HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Kyle Larson and Freddie Rahmer grab Sunday wins, more weekend results

WEDNESDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (Terre Haute Action Track)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Chris Windom; 2. Kyle Cummins; 3. Brady Bacon; 4. Kevin Thomas Jr.; 5. Justin Grant; 6. C.J. Leary; 7. Robert Ballou; 8. Davey Ray; 9. Jake Swanson; 10. Riley Kreisel; 11. Logan Seavey; 12. Tanner Thorson; 13. Chase Stockon; 14. Cole Bodine; 15. Matt Westfall; 16. Nick Bilbee; 17. Mario Clouser; 18. Charles Davis Jr.; 19. Chase Johnson; 20. Brandon Mattox; 21. Paul Nienhiser; 22. Tye Mihocko; 23. Mitch Wissmiller; 24. Max Adams. 

THURSDAY

FAST ON DIRT (Atomic Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Hunter Schuerenberg; 3. Cale Conley; 4. Lockland McHugh; 5. Paige Polyak; 6. Cale Thomas; 7. Jac Haudenschild; 8. Lee Jacobs; 9. Greg Wilson; 10. Trey Jacobs; 11. Tyler Gunn; 12. Brinton Marvel; 13. Harli White; 14. Nathan Skaggs; 15. R.J. Jacobs; 16. Keith Baxter; 17. Max Stambaugh; 18. Jordan Ryan; 19. Bryan Knuckles; 20. Jake Hesson; 21. Cole Duncan; 22. Rico Abreu; 23. Brandon Wimmer; 24. Todd Kane. 

FRIDAY

BLACK HILLS SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 12 Laps: 1. Mike Pennell; 2. Robert DeHaan; 3. Adam Speckman; 4. Randy Dolberg; 5. Michael Bingham. DNS: Adam Speckman.

I-94 SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Bryan Roach; 2. Cam Schafer; 3. Mike Mueller; 4. Jeremy Kerzman; 5. Nick DaRonco; 6. Jon Lewerer; 7. Jeff Pellersels; 8. Scott Brandt; 9. Lucas Logue; 10. Brian Trembath; 11. Luke Nellis; 12. Jeff Kirchner.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jade Hastings; 2. Wade Nygaard; 3. Nick Omdahl; 4. Jordan Graham; 5. Shane Roemeling; 6. Jack Croaker; 7. Tom Egeland; 8. Jordan Adams; 9. Greg Nikitenko; 10. Tim Estenson; 11. Nick Ranten; 12. Zach Omdahl; 13. Josh Swangler; 14. Sabrina Hockenson; 15. Bob Martin; 16. Travis Strandell; 17. Blake Egeland; 18. Brendan Mullen; 19. Austin Pierce; 20. Colton Young.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Greenville Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Jordon Mallett; 2. Blake Jenkins; 3. Dale Howard; 4. Terry Gray; 5. Marshall Skinner; 6. Preston Perlmutter; 7. Ronny Howard; 8. Ethan Jones; 9. Eric Gunderson; 10. Jason Long; 11. Hayden Martin; 12. Danny Smith; 13. Morgan Turpen; 14. Tommy Hall; 15. Jeff Willingham; 16. Tony Higgins; 17. Greg Merritt; 18. Austin Wood; 19. Dewayne White; 20. Mark Smith; 21. Chase Howard; 22. Kyle Amerson.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Williams Grove Speedway, Davey Brown Tribute Race), ATTICA RACEWAY PARK, BLOOMINGTON SPEEDWAY, GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Hartford Speedway), INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Dodge County Fairgrounds), LEE COUNTY SPEEDWAY, LERNERVILLE SPEEDWAY, MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (Jackson Motorplex), NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park, Ron Kahle Jr. Memorial), OHIO VALLEY SPRINT CAR ASSOCIATION (Ohio Valley Speedway), USAC EAST COAST SPRINT CARS (Big Diamond Speedway), WORLD OF OUTLAWS (Terre Haute Action Track): Rain

