HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Bill Balog, David Gravel, and Bradley Howard score big Sunday wins

Paul Arch Photo

WEDNESDAY

MICHAEL’S MERCER RACEWAY (Western PA Sprint Speedweek): Rain.

THURSDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS/IRA SPRINTS (Fairbury Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Rico Abreu; 3. Bill Balog; 4. Ian Madsen; 5. Gio Scelzi; 6. Scotty Thiel; 7. Hunter Schuerenberg; 8. Cap Henry; 9. Spencer Bayston; 10. Paul McMahan; 11. Cory Eliason; 12. Travis Philo; 13. Parker Price-Miller; 14. Zeb Wise; 15. Greg Wilson; 16. Skylar Gee; 17. Kyle Reinhardt; 18. Jordan Goldesberry; 19. Jake Blackhurst; 20. Josh Schneiderman; 21. Russel Borland; 22. Joe B. Miller; 23. TJ Michael; 24. Kris Spitz.

PARAGON SPEEDWAY

410 Non-Wing Feature Finish, 25 Laps: 1. AJ Hopkins; 2. Logan Seavey; 3. Charles Davis Jr.; 4. Jadon Rogers; 5. Jason McDougal; 6. Brady Bacon; 7. Jake Scott; 8. Nick Bilbee; 9. Colin Parker; 10. Tye Mihocko; 11. Josh Cunningham; 12. Austin Nigh; 13. Brandon Spencer; 14. Braxton Cummings; 15. Zack Pretorius; 16. Chase Jones; 17. Harley Burns; 18. Alex Banales; 19. Kyle Shipley; 20. Ricky Lewis; 21. Parker Frederickson; 22. Jim Tribby; 23. Andrew Prather; 24. Carl Rhuebottom; 25. William Johnson; 26. Brayden Fox.

BAPS MOTOR SPEEDWAY, THUNDER MOUNTAIN SPEEDWAY (Western PA Sprint Speedweek), UNITED SPEED CONTEST SANCTION (North Alabama Speedway): Rain.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS/INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Wilmot Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Ian Madsen; 3. Cory Eliason; 4. Gio Scelzi; 5. Rico Abreu; 6. Bill Balog; 7. Hunter Schuerenberg; 8. Carson Short; 9. Scotty Thiel; 10. Scotty Neitzel; 11. Kyle Reinhardt; 12. Jake Blackhurst; 13. Skylar Gee; 14. Zeb Wise; 15. Cap Henry; 16. Danny Schlafer; 17. TJ Michael; 18. Dave Uttech; 19. Blake Nimee; 20. Joe B. Miller; 21. Jordan Goldesberry; 22. Paul McMahan; 23. Jeremy Schultz; 24. Spencer Bayston.

ASCS SOONER REGION (Humboldt Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brandon Anderson; 2. Tyler Thomas; 3. Ryan Timms; 4. Blake Hahn; 5. Kyle Bellm; 6. Kyle Clark; 7. Chase Porter; 8. Jeremy Campbell; 9. Andrew Deal; 10. Forrest Sutherland; 11. Slater Helt; 12. Michael Tyre II; 13. Emilio Hoover; 14. Kolton Gariss; 15. Lane Goodman; 16. Greg Merritt.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Byron Reed; 2. Cole Macedo; 3. Craig Mintz; 4. Stuart Brubaker; 5. Travis Philo; 6. Kyle Capodice; 7. Trey Jacobs; 8. Ricky Peterson; 9. John Ivy; 10. DJ Foos; 11. Harli White; 12. Zeth Sabo; 13. Chris Andrews; 14. Landon LaLonde.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Paul Weaver; 3. Mike Keegan; 4. Seth Schneider; 5. Tyler Shullick; 6. Luke Griffith; 7. Matt Foos; 8. Jim McGrath Jr.; 9. Brandon Moore; 10. Larry Kingseed Jr.; 11. Kasey Jedrzejek; 12. Chris Verda; 13. Kasey Ziebold; 14. Brandon Riehl; 15. Kelsey Ivy; 16. Brenden Torok; 17. Garrett Craine; 18. Logan Mongeau; 19. Dustin Stroup; 20. Steve Rando; 21. Kody Brewer; 22. Mike Moore.

BLACK HILLS SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 10 Laps: 1. Travis Reber; 2. Adam Speckman; 3. Mike Pennel; 4. McKayala Worley.

