HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Wise bags $26,000 All Star win, Henderson owns Huset’s, more results

Brent Smith Photography

TUESDAY

WORLD OF OUTLAWS (Bridgeport Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps:  1. Logan Schuchart; 2. Carson Macedo; 3. Anthony Macri; 4. Donny Schatz; 5. Sheldon Haudenschild; 6. Brent Marks; 7. Brad Sweet; 8. Danny Dietrich; 9. Gio Scelzi; 10. Buddy Kofoid; 11. David Gravel; 12. James McFadden; 13. Tyler Ross; 14. Aaron Reutzel; 15. Freddie Rahmer; 16. Jacob Allen; 17. Justin Whittall; 18. Steve Buckwalter; 19. Kraig Kinser; 20. Ryan Smith; 21. Brock Zearfoss; 22. Wayne Johnson; 23. Dave Brown; 24. J.J. Grasso. 

THURSDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Circle City Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Carson Short; 3. Hunter Schuerenberg; 4. Zeb Wise; 5. Bill Balog; 6. Justin Peck; 7. Gio Scelzi; 8. Kerry Madsen; 9. Kyle Reinhardt; 10. Ian Madsen; 11. Clinton Boyles; 12. Tanner Thorson; 13. Thomas Meseraull; 14. Brady Bacon; 15. Scotty Thiel; 16. Greg Wilson; 17. Paul McMahan; 18. Rico Abreu; 19. Cale Thomas; 20. Brinton Marvel; 21. Cap Henry; 22. Cory Eliason; 23. TJ Michael; 24. Sam Hafertepe Jr.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Circle City Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Rico Abreu; 3. Hunter Schuerenberg; 4. Scotty Thiel; 5. Zeb Wise; 6. Paul McMahan; 7. Brady Bacon; 8. Bill Balog; 9. Justin Peck; 10. Cap Henry; 11. T.J. Michael; 12. Tanner Thorson; 13. Kerry Madsen; 14. Cory Eliason; 15. Thomas Meseraull; 16. Ian Madsen; 17. Sam Hafertepe Jr.; 18. Carson Short; 19. Noah Gass; 20. Kyle Reinhardt; 21. Clinton Boyles; 22. Cale Thomas; 23. Greg Wilson; 24. Brinton Marvel. DNS: Gio Scelzi.

ASCS NATIONAL TOUR/WARRIOR REGION (Tri-City Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. Colton Hardy; 3. Matt Covington; 4. Blake Hahn; 5. JJ Hickle; 6. Tyler Blank; 7. Tyler Thomas; 8. Alex Hill; 9. Ryan Bickett; 10. Colby Thornhill; 11. Garet Williamson; 12. Carson McCarl; 13. Luke Verardi; 14. Timothy Smith; 15. Seth Bergman; 16. Dylan Westbrook; 17. Travis Reber; 18. Austin O’Neal; 19. Brayden Gaylord; 20. Gunner Ramey; 21. Colton Fisher; 22. Jordan Masson; 23. Zach Pringle.

ATTICA RACEWAY PARK

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mike Keegan; 2. Paul Weaver; 3. Jamie Miller; 4. Matt Foos; 5. Seth Schneider; 6. Steve Rando; 7. Kasey Jedrzejek; 8. Brenden Torok; 9. Zeth Sabo; 10. Justin Lusk; 11. Mike Moore; 12. Kyle Peters; 13. Brandon Moore; 14. Logan Riehl; 15. Kasey Ziebold; 16. Brandon Riehl; 17. Jim McGrath Jr.; 18. Kody Brewer; 19. Kelsey Ivy; 20. Judson Dickerson; 21. Larry Kingseed Jr.; 22. Rich Farmer.

CLINTON COUNTY SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dale Schweikart; 2. Dakota Schweikart; 3. Jeffery Weaver; 4. Garret Bard; 5. Aaron Jacobus; 6. Jared Zionkowski; 7. Ken Duke Jr.; 8. Reed Thompson; 9. Jarrett Calvert; 10. Josh Beamer; 11. Scott Lutz; 12. Dave Guss; 13. Dustin Prettyleaf; 14. Neil Petock; 15. Andrew Jacobus; 16. Andrew Boyer; 17. Austin Greenland; 18. Quinn Roberts; 19. Frank Rusnock; 20. Devin Brenam; 21. Tylor Cochran; 22. Mariah Romig; 23. Ryan Lynn; 24. Matt Tebbs.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Hartford Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Ruhl; 2. Brad Lamberson; 3. Max Stambaugh; 4. Dustin Daggett; 5. Jay Steinebach; 6. Linden Jones; 7. Gregg Dalman; 8. Chase Ridenour; 9. Heath Sheffer; 10. Danny Sams III; 11. Phil Gressman; 12. Tony Bures; 13. Justin Ward; 14. Kyle Poortenga; 15. Shane Simmons; 16. Frank Neill; 17. Eli Lakin; 18. Gary Fritts; 19. Chris Webster; 20. Ralph Brakenberry; 21. Mike Astrauskas.