SATURDAY

ASCS NATIONAL TOUR/ASCS WARRIOR REGION (Lake Ozark Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. Dylan Westbrook; 3. Chase Randall; 4. Matt Covington; 5. Ryan Timms; 6. Blake Hahn; 7. Derek Hagar; 8. J.J. Hickle; 9. Kyle Bellm; 10. Garet Williamson; 11. Seth Bergman; 12. Tim Crawley; 13. Tyler Blank; 14. Brandon Anderson; 15. Chance Morton; 16. Brenham Crouch; 17. Cody Ledger; 18. Ryan Bickett; 19. Slater Helt; 20. Gunner Ramey; 21. Colton Hardy; 22. Jack Wagner; 23. Roger Crockett; 24. Evan Martin; 25. Austin O’Neal; 26. Colby Thornhill; 27. Travis Reber.

DEVILS LAKE SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Adam Sobolik; 2. Jori Hughes; 3. Ross Cummings; 4. Myles Tomlinson; 5. Stan Tomlinson; 6. Dusty Lawson; 7. Matt Knudson; 8. Cory Palm; 9. Steve Nordrum; 10. Clint Hudkins; 11. Joel Larson; 12. Kevin Lawson; 13. Doug Mccambridge; 14. Joshua Johnson; 15. Tom Cummings.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Fulton Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Barney; 2. Paulie Colagiovanni; 3. Shawn Donath; 4. Larry Wight; 5. Jonathan Preston; 6. Danny Varin; 7. Sam Reakes IV; 8. Dylan Swiernik; 9. Kelly Hebing; 10. Joe Trenca; 11. Jeff Cook; 12. Tommy Wickham; 13. Davie Franek; 14. Jake Karklin; 15. Danny Peebles; 16. Chad Miller; 17. Joe Kata; 18. Nick Fratto; 19. Lacey Hanson; 20. Tyler Cartier; 21. Scott Holcomb; 22. Chuck Hebing; 23. Keith Granholm; 24. Matt Tanner; 25. Parker Evans; 26. Billy VanInwegan.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Crystal Motor Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dustin Daggett; 2. Ryan Coniam; 3. Gregg Dalman; 4. Ryan Ruhl; 5. Jay Steinebach; 6. Max Stambaugh; 7. Phil Gressman; 8. Corbin Gurley; 9. Dan McCarron; 10. Danny Sams III; 11. Seth Sabo; 12. Chase Ridenour; 13. Brett Mann; 14. Brad Lamberson; 15. Kyle Poortenga; 16. Eli Lakin; 17. Cody Howard; 18. Troy Chehowski; 19. Linden Jones; 20. Frank Neill.

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Hartford Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Steve Irwin; 2. Keith Sheffer Jr.; 3. Lee Underwood; 4. Brian Ruhlman; 5. Mike Galadja; 6. Mike Astrauskas; 7. Mike Moore; 8. Joey Irwin; 9. Tom Davies; 10. Mark Irwin; 11. Max Frank; 12. Parker Frederickson; 13. R.J. Payne. DNS: Nic Rogers.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1 . Brad Sweet; 2. Carson Macedo; 3. James McFadden; 4. Brian Brown; 5. Rico Abreu; 6. Aaron Reutzel; 7. Spencer Bayston; 8. Austin McCarl; 9. Davey Heskin; 10. Parker Price-Miller; 11. Ayrton Gennetten; 12. Gio Scelzi; 13. Carson McCarl; 14. Terry McCarl; 15. Sawyer Phillips; 16. Justin Henderson; 17. Matt Juhl; 18. Josh Schneiderman; 19. Chris Martin; 20. Bobby Mincer; 21. Ryan Roberts; 22. Presley Truedson; 23. Tasker Phillips; 24. A.J. Moeller.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Jamie Ball; 2. Ryan Giles; 3. Clint Garner; 4. Kelby Watt; 5. Nathan Mills; 6. Jack Dover; 7. Calvin Landis; 8. Matt Moro; 9. Josh Higday; 10. Christopher Thram; 11. Rob Kubli; 12. Ryan Leavitt; 13. Riley Goodno; 14. Christian Bowman; 15. Tony Rost; 16. Ricky Montgomery; 17. Alan Zoutte; 18. Josh Anderson; 19. Ryan Bowers; 20. Mike Johnston; 21. Jason Billups; 22. Kaleb Johnson; 23. Ben Woods; 24. Collin Moyle.