BLOOMINGTON SPEEDWAY

410 Sprint Car Non-Wing Feature Finish, 25 Laps: 1. Cannon McIntosh; 2. Brady Short; 3. Tye Mihocko; 4. Jason McDougal; 5. Ricky Lewis; 6. AJ Hopkins; 7. Andy Bradley; 8. Sterling Cling; 9. Matt Thompson; 10. Kyle Shipley; 11. Jimmy Gardner; 12. Jake Bland; 13. Jadon Rogers; 14. Brady Bacon; 15. Charles Davis Jr.; 16. Andrew Prather; 17. Brayden Fox; 18. Scott Evans; 19. Dustin Griffitts; 20. Gabriel Gilbert; 21. Jordan Kinser. DNS: Davey Ray.

CLINTON COUNTY SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dakota Schweikart; 2. Jeffery Weaver; 3. Ryan Lynn; 4. Dale Schweikart; 5. Garret Bard; 6. Ken Duke; 7. Aaron Jacobus; 8. Scott Lutz; 9. Derek Hauck; 10. John Walp; 11. Jarrett Cavalet; 12. Reed Thompson; 13. Matt Tebbs; 14. Devin Brenam; 15. Dustin Prettyleaf; 16. Austin Greenland; 17. Andrew Jacobus; 18. Dave Guss; 19. Mariah Romig; 20. Quinn Roberts; 21. Frank Rusnock; 22. Josh Beamer; 23. Dylan Proctor.

GAS CITY I-69 SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scotty Weir; 2. Shane Cockrum; 3. Matt McDonald; 4. Max Adams; 5. Aaron Leffel; 6. Tyler Kendall; 7. Anthony D’Alessio; 8. Travis Hery; 9. Adam Byrkett; 10. Brayden Clark; 11. Ryan Thomas; 12. Paul Dues; 13. Aaron Davis; 14. Chase Jones; 15. Landon Simon; 16. Zack Pretorius; 17. Jack James; 18. Evan Mosley.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (I-96 Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brad Lamberson; 2. Max Stambaugh; 3. Dustin Daggett; 4. Jared Horstman; 5. Brett Mann; 6. Danny Sams; 7. Ryan Ruhl; 8. Gregg Dalman; 9. Linden Jones; 10. Corbin Gurley; 11. Chase Ridenour; 12. Eli Lakin; 13. Conner Morrell; 14. Kyle Poortenga; 15. Frank Neill; 16. Phil Gressman; 17. Justin Ward; 18. Jay Steinebach; 19. Trevor Berry; 20. Keith Sheffer Jr.

I-80 SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Jack Dover; 2. Jason Martin; 3. Lee Grosz; 4. Joey Danley; 5. Tyler Drueke; 6. Seth Brahmer; 7. Monty Ferriera; 8. Trevor Grossenbacher; 9. Tony Rost; 10. Jason Danley; 11. Boyd Peterson; 12. Christopher Thram; 13. Cody Ledger; 14. John Klabunde.

LERNERVILLE SPEEDWAY (Western PA Sprint Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Ryan Smith; 2. A.J. Flick; 3. Brandon Matus; 4. Michael Bauer; 5. Lee Jacobs; 6. Brent Matus; 7. Josh Baughman; 8. Jack Sodeman Jr.; 9. Cody Bova; 10. Bradley Howard; 11. Bob Felmlee; 12. George Hobaugh; 13. Brandon Spithaler; 14. Ralph Spithaler; 15. Landon Myers; 16. Frankie Nervo; 17. Colby Womer; 18. Nick Tucker; 19. Chase Metheney; 20. Matt Sherlock; 21. Darin Gallagher; 22. Jeremy Kornbau; 23. Carl Bowser; 24. Sye Lynch.

LIMALAND MOTORSPORTS PARK

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kyle Simon; 2. Steve Irwin; 3. Matt Westfall; 4. Steve Little; 5. Dallas Hewitt; 6 Mike Miller; 7. Korbyn Hayslett; 8. Gage Etgen; 9. Dustin Ingle; 10. Saban Bibent; 11. Ryan Barr; 12. Luke Hall; 13. Drew Rader; 14. Reed Hurst.

MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Lee County Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ayrton Gennetten; 2. Jake Neuman; 3. Terry McCarl; 4. Chris Martin; 5. Tasker Phillips; 6. Brinton Marvel; 7. Andy Bishop; 8. Jacob Patton; 9. Colton Fisher; 10. Zach Daum; 11. Brayden Gaylord; 12. Noah Samuel; 13. Korey Weyant; 14. Caden Englehart; 15. Jeremy Standridge; 16. Daniel Bergquist; 17. Riley Goodno; 18. Ben Wagoner; 19. Austin McCarl. DNS: Brandon Hanks; Paul Nienhiser.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (Wagner Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Eric Lutz; 2. Jody Rosenboom; 3. Ryan Bickett; 4. Chuck McGillivray; 5. Dylan Opdahl; 6. Taylor Forbes; 7. Eli Hargreaves; 8. Brant O’Banion; 9. Elliot Amdahl; 10. Don Bickett.

