Kassidy Kreitz; 3. Dave Grube; 4. Garrett Bard; 5. Austin Reed; 6. Doug Dodson; 7. Rowdy Heffner; 8. Mikell McGee; 9. Nick Sweigart; 10. Jeff Weaver; 11. Andrew Boyer; 12. Justin Mills; 13. Roger Irvine; 14. Jimmy White; 15. Austin Graby; 16. Tom Wise; 17. Mike Melair; 18. Josh Bricker; 19. Kenny Heffner; 20. Mike Alleman; 21. Drew Young; 22. Dustin Young; 23. Donny Wise; 24. Will Brunson; 25. Domenic Melair; 26. Ian Detweiler.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Petaluma Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Shane Golobic; 2. Andy Forsberg; 3. Ryan Bernal; 4. Justyn Cox; 5. Colby Copeland; 6. Blake Carrick; 7. Ryan Robinson; 8. Jodie Robinson; 9. Kaleb Montgomery; 10. Justin Henry; 11. Tanner Carrick; 12. Tristan Guardino; 13. John Clark; 14. Chase Majdic; 15. Isaiah Vasquez; 16. Dylan Bloomfield; 17. Jason Toft; 18. Sean Becker; 19. Geoff Ensign; 20. Kalib Henry; 21. Max Mittry; 22. Michael Ing; 23. Bradley Terrell; 24. Kyle Offill.

UNITED STATES AUTO CLUB (BAPS Motor Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. C.J. Leary; 2. Justin Grant; 3. Chris Windom; 4. Alex Bright; 5. Brady Bacon; 6. Robert Ballou; 7. Steven Drevicki; 8. Jake Swanson; 9. Paul Nienhiser; 10. Thomas Meseraull; 11. Kevin Thomas Jr.; 12. Chase Stockon; 13. Matt Westfall; 14. Mark Smith; 15. Isaac Chapple; 16. Briggs Danner; 17. Nash Ely; 18. Tanner Thorson; 19. Ricky Lewis; 20. Brandon Mattox; 21. Joey Biasi; 22. Billy Ney.

COTTAGE GROVE SPEEDWAY, GRAYS HARBOR RACEWAY, GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Wayne County Speedway), SKAGIT SPEEDWAY, ST. FRANCOIS COUNTY RACEWAY: Cancelled-Rain, WORLD OF OUTLAWS (Bristol Motor Speedway – Bristol Throwdown): Postponed to Sunday at 12:30 p.m.

SUNDAY

SELINSGROVE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Brent Marks; 2. Anthony Macri; 3. Justin Peck; 4. Danny Dietrich; 5. Dylan Cisney; 6. Chase Dietz; 7. Kerry Madsen; 8. Lucas Wolfe; 9. Blane Heimbach; 10. Kyle Moody; 11. Freddie Rahmer; 12. Jason Shultz; 13. T.J. Stutts; 14. Devon Borden; 15. Steve Buckwalter; 16. Ricky Dieva; 17. Curt Stroup; 18. Tyler Ross; 19. Bradley Howard; 20. Jason Wagner; 21. Justin Whittall; 22. Pat Cannon; 23. Mike Walter II; 24. Drew Marshall.

TRI CITY RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish: 1. A.J. Flick; 2. George Hobaugh; 3. Jack Sodeman Jr.; 4. Greg Wilson; 5. Dan Shetler.

UNITED STATES AUTO CLUB (Path Valley Speedway Park)

Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Tanner Thorson; 2. Justin Grant; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. Alex Bright; 5. Brandon Mattox; 6. Jake Swanson; 7. Steven Drevicki; 8. Robert Ballou; 9. Thomas Meseraull; 10. Chase Stockon; 11. Carmen Perigo; 12. Brad Bacon; 13. Paul Nienhiser; 14. Mark Smith; 15. Isaac Chapple; 16. Nash Ely; 17. Briggs Danner; 18. Matt Westfall; 19. Ricky Lewis; 20. C.J. Leary; 21. Chris Windom; 22. Timmy Buckwalter.

WORLD OF OUTLAWS (Bristol Motor Speedway)

Sprint Car Feature Finish, 26 Laps: 1. David Gravel; 2. Donny Schatz; 3. Aaron Reutzel; 4. Gio Scelzi; 5. Paul McMahan; 6. Carson Macedo; 7. Brock Zearfoss; 8. Spencer Bayston; 9. James McFadden; 10. Cory Eliason; 11. Brad Sweet; 12. Tyler Courtney; 13. Wayne Johnson; 14. Sheldon Haudenschild; 15. Ryan Taylor; 16. Parker Price-Miller; 17. Derek Hagar; 18. Kraig Kinser; 19. Logan Schuchart; 20. Jac Haudenschild; 21. Rico Abreu; 22. Tim Shaffer; 23. Jason Sides; 24. Sam Hafertepe Jr.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top