Pro Series 305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Devin Wignall; 2. Eric Bridger; 3. Tyler Groenendyk; 4. Alex Vande Voort; 5. Chase Young; 6. Matthew Stelzer; 7. Mike Mayberry; 8. Jeff Wilke; 9. Devin Kline; 10. J.J. Beaver; 11. Cam Martin; 12. Ryan Navaratil; 13. Jaslyn Jones; 14. Joel Thorpe; 15. Scotty Johnson; 16. Brandon Worthington.

LAND OF LEGENDS RACEWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Alysha Bay; 2. Darryl Ruggles; 3. Brandyn Griffin; 4. Bobby Parrow; 5. Ethan Gray; 6. Kyle Pierce; 7. Jason Whipple; 8. Randy Years; 9. Trevor Years; 10. Matt Rotz; 11. Jordan Hutton; 12. Dan Bennett; 13. Dan Craun.

MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Lincoln Park Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Jake Swanson; 2. Chase Stockon; 3. Robert Ballou; 4. A.J. Hopkins; 5. Kyle Cummins; 6. Shane Cottle; 7. Shane Cockrum; 8. Brandon Mattox; 9. Chase Johnson; 10. Jadon Rogers; 11. Cole Bodine; 12. Brayden Fox; 13. Chris Babcock; 14. Brandon Cromwell; 15. Aric Gentry; 16. Colton Cottle; 17. Kyle Shipley; 18. Charles Davis Jr.; 19. Paul Nienhiser; 20. Eric Perrott; 21. Jason McDougal.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Park Jefferson Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tim Kaeding; 2. Jade Hastings; 3. Nick Ranten; 4. Tim Estenson; 5. Wade Nygaard; 6. Jack Croaker; 7. Colin Smith; 8. James Broty; 9. Zach Omdahl; 10. Brendan Mullen; 11. Jordan Adams; 12. Nick Omdahl; 13. Bob Martin; 14. Jordan Graham; 15. Kevin Ingle; 16. Scott Broty; 17. Blake Egeland; 18. Brandon Stevenson; 19. Brant O’Banion; 20. Justin Jacobsma.

PETALUMA SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Nick Robfogel; 2. Geoff Ensign; 3. Shawn Arriaga; 4. Shane Hopkins; 5. Bob Newberry; 6. Shayna Ensign; 7. Cody Fendley; 8. Nathan Schank; 9. Ryon Siverling; 10. Marcus Hardina; 11. Eathon Lanfri; 12. Sparky Howard; 13. Jack McDonald; 14. Zack Albers.

POWRi DESERT WING SPRINT CAR SERIES (Vado Speedway Park)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Sammy Swindell; 2. Josh Grady; 3. Kyle McCutcheon; 4. Rick Ziehl; 5. Lorne Wofford; 6. John Carney II; 7. Jayme Barnes; 8. Caleb Saiz; 9. Eric Wilkins; 10. Alex Pettas; 11. Nick Haygood; 12. Devon Amos; 13. Royal Jones; 14. Vance Wofford; 15. Ron Grable; 16. Jesse Becker; 17. Jett Carney; 18. Colt Treham; 19. Wes Wofford; 20. Justin Lasiter.

RIVERSIDE INTERNATIONAL SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Dale Howard; 2. Eddie Gallagher; 3. Chad Jones; 4. Wesley Shepard; 5. Tyler Newcom; 6. Brady Baker; 7. Tucker Boulton; 8. Spencer Meredith; 9. Trent Moss; 10. B.J. Simmerman; 11. Hayden Brinkley; 12. Daniel Valley; 13. Tanner Bingham; 14. Michael Moore Jr. DNS: Corey Bailey; Jan Howard, Rece Wommack.