OCEAN SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Zane Blanchard; 3. Bud Kaeding; 4. Mitchell Faccinto; 5. D.J. Netto; 6. J.J. Ringo; 7. Travis Labat; 8. Kurt Nelson; 9. Joel Myers; 10. Jeremy Chisum; 11. Bryce Eames; 12. Mark Chaves Jr.; 13. Adam Kaeding; 14. Ashlyn Rodriguez; 15. Richard Fajardo; 16. Burt Foland Jr.; 17. Geoffrey Grimm; 18. Keith Day Jr.; 19. Nick Ringo; 20. Joey Ancona; 21. Tristan Guardino; 22. Mitchell Moles.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Tim McClelland; 2. Cody Phillips; 3. Kyle Rohrbaugh; 4. Steven Kisamore; 5. Steve Owings; 6. Mike Bittinger; 7. Cameron Smith; 8. Steven Cox; 9. Kane Eichenlaub; 10. Mason Chaney; 11. Devin Gundrum; 12. Chris Frank; 13. Justice Forbes; 14. Hank Donovan Jr.; 15. Nat Tuckey; 16. Tony Hippensteel II; 17. Bo Gordon Jr. DNS: Cody Fletcher; David Holbrook; Riley Emig.

UNITED REBEL SPRINT SERIES (US 36 Raceway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jay Russell; 2. Stuart Snyder; 3. Kenny Potter; 4. Mike Houseman; 5. Ty Williams; 6. Kyler Johnson; 7. J.R. Topper; 8. Jack Potter; 9. Jacob Dye; 10. Chad Salem; 11. Josh Poe; 12. Lane Alan Cunningham; 13. Camdin Couch; 14. Lindrick Willis; 15. Kevin Dye; 16. Dakota Osborn; 17. Kevin Frisbie; 18. Chad Jarrett; 19. Connor Atkinson.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Williams Grove Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Steven Drevicki; 2. Briggs Danner; 3. Alex Bright; 4. Carmen Perigo; 5. Kenny Miller III; 6. Tommy Kunsman; 7. Ed Aiken; 8. Christian Bruno; 9. Bruck Buckwalter; 10. Steve Buckwalter; 11. Nash Ely; 12. David Swanson; 13. Jonathan Swanson; 14. Joey Amantea; 15. Mike Thompson; 16. Troy Fraker; 17. Aiden Borden; 18. Jason Cherry; 19. Billy Nye; 20. Lee Kauffman; 21. Damon Paul.

USAC MIDWEST WINGLESS RACING ASSOCIATION (US 36 Raceway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Wyatt Burks; 2. Kory Schudy; 3. Mitchell Moore; 4. Chad Goff; 5. Wesley Smith; 6. Chris Parkinson; 7. Brian Beebe; 8. Vinny Ward; 9. Zach Clark; 10. Chris Morgan; 11. Zach Sanders; 12. Christie Thomason; 13. Tyler Burton; 14. Mark Lane; 15. J.D. Black; 16. Chad Tye; 17. Tom Curran; 18. Terry Richards Jr.; 19. Xavier Doney; 20. Heath Murry; 21. Dakota Earls; 22. Brad Wyatt.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Whittall; 2. Kyle Moody; 3. Danny Dietrich; 4. Steve Buckwalter; 5. Alan Krimes; 6. Lance Dewease; 7. Doug Hammaker; 8. Brandon Rahmer; 9. Freddie Rahmer; 10. T.J. Stutts; 11. Tucker Klaasmeyer; 12. Lucas Wolfe; 13. Rick Lafferty; 14. Dylan Norris; 15. Dylan Cisney; 16. Bryn Gohn; 17. Brent Shearer.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Hattiesburg Speedway), WEST TEXAS RACEWAY, WORLD OF OUTLAWS (River Cities Speedway): Rain.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS/INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Plymouth Dirt Track/Sheboygan County Fairgrounds)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bill Balog; 2. Ian Madsen; 3. Rico Abreu; 4. Spencer Bayston; 5. Tyler Courtney; 6. Paul McMahan; 7. Cory Eliason; 8. Kyle Reinhardt; 9. Cap Henry; 10. Hunter Schuerenberg; 11. Zeb Wise; 12. Joe B. Miller; 13. Carson Short; 14. Jeremy Schultz; 15. Jordan Goldesberry; 16. Robbie Pribnow; 17. TJ Michael; 18. Jake Blackhurst; 19. Greg Wilson; 20. Skylar Gee; 21. Josh Schneiderman; 22. Kyle Schuett; 23. Dave Uttech; 24. Hunter Custer.

