HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Kofoid, Hafertepe, and Stewart land big Saturday wins

WEDNESDAY

WORLD OF OUTLAWS (Lincoln Speedway)

Feature Finish, 35 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Ryan Smith; 3. David Gravel; 4. Brad Sweet; 5. Shane Stewart; 6. Lucas Wolfe; 7. Ian Madsen; 8. Jacob Allen; 9. Logan Schuchart; 10. Kraig Kinser; 11. Donny Schatz; 12. Landon Myers; 13. Alan Krimes; 14. Anthony Macri; 15. Chase Dietz; 16. Brent Marks; 17. Cory Haas; 18. Chad Trout; 19. Carson Macedo; 20. Kyle Moody; 21. Brian Montieth; 22. Daryn Pittman; 23. T.J. Stutts; 24. Jim Siegel; 25. Gio Scelzi; 26. Tim Shaffer; 27. Brandon Rahmer; 28. Danny Dietrich.

FRIDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (I-96 Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Sam Hafertepe Jr.; 2. Ryan Ruhl; 3. Phil Gressman; 4. Matt Covington; 5. Blake Hahn; 6. Jared Horstman; 7. Harli White; 8. Scott Bogucki; 9. Dylan Westbrook; 10. Dustin Daggett; 11. John Carney II; 12. Robbie Price; 13. Roger Crockett; 14. Dan McCarron; 15. Gregg Dalman; 16. Danny Sams III; 17. Jamie Ball; 18. Shawn Dancer; 19. Zane Devault; 20. Jordan Mallett; 21. Tucker Doughty; 22. Randy Hannagan; 23. Alex Hill.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Jac Haudenschild; 2. Joey Saldana; 3. Buddy Kofoid; 4. Craig Mintz; 5. Chris Andrews; 6. Cap Henry; 7. Greg Wilson; 8. Tony Stewart; 9. Dale Blaney; 10. DJ Foos; 11. Travis Philo; 12. Broc Martin; 13. Spencer Bayston; 14. Byron Reed; 15. Max Stambaugh; 16. Stuart Brubaker; 17. Caleb Griffith; 18. Skylar Gee; 19. John Ivy; 20. Brian Smith; 21. Jess Stiger; 22. Rickey Peterson; 23. Brian Lay.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. John Ivy; 2. Jimmy McGrath Jr.; 3. Shawn Valenti; 4. Tyler Street; 5. Paul Weaver; 6. Bobby Clark; 7. Kyle Peters; 8. Luke Griffith; 9. Brandon Moore; 10. Jamie Miller; 11. Matt Lucius; 12. Seth Schneider; 13. Jason Keckler; 14. Justin Adams; 15. Kevin Mingus; 16. Kyle Capodice; 17. Zeth Sabo; 18. Dustin Rall; 19. Larry Kingseed Jr.; 20. Kody Brewer.

CLINTON COUNTY MOTOR SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Scott Lutz; 2. Jacob Gomola; 3. Kyle Ganoe; 4. John Walp; 5. Ken Duke Jr.; 6. Dale Schweikart; 7. Ray Sheetz; 8. Dave Guss; 9. Fred Arnold; 10. Neil Petock; 11. Reed Thompson; 12. Jeffery Weaver; 13. Dakota Schweikart; 14. Ryan Lynn; 15. Randy Sterling; 16. Jim Kennedy; 17. Dylan Proctor; 18. Jared Zionkawski; 19. Josh Spicer; 20. Tylor Cochran.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Outlaw Speedway)

Feature Finish: 1. Jonathan Preston; 2. Paulie Colagiovanni; 3. Davie Franek.

LERNERVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 22 Laps: 1. Sye Lynch; 2. Jack Sodeman; 3. Ralph Spithaler; 4. Jimmy Morris; 5. Bill Kiley; 6. Michael Bauer; 7. Sadie Siegel; 8. Todd Burgard; 9. Chad Hill; 10. A.J. Flick; 11. Brandon Spithaler.