SKAGIT SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Cam Smith; 2. Colton Heath; 3. Trey Starks; 4. Garen Linder; 5. Jason Solwold; 6. Greg Hamilton; 7. Chase Goetz; 8. Jesse Schlotfeldt; 9. Lane Taylor; 10. Bailey Sucich; 11. Ashleigh Johnson; 12. Tyler Driever; 13. Matt Jensen; 14. Mindy McCune; 15. Eric Fisher; 16. Chase Bullock; 17. Steven James; 18. Eric Rockl; 19. Jeremy McCune; 20. Brock Lemley; 21. Robbie Price.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Riverside International Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cody Gardner; 2. Howard Moore; 3. Mark Smith; 4. Dale Howard; 5. Marshall Skinner; 6. Jordon Mallett; 7. Terry Gray; 8. Dustin Gates; 9. Carson Short; 10. Ernie Ainsworth; 11. Blake Jenkins; 12. Austin Wood; 13. Danny Smith; 14. Eric Gunderson; 15. Ronny Howard; 16. Jeffrey West Jr.; 17. Zach Pringle; 18. Kyle Amerson; 19. Jan Howard; 20. Dewayne White; 21. Chase Howard; 22. Tucker Boulton.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Viking Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Chase Viewbrock; 2. Jeremy Kerzman; 3. Mark Chevalier; 4. Rick Schroeder; 5. Owen Carlson; 6. Todd Hansen; 7. Patrick Heikkinen; 8. Bob McVitty; 9. Chris Vogel; 10. Zach Hultstrand; 11. Trevor Reding; 12. Dalyn Cody; 13. Jeff Kirchner; 14. Jim Smith.

UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CAR SERIES (Viking Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Jon Lewerer; 2. Jeremy Kerzman; 3. Mike Mueller; 4. Nick DaRonco; 5. Bryan Roach; 6. Scott Brandt; 7. Jeff Pellersels; 8. Luke Nellis; 9. Lucas Logue; 10. Brad Cunningham; 11. Brian Trembath; 12. Cam Schafer.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway), BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Fremont Speedway), FAST ON DIRT (Fremont Speedway), MICHAELS MERCER RACEWAY, MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (I-90 Speedway), NRA SPRINT INVADERS (Wayne County Speedway), PA SPRINT SERIES (Port Royal Speedway), PITTSBURGH’S PENNSYLVANIA MOTOR SPEEDWAY: Rain

LINCOLN SPEEDWAY (Hank Gentzler Memorial): Postponed to Monday, May 31

SUNDAY

ASCS NATIONAL TOUR/ASCS WARRIOR REGION (Lake Ozark Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Ryan Timms; 2. J.J. Hickle; 3. Dylan Westbrook; 4. ayrton Gennetten; 5. Brenham Crouch; 6. Derek Hagar; 7. Brandon Anderson; 8. Garet Williamson; 9. Chance Morton; 10. Slater Helt; 11. Alex Hill; 12. Gunner Ramey; 13. Colby Thornhill; 14. Colton Hardy; 15. Kade Morton; 16. Kaleb Johnson; 17. Cody Ledger; 18. Scott Bogucki; 19. Bryan Grimes; 20. Blake Hahn; 21. Ryan Bickett; 22. Seth Bergman; 23. Chase Randall; 24. Matt Covington; 25. Austin O’Neal; 26. Kyle Bellm.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Waynesfield Raceway Park)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Dues; 2. Korbyn Hayslett; 3. Matt Westfall; 4. Kyle Simon; 5. Luke Hall; 6. Drew Rader; 7. Ricky Peterson; 8. Steve Little; 9. Lee Underwood; 10. Mike Miller; 11. Cody White; 12. Ron Cahoe Jr.; 13. Ricky Lewis; 14. Blake Vermillion; 15. Dallas Hewitt; 16. Landon Simon; 17. Saban Bibent; 18. Dustin Ingle; 19. Cody Gardner; 20. Parker Fredrickson.