ASCS LONE STAR/SOONER REGIONS (Lawton Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Timms; 2. Chance Morton; 3. Joe Wood Jr.; 4. Whit Gastineau; 5. Brandon Anderson; 6. Tyler Thomas; 7. Jeremy Campbell; 8. Kade Morton; 9. Zach Chappell; 10. Joe Bob Lee; 11. Cameron Hagin; 12. Dave Fields; 13. Steven Shebester; 14. Kyle Clark; 15. Casey Burkham; 16. Lance Norick.

ASCS MID-SOUTH/WARRIOR REGIONS (Legit Speedway Park)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Marshall Skinner; 2. Howard Moore; 3. Kyle Bellm; 4. Chase Porter; 5. Landon Britt; 6. Cody Gardner; 7. Gunner Ramey; 8. Timothy Smith; 9. Derek Hagar; 10. Ernie Ainsworth; 11. Landon Crawley; 12. Slater Helt; 13. Paxton Gregory; 14. Jeffrey West Jr.; 15. Kevin Hinkle; 16. Austin O’Neal; 17. Austin Wood; 18. Zach Pringle; 19. Dewayne White; 20 Brandon Hinkle.

ASCS ELITE NON-WING SPRINT CAR SERIES (Kennedale Speedway Park)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Chase Brewer; 2. Mason Smith; 3. Chad Wilson; 4. Dalton Stevens; 5. Kyle Jones; 6. Cody Price; 7. Michelle Parson; 8. Jason Howell; 9. Jeb Sessums; 10. Keith Martin; 11. Stephen Smith; 12. Paul White; 13. Justin Melton; 14. Justin Zimmerman; 15. Caden McCreary; 16. Shon Deskins; 17. J.D. Fry; 18. Ben Saye; 19. D.J. Estes; 20. Kade Taylor.

COTTAGE GROVE SPEEDWAY: 360 Sprint Cars

CRSA SPRINT CARS (Fonda Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Josh Flint; 2. Jeff Trombley; 3. Mike Kiser; 4. Chase Moran; 5. JR Hurlburt; 6. Steve Glover; 7. Dalton Herrick; 8. Kyle Pierce; 9. Dana Wagner; 10. Ron Greek; 11. Mike VanPelt; 12. Jerry Sehn Jr.; 13. Trevor Years; 14. Dan Craun; 15. Jacob Lynch; 16. Matt Priscott; 17. Jordan Hutton; 18. Link Pettit.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cole Macedo; 2. DJ Foos; 3. Craig Mintz; 4. Byron Reed; 5. Ryan Broughton; 6. Brian Smith; 7. Harli White; 8. Kyle Capodice; 9. Nate Dussel; 10. Tyler Gunn; 11. Stuart Brubaker; 12. Zeth Sabo; 13. Chris Andrews; 14. Landon Lalonde; 15. John Ivy; 16. Jerry Dahms; 17. Chad Wilson.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Weaver; 2. Seth Schneider; 3. Matt Foos; 4. Alvin Roepke; 5. Brandon Moore; 6. Steve Rando; 7. Shawn Valenti; 8. Larry Kingseed; 9. Tyler Shullick; 10. Mike Keegan; 11. Chris Verda; 12. Logan Riehl; 13. Luke Griffith; 14. Kody Brewer; 15. Brandon Riehl; 16. Bryce Lucius; 17. Jamie Miller; 18. Jimmy McGrath; 19. Bobby Distel; 20. Jimmie Ward; 21. Kelsey Ivy; 22. Kyle Farmer; 23. Kasey Ziebold; 24. Garrett Craine.

GRAYS HARBOR RACEWAY: 360 Sprints

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Butler Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dustin Daggett; 2. Brad Lamberson; 3. Ryan Ruhl; 4. Danny Sams III; 5. Jared Horstman; 6. Chase Ridenour; 7. Max Stambaugh; 8. Keith Sheffer; 9. Linden Jones; 10. Phil Gressman; 11. Corbin Gurley; 12. Nic Rogers; 13. Conner Morrell; 14. Jay Steinebach; 15. Kyle Poortenga; 16. Tony Bures; 17. Zane Devault; 18. Gregg Dalman; 19. Eli Lakin; 20. Frank Neill.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Gio Scelzi; 2. Kerry Madsen; 3. Brian Brian; 4. Austin McCarl; 5. Anthony Macri; 6. Lynton Jeffrey; 7. Shane Golobic; 8. Davey Heskin; 9. Sam Hafertepe Jr.; 10. Ayrton Gennetten; 11. Carson McCarl; 12. Terry McCarl; 13. Scott Bogucki; 14. Justin Henderson; 15. Sawyer Phillips; 16. Chris Martin; 17. Matt Juhl; 18. Chase Dietz; 19. Riley Goodno; 20. A.J. Moeller; 21. Brinton Marvel; 22. Tasker Phillips; 23. Noah Gass; 24. Tim Shaffer.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Clint Garner; 2. Dylan Westbrook; 3. Jamie Ball; 4. Ryan Giles; 5. J.J. Hickle; 6. Calvin Landis; 7. Josh Higday; 8. Lee Grosz; 9. Matt Moro; 10. Ricky Montgomery; 11. Kaleb Johnson; 12. Jeff Swindell; 13. Riley Goodno; 14. Christopher Thram; 15. Nathan Mills; 16. Garet Williamson; 17. Rob Kubli; 18. Jonathan Cornell; 19. Devon Dobie; 20 Ryan Leavitt; 21. Austin Miller; 22. Tony Rost; 23. Christian Bowman; 24. Kelby Watt.