RIVER CITIES SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Mark Dobmeier; 2. Wade Nygaard; 3. Nick Omdahl 4. Ty Hanten; 5. Jade Hastings; 6. Tom Egeland; 7. Jordan Graham; 8. Blake Egeland; 9. Tanner Wisk; 10. Austin Pierce; 11. Nick Ranten; 12. Jack Croaker; 13. Brendan Mullen; 14. Thomas Kennedy; 15. Shane Roemeling; 16. Trevor Mell; 17. Chris Ranten; 18. Bob Martin.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Thunderbowl Raceway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Rico Abreu; 2. Dominic Scelzi; 3. Kyle Hirst; 4. D.J. Netto; 5. Shane Golobic; 6. Sean Becker; 7. Colby Copeland; 8. Kalib Henry; 9. Steven Kent; 10. Andy Forsberg; 11. Mitchell Faccinto; 12. Bud Kaeding; 13. Willie Croft; 14. Geoff Ensign; 15. Tim Kaeding; 16. Tucker Worth; 17. Kyle Offill; 18. Jared Faria; 19. Ryan Bernal; 20. Tony Gualda; 21. Landon Hurst; 22. Justyn Cox; 23. Blake Carrick; 24. Danny Faria.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Mike Bittinger; 2. Steve Owings; 3. David Holbrook; 4. Cody Fletcher; 5. Troy Wagaman Jr.; 6. Kevin Nouse; 7. Chris Frank; 8. Wyatt Hinkle; 9. Dylan Norris; 10. Joe Trone Jr.; 11. Steven Kisamore; 12. Zach Euculano; 13. Mark Van Vorst; 14. Kenny Kuhn; 15. Tim McClelland; 16. Kyle Rohrbaugh; 17. John Sharpe; 18. Andrew Hake; 19. Austen Treuchet.

UNITED STATES AUTO CLUB (Tri-City Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Chris Windom; 2. Carson Short; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. C.J. Leary; 5. Isaac Chapple; 6. Robert Ballou; 7. Mario Clouser; 8. Chase Stockon; 9. Brady Bacon; 10. Chad Boespflug; 11. TJ Artz; 12. Brandon Mattox; 13. Mitchell Davis; 14. Tyler Courtney; 15. Korey Weyant; 16. Justin Standridge; 17. Jason McDougal; 18. Zach Daum; 19. Justin Grant; 20. Mitch Wissmiller; 21. Dustin Smith; 22. Logan Faucon.

USAC EAST COAST SPRINTS (Big Diamond Raceway)

Feature Finish: 1. Steven Drevicki; 2. Chandler Leiby; 3. Eddie Strada; 4. Chris Allen Jr.; 5. Tim Buckwalter.

WORLD OF OUTLAWS (Williams Grove Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. David Gravel; 2. Danny Dietrich; 3. Daryn Pittman; 4. Shane Stewart; 5. Tim Shaffer; 6. Lance Dewease; 7. Gio Scelzi; 8. Donny Schatz; 9. Brad Sweet; 10. Chad Trout; 11. Ian Madsen; 12. Logan Schuchart; 13. Ryan Smith; 14. Freddie Rahmer; 15. Jacob Allen; 16. Brent Marks; 17. Kerry Madsen; 18. Anthony Macri; 19. Brian Montieth; 20. Carson Macedo; 21. Dylan Cisney; 22. Cory Haas; 23. Parker Price-Miller; 24. Lucas Wolfe; 25. Gerard McIntyre; 26. T.J. Stutts; 27. Jason Sides.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Wilmot Raceway): Rain.

SATURDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (I-96 Speedway)

Feature Finish: 1. Sam Hafertepe Jr.; 2. Phil Gressman; 3. Blake Hahn; 4. Ryan Ruhl; 5. Matt Covington.

ATOMIC SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Tony Stewart; 2. Brandon Wimmer; 3. Cole Duncan; 4. Hunter Schuerenberg; 5. Danny Smith; 6. Bryan Knuckles; 7. Jimmy Stinson; 8. Ayrton Olsen; 9. Jake Hesson; 10. Josh Davis; 11. Cody Swanson; 12. Brinton Marvell; 13. Lance Webb; 14. Ryan Myers; 15. Nick Petterson; 16. Dave Dickson; 17. Cale Stinson; 18. Adam Cruea; 19. Steve Butler; 20. Mitch Harble.