CRSA SPRINT CARS (Weedsport Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Bobby Parrow; 2. Darryl Ruggles; 3. Dalton Herrick; 4. Jordan Hutton; 5. Chase Moran; 6. Josh Flint; 7. Jerry Sehn Jr.; 8. Trevor Years; 9. Dan Bennett; 10. Erik Karlsen; 11. Peter Dance; 12. Dan Craun; 13. Kyle Pierce; 14. David Ferguson; 15. Dana Wagner; 16. Alysha Bay; 17. Matt Priscott; 18. Hank Katz; 19. Jeff Trombley; 20. Ethan Gray; 21. Ron Greek.

GREAT LAKES TRADITIONAL SPRINTS (Crystal Motor Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steve Irwin; 2. Keith Sheffer Jr.; 3. Mike Astrauskas; 4. Max Frank; 5. Mike Galadja; 6. Danny Sams III; 7. Chrus Pobanz; 8. Travis LaCombe; 9. Tyler Bearden; 10. Jay Steinebach; 11. Joey Irwin; 12. Mark Irwin; 13. Mike Moore; 14. Ralph Brakenberry; 15. Kent Gardner; 16. Tank Brakenberry; 17, R.J. Payne.

INTERSTATE RACING ASSOCIATION (141 Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Rob Pribnow; 2. Scott Neitzel; 3. Todd King; 4. Kris Spitz; 5. Jake Blackhurst; 6. Danny Schlafer; 7. Blake Nimee; 8. Kyle Schuett; 9. Sean Rayhall; 10. Wayne Modjeski; 11. Chris Klemko; 12. Dave Uttech; 13. Scotty Thiel; 14. Jack Berger; 15. Preston Ruh; 16. Lance Fassbender; 17. Caden Englehart; 18. Hunter Custer; 19. Matt Wiese; 20. Jeremy Schultz; 21. Bryce Schmitt; 22. Scott Biertzer; 23. Mike Reinke; 24. Brian Kristan.

KOKOMO SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Grant; 2. Scotty Weir; 3. Jake Swanson; 4. Logan Seavey; 5. Jason McDougal; 6. Cole Bodine; 7. Chase Johnson; 8. Thomas Meseraull; 9. Cannon McIntosh; 10. Braydon Cromwell; 11. Sterling Cling; 12. Stevie Sussex; 13. Cole Ketcham; 14. Scott Evans; 15. Brayden Clark; 16. Ryan Thomas; 17. Aaron Davis; 18. David Hair; 19. Tim Creech; 20. Matt Goodnight.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin McCarl; 2. Carson McCarl; 3. Jack Dover; 4. Gregg Bakker; 5. Matt Juhl; 6. Jade Hastings; 7. Riley Goodno; 8. Brant O’Banion; 9. Tim Estenson; 10. Jody Rosenboom; 11. Eric Lutz; 12. Cody Hansen; 13. Jordan Graham; 14. Tyler Drueke; 15. James Broty; 16. Zach Omdahl; 17. Gio Scelzi; 18. Scott Winters; 19. Nick Omdahl; 20. Dusty Zomer; 21. Wade Nygaard; 22. Brendan Mullen; 23. Chuck McGillivray; 24. Justin Henderson.

NRA SPRINT INVADERS/PATRIOT SPRINT TOUR (Waynesfield Raceway Park)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brady Bacon; 2. Greg Wilson; 3. Dustin Daggett; 4. Randy Hannagan; 5. Jared Horstman; 6. Jared Zimbardi; 7. Connor Loeffler; 8. Ricky Peterson; 9. Jordan Thomas; 10. Tyler Gunn; 11. Max Stambaugh; 12. Davie Franek; 13. Ryan Coniam; 14. Dean Jacobs; 15. Devon Dobie; 16. Tim Allison; 17. Zane DeVault; 18. Todd Heuerman; 19. Dave Axton; 20. Harli White; 21. Corbin Gurley; 22. Kobe Allison; 23. Brad Lamberson; 24. Dan McCarron.