305 Pro Series Feature Finish, 15 Laps: 1. Matthew Stelzer; 2. Devin Wignall; 3. Matt Allen; 4. Chase Young; 5. Devin Kline; 6. Jeff Wilke; 7. Brandon Worthington; 8. Tyler Groenendyk; 9. Mike Mayberry; 10. Alex Vande Voort; 11. Eric Bridger; 12. Cam Martin; 13. Jaslyn Jones; 14. Joel Thorpe; 15. Tyler Barrick; 16. JJ Beaver.

LAWRENCEBURG SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Logan Seavey; 2. Brady Bacon; 3. C.J. Leary; 4. Justin Grant; 5. Thomas Meseraull; 6. Scotty Weir; 7. Joss Moffatt; 8. Travis Hery; 9. Nick Bilbee; 10. Sterling Cling; 11. Garrett Abrams; 12. Ryan Barr; 13. Tony McVey; 14. Saban Bibent; 15. Scott Evans; 16. Dallas Hewitt; 17. Tye Mihocko; 18. Justin Owen; 19. Tyler Kendall; 20. J.J. Hughes; 21. Jimmy Gardner.

LINCOLN SPEEDWAY 

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Aaron Bollinger; 2. Cory Haas; 3. Matt Campbell; 4. Freddie Rahmer; 5. Brandon Rahmer; 6. Alan Krimes; 7. Danny Dietrich; 8. Brie Hershey; 9. TJ Stutts; 10. Tyler Ross; 11. Chris Arnold; 12. Troy Wagaman Jr.; 13. Tim Wagaman; 14. Billy Dietrich; 15. Scott Fisher; 16. Tim Glatfelter; 17. Jimmy Siegel; 18. Chad Trout; 19. Kyle Moody; 20. Glenndon Forsythe; 21. Trey Hivner; 22. Austin Bishop; 23. Dylan Norris; 24. Jordan Givler.

LINCOLN PARK SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jadon Rogers; 2. Jake Swanson; 3. Shane Cockrum; 4. Jake Scott; 5. Brent Beauchamp; 6. Harley Burns; 7. Brayden Fox; 8. Jesse Vermillion; 9. Jordan Kinser; 10. Kyle Shipley; 11. Tim Creech; 12. Charles Davis Jr.; 13. Ryan Thomas; 14. Brandon Spencer; 15. Evan Mosely; 16. Anthony D’Alessio; 17. Adam Wilfong; 18. Alec Sipes; 19. Pat Giddens; 20. A.J. Hopkins.

MACON SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ricky Lewis; 2. Logan Faucon; 3. Broc Hunnell; 4. Nate McMillin; 5. Shane O’Banion; 6. Steve Thomas; 7. Zach Daum; 8. Mitch Wissmiller; 9. Eric Shelton; 10. Patrick Budde; 11. Will Armitage; 12. Willie Tackitt; 13. Max Pozsgai; 14. Al Thomas; 15. David Gross.

MIDWEST SPRINT CAR ASSOCIATION (Plymouth Dirt Track)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Travis Arenz; 2. Branden McMullen; 3. Ben Schmidt; 4. Kevi Karnitz; 5. Tony Wondra; 6. Justin Miller; 7. Justin Erickson; 8. Matt Rechek; 9. Chris Clayton; 10. Kurt Davis; 11. Adam Miller; 12. Brandon Berth; 13. Doug Wondra; 14. Tyler Brabant; 15. Lance Fassbender; 16. Alex Pokorski; 17. Will Gerrits; 18. Preston Ruh; 19. Bill Taylor; 20. Tyler Davis; 21. Tim Haddy; 22. Blake Wondra.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (Off Road Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Martin; 2. Ryan Bickett; 3. Brant O’Banion; 4. Seth Brahmer; 5. Chuck McGillivray; 6. Jody Rosenboom; 7. Dylan Opdahl; 8. Lincoln Drewis; 9. Mike Kay; 10. Jack Dover; 11. Rick Hansen; 12. John Klabunde; 13. Eric Lutz; 14. Trent Roth; 15. Jeff Pendergast; 16. Monty Ferriera; 17. Cody Ledger.