BAPS MOTOR SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. John Walp; 2. Jaremi Hanson; 3. Larry McVay; 4. Doug Dodson; 5. Zach Newlin; 6. Ken Duke Jr.; 7. Keith Prutzman; 8. Cale Reigle; 9. Donnie Hendershot; 10. Jared Zionkowski; 11. Austin Burke; 12. Billy Ney; 13. Samantha Lieberman; 14. Nick Sweigart; 15. Kyle Ganoe; 16. Kyle Keen; 17. Jake Frye; 18. Ian Cumens; 19. Kirsten Hess; 20. Erin Statler; 21. John Fiore; 22. Johnny Scarborough; 23. Devin Adams; 24. Jay Krout.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Thunder Mountain Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Barney; 2. Davie Franek; 3. Jeff Cook; 4. Chuck Hebing; 5. Brett Wright; 6. Mark Smith; 7. Steve Poirier; 8. Paulie Colagiovanni; 9. Joe Trenca; 10. Chad Miller; 11. Billy VanInwegen; 12. Josh Pieniazek; 13. Paul Kinney; 14. Scott Holcomb; 15. Denny Peebles; 16. Denny Peebles; 17. Dustin Purdy; 18. Josh Azzi; 19. Edward Kelley; 20. Shawn Donath; 21. Thomas Radivoy; 22. Josh Flint; 23. Pete Richardson; 24. Jonathan Preston; 25. Matt Tanner; 26 Parker Evans.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Buddy Kofoid; 2. Justin Peck; 3. Travis Philo; 4. Joey Saldana; 5. Nate Dussel; 6. Dale Blaney; 7. Caleb Griffith; 8. DJ Foos; 9. Craig Mintz; 10. Skylar Gee; 11. Bill Balog; 12. Broc Martin; 13. Caleb Helms; 14. Chris Andrews; 15. Kelsey Ivy; 16. Lee Jacobs; 17. Jac Haudenschild; 18. Byron Reed; 19. Trey Jacobs; 20. Spencer Bayston.

SELINSGROVE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Michael Walter II; 2. Jason Shultz; 3. Chad Layton; 4. Kyle Reinhardt; 5. Mallie Shuster; 6. Ryan Kissinger; 7. Cody Keller; 8. Jimmy Stitzel; 9. Brandon McGough; 10. Derek Locke; 11. Curt Stroup; 12. Jake Hummel; 13. Jim Shuster.

SHARON SPEEDWAY

Feature Finish, 35 Laps: 1. A.J. Flick; 2. George Hobaugh; 3. Jack Sodeman Jr.; 4. Brandon Spithaler; 5. Brandon Matus; 6. Andrew Palker; 7. Sye Lynch; 8. Trevor Baker; 9. Jordan Ryan; 10. Andy Priest; 11. Dan Kuriger; 12. Michael Bauer; 13. Jimmy Morris; 14. Darren Pifer; 15. Brent Matus; 16. Frankie Nervo; 17. Jamie Myers; 18. Cody Bova; 19. Dan McCarron; 20. Troy Kingan; 21. Gary Kriess Jr.; 22. Henry Malcuit; 23. John Garvin Jr.; 24. Clay Riney.

SKAGIT SPEEDWAY

WORLD OF OUTLAWS (Williams Grove Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Donny Schatz; 3. Danny Dietrich; 4. Daryn Pittman; 5. Freddie Rahmer; 6. Kraig Kinser; 7. Gio Scelzi; 8. Brent Marks; 9. David Gravel; 10. Jacob Allen; 11. Shane Stewart; 12. Kerry Madsen; 13. Lucas Wolfe; 14. Brad Sweet; 15. Ryan Smith; 16. Cory Haas; 17. Ian Madsen; 18. Anthony Macri; 19. Brian Montieth; 20. Logan Schuchart; 21. Dylan Cisney; 22. Chad Trout; 23. Carson Macedo; 24. Cory Eliason; 25. Steve Buckwalter; 26. Brock Zearfoss.

KING OF THE WEST SERIES (Thunderbowl Raceway): Postponed to June 8.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Plymouth Dirt Track-Sheboygan County Fairgrounds), KNOXVILLE RACEWAY, UNITED STATES AUTO CLUB (Tri-City Speedway): Rain.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!