POWRi DESERT WING SPRINT CAR SERIES (Vado Speedway Park)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Eric Wilkins; 2. Jesse Baker; 3. Vance Wofford; 4. Nick Haygood; 5. Jett Carney; 6. Logan Calderwood; 7. Colt Treham; 8. Rick Ziehl; 9. Alex Pettas; 10. Devon Amos; 11. Jason Tanner; 12. Josh Grady; 13. Sammy Swindell; 14. Jayme Barnes; 15. John Carney III; 16. Caleb Saiz; 17. Justin Lasiter; 18. Wes Wofford; 19. Don Grable; 20. Kyle McCutcheon. DQ: Lorne Wofford, Dylan Harris.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Marysville Raceway)

360 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Andy Forsberg; 2. Colby Copeland; 3. Sean Becker; 4. Shane Golobic; 5. Ryan Robinson; 6. Tyler Thompson; 7. Justyn Cox; 8. Brad Bumgarner; 9. Justin Sanders; 10. Dylan Bloomfield; 11. Tanner Carrick; 12. Shane Hopkins; 13. Chase Majdic; 14. Kaleb Montgomery; 15. Andelo Cornet; 16. John Clark; 17. Bobby Butler; 18. Isaiah Vasquez; 19. Nick Larsen; 20. Bradley Terrell; 21. Steel Powell; 22. Koen Shaw; 23. Blake Carrick; 24. Colby Wiesz.

SPRINT INVADERS (34 Raceway)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Paul Nienhiser; 2. Cody Wehrle; 3. Chris Martin; 4. Josh Schneiderman; 5. Sawyer Phillips; 6. Josh Higday; 7. Kaley Gharst; 8. Brayden Gaylord; 9. Colton Fisher; 10. Tom Lenz; 11. Daniel Bergquist; 12. Jamie Ball; 13. Noah Samuel; 14. Dugan Thye; 15. Kurt Mueller; 16. Wyatt Wilkerson; 17. Tanner Gebhardt; 18. Blaine Jamison; 19. Alan Zoutte; 20. Tim Moore; 21. Jonathan Cornell.

TRI-CITY RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Josh Baughman; 2. Jack Sodeman Jr.; 3. Bob Felmlee; 4. Sye Lynch; 5. Brandon Matus; 6. Carl Bowser; 7. Gale Ruth Jr.; 8. Ken Rossey; 9. Kyle Colwell; 10. Brent Matus; 11. Clay Riney; 12. Bob McMillin; 13. Matt Sherlock; 14. George Hobaugh; 15. Brandon Spithaler; 16. Davey Jones.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Old No. 1 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Howard Moore; 2. Carson Short; 3. Dale Howard; 4. Cody Gardner; 5. Jordon Mallett; 6. Mark Smith; 7. Marshall Skinner; 8. Kyle Amerson; 9. Terry Gray; 10. Austin Wood; 11. Jeffrey West Jr.; 12. Dewayne White; 13. Danny Smith; 14. Zach pringle; 15. Chase Howard; 16. Greg Merritt; 17. B.J. Gatewood; 18. Hunter Poe; 19. Ronny Howard; 20. Eric Gunderson; 21. Jeff Willingham; 22. Curt Terrell; 23. Blake Jenkins.

UPPER MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Viking Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Chase Viebrock; 2. Mark Chevalier; 3. Rick Schroeder; 4. Jeremy Kerzman; 5. Trevor Reding; 6. Patrick Heikkinen; 7. Zach Hultstrand; 8. Chris Vogel; 9. Bob McVitty; 10. Jim Smith; 11. Carter Chevalier; 12. Dalyn Cody; 13. Hannah Graf; 14. Owen Carlson.

UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CAR SERIES (Viking Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Mike Mueller; 2. Jeremy Kerzman; 3. Cam Schafer; 4. Nick DaRonco; 5. Scott Brandt; 6. Bryan Roach; 7. Jon Lewerer; 8. Luke Nellis; 9. Lucas Logue; 10. Brad Cunningham; 11. Brian Trembath.