NEW MEXICO MOTOR RACING ASSOCIATION (Sandia Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Caleb Stelzig; 2. Don Grable; 3. Caleb Saiz; 4. Josh Grady; 5. Spencer Hill; 6. Clint Miller; 7. Dillon Tanner; 8. Travis Oldfield; 9. Michael Fanelli; 10. Devon Amos; 11. James Hatch; 12. Robert Marfia; 13. Craig Stringfellow; 14. J.R. Bonesteel. DNS: Theo McCarty.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Devils Lake Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brendan Mullen; 2. Wade Nygaard; 3. Zach Omdahl; 4. Jade Hastings; 5. Shane Roemeling; 6. Greg Nikitenko; 7. Nick Omdahl; 8. Nick Ranten; 9. Blake Egeland; 10. Jordan Graham; 11. Bob Martin; 12. Tom Egeland; 13. Colton Young; 14. Travis Strandell; 15. Tee Young.

OHIO VALLEY SPRINT CAR ASSOCIATION (Atomic Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brandon Wimmer; 2. Cole Duncan; 3. Lockland McHugh; 4. Cale Stinson; 5. Bryan Knuckles; 6. Nate Reeser; 7. Josh Davis; 8. Tyler Street; 9. Jamie Meyers; 10. Keith Baxter; 11. Jordan Harble; 12. Jake Hesson; 13. Chris Garnes; 14. Lance Webb; 15. Dave Dickson; 16. Brandon Conkel; 17. Mark Imler; 18. Andy Fike; 19. Eric Martin; 20. Todd Kane; 21. Andre Layfield; 22. Wayne McPeek.

PA SPRINT SERIES (Selinsgrove Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Nick Sweigart; 2. Ken Duke; 3. Austin Reed; 4. Domenic Melair; 5. Garrett Bard; 6. Doug Dodson; 7. Devin Adams; 8. Mikell McGee; 9. Erin Statler; 10. Kenny Heffner; 11. Tom Wise; 12. George Riden; 13. Mike Melair; 14. Justin Mills; 15. Jared Zionkowski; 16. Rick Romig; 17. Aaron Jacobus; 18. Brandon Shue; 19. Ian Detweiler; 20. Paul Moyer; 21. Derek Hauck; 22. Colton Hoover; 23. Kassidy Kreitz; 24. Nathan Gramley; 25. Roger Weaver; 26. Will Brunson.

PLACERVILLE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Blake Carrick; 2. Kalib Henry; 3. Kyle Offill; 4. Michael Faccinto; 5. Tanner Carrick; 6. Andy Forsberg; 7. Joel Myers Jr.; 8. Justyn Cox; 9. Andy Gregg; 10. Dylan Bloomfield; 11. Jake Andreotti; 12. Greg Decaires V; 13. Landon Brooks; 14. Angelo Cornet; 15. John Clark; 16. Justin Bradway; 17. Michael Ing; 18. Justin Henry; 19. Bret Barney; 20. Shane Hopkins.

PORT ROYAL SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jared Esh; 2. Logan Wagner; 3. Jeff Halligan; 4. Mike Wagner; 5. Dylan Cisney; 6. Gerard McIntyre Jr.; 7. Tyler Reeser; 8. Mike Walter II; 9. Lucas Wolfe; 10. Tyler Bear; 11. Curt Stroup; 12. Kody Lehman; 13. Pat Cannon; 14. Tyler Walton; 15. Rick Lafferty; 16. Trenton Sheaffer; 17. Justin Whittall; 18. Drew Ritchey; 19. Zach Newlin.

SHARON SPEEDWAY (Western PA Sprint Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Ryan Smith; 2. Carl Bowser; 3. A.J. Flick; 4. Dan Kuriger; 5. Bradley Howard; 6. Darin Gallagher; 7. Brandon Matus; 8. Bob Felmlee; 9. Dan Shetler; 10. Sye Lynch; 11. George Hobaugh; 12. Adam Kekich; 13. Josh Baughman; 14. Darren Pifer; 15. Landon Myers; 16. Michael Bauer; 17. David Kalb; 18. Brent Matus; 19. Leyton Wagner; 20. Kyle Colwell; 21. Lee Jacobs; 22. Jack Sodeman; 23. Brandon Spithaler; 24. Cody Bova.

SKAGIT SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 26 Laps: 1. Chase Goetz; 2. Robbie Price; 3. Jason Solwold; 4. Reece Goetz; 5. Jesse Schlotfeldt; 6. Eric Fisher; 7. Colton Heath; 8. Bailey Sucich; 9. Matt Jensen; 10. Chris Bullock; 11. Steve Parker; 12. Steve James; 13. Brock Lemley; 14. Ashleigh Johnson.

SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Rumtown Speedway): 360 Sprint Cars

ST. FRANCOIS COUNTY RACEWAY: 410 Sprint Cars

UNITED RACING CLUB (Selinsgrove Speedway – Kramer Kup)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Shultz; 2. Mark Smith; 3. Davie Franek; 4. Josh Weller; 5. Dallas Schott; 6. Ryan Taylor; 7. Derek Locke; 8. Adam Carberry; 9. Andy Best; 10. Troy Betts; 11. Joe Kata III; 12. Todd Gracey; 13. Ryan Kissinger; 14. David Brown; 15. Ryan Linder; 16. Mike Thompson; 17. Brandon McGough; 18. Jesse Pruchnik; 19. Ryan Stillwagon; 20. Jason Wagner; 21. Bruce Garner; 22. Colby Womer.

UPPER MIDWEST TRADITIONAL SPRINT CAR SERIES (Cedar Lake Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Cam Schafer; 2. Mike Mueller; 3. Jon Lewerer; 4. Scott Brandt; 5. Blake Anderson; 6. Johnny Parsons III; 7. Lucas Logue; 8. Luke Nellis; 9. Ryan Buck; 10. Zach Widdes; 11. John Lowe; 12. Bryan Roach; 13. Allan Stettner.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Lincoln Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Alex Bright; 2. Steven Drevicki; 3. Kenny Miller III; 4. Christian Bruno; 5. Damon Paul; 6. Briggs Danner; 7. Ed Aikin; 8. Joey Amantea; 9. Tommy Kunsman; 10. Steve Wilbur; 11. David Swanson; 12. Nash Ely; 13. Steve Buckwalter; 14. Aiden Borden; 15. Jonathan Swanson; 16. Colin White; 17. Jason Cherry; 18. Chris Allen Jr.; 19. Blaine Emery; 20. Troy Fraker; 21. Jacob Balliet.

USAC MIDWEST WINGLESS RACING ASSOCIATION (Bethany Fairgrounds Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Wesley Smith; 2. Xavier Doney; 3. Quinton Benson; 4. Kory Schudy; 5. Chris Morgan; 6. Chris Parkinson; 7. Terry Richards Jr.; 8. Chad Goff; 9. Zach Clark; 10. Zach Sanders; 11. Brad Wyatt; 12. Brian Beebe; 13. Kyle Lewis; 14. Heath Murry; 15. Danny Billings; 16. Jason Billups; 17. Braden Knipmeyer; 18. Dakota Earls; 19. Christie Thomason; 20. Vinny Ward; 21. Lance Silvers. DNS: Wyatt Burks, Tyler Burton, Dylan Kadous.

WAYNE COUNTY SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Henry Malcuit; 2. Broc Martin; 3. Ricky Peterson; 4. Jason Dolick; 5. Dean Jacobs; 6. Danny Mumaw; 7. Shawn Hubler; 8. Justin Clark; 9. Zach Ames; 10. Greg Mitchell; 11. Nick Patterson; 12. Ray Miller; 13. Brad Reber; 14. Danial Burkhart; 15. Joe Adorjan; 16. Chris Myers; 17. Travis Danford; 18. Andrew Palker; 19. Dylan Kingan; 20. Wyatt Zimmerman; 21. Trey Jacobs; 22. Troy Kingan.

WESTERN RACESAVER SPRINT SERIES (Bakersfield Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Kyle Rasmussen; 2. Ryan Delisle; 3. Albert Pombo; 4. Brooklyn Holland; 5. Phil Heynen; 6. Connor Danell; 7. Davey Pombo Jr.; 8. Brandon Emmett; 9. Brad Hohlbauch; 10. Riley Clem.

WORLD OF OUTLAWS (Granite City Motor Park)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. David Gravel; 2. Donny Schatz; 3. Sheldon Haudenschild; 4. Aaron Reutzel; 5. Brad Sweet; 6. Logan Schuchart; 7. Jacob Allen; 8. Brent Marks; 9. Parker Price-Miller; 10. James McFadden; 11. Wayne Johnson; 12. Carson Macedo; 13. Kraig Kinser; 14. Dominic Scelzi; 15. Tim Estenson; 16. Jack Berger; 17. Reed Allex; 18. Clyde Knipp; 19. Zach Patterson.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Jackson Motor Speedway): Rain

SUNDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS/INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Angell Park Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bill Balog; 2. Ian Madsen; 3. Rico Abreu; 4. Cap Henry; 5. Cory Eliason; 6. Tyler Courtney; 7. Spencer Bayston; 8. Hunter Schuerenberg; 9. Scotty Neitzel; 10. Paul McMahan; 11. Jeremy Schultz; 12. Parker Price-Miller; 13. Sam Hafertepe Jr.; 14. Zeb Wise; 15. Russel Borland; 16. Jordan Goldesberry; 17. Carson Short; 18. Kyle Schuett; 19. Kyle Reinhardt; 20. Skylar Gee; 21. Jake Blackhurst; 22. T.J. Michael; 23. Dave Uttech; 24. Kris Spitz.