USAC MIDWEST WINGLESS RACING ASSOCIATION (Double X Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jack Wagner; 2. Wesley Smith; 3. Wyatt Burks; 4. Quinton Benson; 5. Zach Daum; 6. Riley Kreisel; 7. Tom Curran; 8. Brad Ryun; 9. Xavier Doney; 10. Kory Schudy; 11. Zach Sanders; 12. Broc Elliott; 13. Zach Clark; 14. Dakota Earls; 15. Brad Wyatt; 16. Tyler Burton; 17. Mark Lane; 18. Dylan Kadous; 19. Cody Baker; 20. Luke Howard; 21. Chris Parkinson; 22. Chad Goff.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway, Bob Weikert Memorial), DEVIL’S BOWL SPEEDWAY: Postponed to Monday, May 31

MONDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Port Royal Speedway, Bob Weikert Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Logan Wagner; 3. Tyler Courtney; 4. Danny Dietrich; 5. Mike Wagner; 6. Hunter Schuerenberg; 7. Rico Abreu; 8. Blane Heimbach; 9. Cory Eliason; 10. Ian Madsen; 11. Paul McMahan; 12. Lucas Wolfe; 13. Michael Walter; 14. Dylan Cisney; 15. Jeff Halligan; 16. Gerard McIntyre; 17. Zeb Wise; 18. Justin Peck; 19. A.J. Flick; 20. Michael Bauer; 21. Cap Henry; 22. Anthony Macri; 23. Bill Balog; 24. Justin Whittall; 25. Tyler Reeser; 26. Jared Esh; 27. Brent Marks.

DEVIL’S BOWL SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Tanner; 2. Will Hull; 3. Matt Hoyt; 4. Adam Pierson; 5. Floyd Billington; 6. Mike Bosco; 7. Jake Williams; 8. Lacey Hanson; 9. Travis Billington; 10. Caleb Iansun; 11. Rick Stone; 12. Wade Prentic; 13. Chris Donnelly.

LINCOLN SPEEDWAY (Hank Gentzler Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Freddie Rahmer; 2. Ryan Smith; 3. Chad Trout; 4. Brandon Rahmer; 5. Tyler Ross; 6. Kyle Moody; 7. Dylan Norris; 8. Chase Dietz; 9. Alan Krimes; 10. Jim Siegel; 11. Tony Fiore; 12. Billy Dietrich; 13. Trey Hivner; 14. Tim Wagaman; 15. Tim Glatfelter; 16. Glenndon Forsythe; 17. Tucker Klaasmeyer; 18. Troy Wagaman; 19. Aaron Bollinger; 20. Austin Bishop; 21. Scott Fisher; 22. Jordan Givler; 23. Bradley Howard; 24. Dalton Dietrich.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Huset’s Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Parker Price-Miller; 2. Tim Kaeding; 3. Justin Henderson; 4. Brooke Tatnell; 5. Gio Scelzi; 6. Matt Juhl; 7. Austin McCarl; 8. Carson McCarl; 9. Cody Hansen; 10. Riley Goodno; 11. Tim Estenson; 12. Jack Dover; 13. Wade Nygaard; 14. Brant O’Banion; 15. Tyler Drueke; 16. Brendan Mullen; 17. Alex Schriever; 18. Jody Rosenboom; 19. Jordan Adams; 20. Chuck McGillivray; 21. Jade Hastings; 22. Jordan Graham; 23. Colin Smith; 24. Zach Omdahl; 25. Elliot Amdahl.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Lexington 104 Speedway): 360 Sprint Cars

WORLD OF OUTLAWS (Lawrenceburg Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Logan Schuchart; 3. Sheldon Haudenschild; 4. Buddy Kofoid; 5. Kerry Madsen; 6. Kraig Kinser; 7. Brad Sweet; 8. Donny Schatz; 9. Carson Macedo; 10. Lachlan McHugh; 11. Spencer Bayston; 12. David Gravel; 13. Cale Thomas; 14. James McFadden; 15. Cole Macedo; 16. Tanner Thorson; 17. Brinton Marvel; 18. Shawn Dancer; 19. Aaron Reutzel; 20. Paige Polyak; 21. Bradley Ashford; 22. Wayne Johnson; 23. McKenna Haase; 24. Jacob Allen.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top