ASCS SOONER REGION (Creek County Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 27 Laps: 1. Blake Hahn; 2. Ryan Timms; 3. Kyle Clark; 4. Brandon Anderson; 5. Tyler Thomas; 6. Andrew Deal; 7. Noah Harris; 8. Brett Wilson; 9. Michael Tyre; 10. Jeremy Campbell; 11. Chance Morton; 12. Zach Chappell; 13. Fred Mattox; 14. Joshua Tyre; 15. Brian Harvey; 16. Kevin Cummings; 17. Dean Drake Jr.; 18. Tim Kent; 19. Tucker Doughty; 20. Dylan Postier.

HUSET’S SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. David Gravel; 2. Shane Golobic; 3. Austin McCarl; 4. Jack Dover; 5. Justin Henderson; 6. Riley Goodno; 7. Jody Rosenboom; 8. Carson McCarl; 9. Matt Juhl; 10. Brendan Mullen; 11. Ryan Bickett; 12. Colin Smith; 13. Brant O’Banion; 14. Alex Schriever; 15. Brooke Tatnell; 16. Lynton Jeffrey; 17. Chuck McGillivray; 18. Tony Rustad; 19. Cody Hansen.

305 Sprint Car Feature Finish, 21 Laps: 1. Micah Slendy; 2. Lee Goos Jr.; 3. Brandon Bosma; 4. Jacob Hughes; 5. Dusty Ballenger; 6. Shane Fick; 7. Mike Moore; 8. Jared Jansen; 9. Jesse Lindberg; 10. Lincoln Drewis; 11. Nate Barger; 12. Ryan Bickett; 13. Shane Sundquist; 14. Bayley Ballenger; 15. John Lambertz; 16. Aaron Werner; 17. Mike Stegenga; 18. Casey Abbas.

MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Jacksonville Speedway)

410 Non-Wing Sprint Cars, 25 Laps: 1. Paul Nienhiser; 2. Brandon Hanks; 3. Chris Urish; 4. Jake Newman; 5. Zach Daum; 6. Mitchell Davis; 7. Cale Thomas; 8. Joe B. Miller; 9. Austin O’Dell; 10. Korey Weyant; 11. Bret Tripplett; 12. Jeremy Standridge; 13. Logan Faucon; 14. Dylan Tuxhorn; 15. Andy Bishop; 16. Cory Bruns; 17. Ayrton Gennetten; 18. Robbie Standridge; 19. Caden Englehart; 20. Tyler Duff; 21. Jason Keith; 22. Jacob Patton; 23. Dustin Barks.

MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Tri-State Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish: 1. Kyle Cummins; 2. Critter Malone; 3. Chase Stockon; 4. Kendall Ruble; 5. Jadon Rogers; 6. Kent Schmidt; 7. Carson Garrett; 8. Aric Gentry; 9. C.J. Leary; 10. Garrett Aitken; 11. Stan Beadles; 12. Chet Williams; 13. Collin Ambrose; 14. Brady Short; 15. James Lyeria; 16. Ryan Bond; 17. Ricky Lewis; 18. Tye Mihocko; 19. Charles Davis Jr.; 20. Eric Perrott; 21. Donny Brackett.

TRI-CITY RACEWAY PARK (Western PA Sprint Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Bradley Howard; 2. Lee Jacobs; 3. Ryan Smith; 4. Darin Gallagher; 5. Landon Myers; 6. Carl Bowser; 7. Brandon Matus; 8. Bob Felmlee; 9. Sye Lynch; 10. Brandon Spithaler; 11. Michael Bauer; 12. Logan McCandless; 13. Leyton Wagner; 14. Cody Bova; 15. Brent Matus; 16. Ken Rossey; 17. Matt Sherlock; 18. Steve Bright; 19. Chase Metheney; 20. Kyle Colwell; 21. Jack Sodeman; 22. Matt Farnham; 23. Jeremy Hill; 24. Gale Ruth Sr.; 25. A.J. Flick; 26. Josh Baughman.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
1 Comment

1 Comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top