LERNERVILLE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Sye Lynch; 2. Brandon Matus; 3. Brent Matus; 4. A.J. Flick; 5. Jack Sodeman Jr.; 6. Carl Bowser; 7. Michael Bauer; 8. Matt Farnham; 9. Darin Gallagher; 10. Ralph Spithaler; 11. George Hobaugh; 12. Leyton Wagner; 13. Cody Bova; 14. Bryan Salisbury; 15. Clay Riney; 16. David Kalb; 17. Pete Landrum; 18. Steve Bright; 19. Jeremy Hill; 20. Davey Jones.

MIDWEST SPRINT TOURING SERIES (Rapid Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jack Dover; 2. Kaleb Johnson; 3. Chris Martin; 4. Eric Lutz; 5. Cody Ledger; 6. Lee Grosz; 7. Matt Juhl; 8. Troy Schreurs; 9. Dusty Ballenger; 10. Jody Rosenboom; 11. Brant O’Banion; 12. Chris Thram; 13. Nate Eakin; 14. Alex Schriever; 15. Trent Roth; 16. Dylan Opdahl; 17. Clinton Bruns; 18. Tyler Rabenberg; 19. Justin Jacobsma; 20. Brandon Stevenson; 21. Shane Fick. DNS: Chuck McGillivray.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin Pierce; 2. Jade Hastings; 3. Wade Nygaard; 4. Jack Croaker; 5. Nick Omdahl; 6. Brendan Mullen; 7. Blake Egeland; 8. Tim Estenson; 9. Jordan Graham; 10. Shane Roemeling; 11. Bob Martin; 12. Nick Ranten; 13. Jordan Adams; 14. Zach Omdahl; 15. Tom Egeland; 16. Travis Strandell; 17. Colton Young; 18. Josh Sangler.

NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Harli White; 2. Connor Loeffler; 3. Randy Hannagan; 4. Ricky Peterson; 5. Jared Horstman; 6. Zane DeVault; 7. Chase Dunham; 8. Devon Dobie; 9. Todd Heuerman; 10. Corbin Gurley; 11. Luke Hall; 12. Kobe Allison; 13. Ryan Conian; 14. Tim Allison; 15. Dan McCarron; 16. Kyle Sauder; 17. Brandon Ferguson; 18. Conner Morrell; 19. Steve Niese; 20. Tyler Gunn; 21. Hud Horton; 22. Slater Helt; 23. Noah Dunlap; 24. Shawn Dancer.

OCEAN SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Joey Ancona; 3. J.J. Ringo; 4. Kyler Shaw; 5. Koen Shaw; 6. Bud Kaeding; 7. Travis Labat; 8. Austin McCarl; 9. Keith Day Jr.; 10. Jeremy Chisum; 11. Jerry Bonnema; 12. Ryon Nelson; 13. Chris Nelson; 14. Josh Chisum; 15. Jimmy Christian; 16. Cody Christensen; 17. Andy Forsberg; 18. Nick Ringo; 19. Kurt Nelson; 20. Eric Humphries; 21. Tristan Guardino; 22. Jason Chisum.

OUTLAW SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jared Zimbardi; 2. Jonathan Preston; 3. Craig Lane; 4. Scott Holcomb; 5. Jason Barney; 6. Davie Franek; 7. Parker Evans; 8. Nick Fratto; 9. Brian Preston; 10. Mike Koehler; 11. Paulie Colagiovanni; 12. Derek Johnson.

TRAIL-WAY SPEEDWAY

358 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. David Holbrook; 2. Steve Owings; 3. Cody Phillips; 4. Cameron Smith; 5. Kyle Rohrbaugh; 6. Mike Bittinger; 7. Bo Gordon Jr.; 8. Riley Emig; 9. Austen Treuchet; 10. Steven Cox; 11. Justice Forbes; 12. Tim McClelland; 13. Dylan Orwig; 14. Nat Tuckey.

UNITED RACING CLUB (Big Diamond Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mark Smith; 2. Jason Shultz; 3. Tyler Ross; 4. Joe Kata; 5. Ryan Kissinger; 6. Josh Weller; 7. Robbie Stillwaggon; 8. Dallas Schott; 9. Adam Carberry; 10. Troy Betts; 11. Andy Best; 12. Mike Thompson; 13. Ryan Stillwaggon; 14. Jesse Pruchnik; 15. Devin Gundrum; 16. Joey Amantea; 17. Ryan Taylor; 18. Jake Hummel; 19. Kyle Smith; 20. Kevin Darling; 21. Zack Burd; 22. Ryan Smith.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Danny Dietrich; 3. Jeff Halligan; 4. Alan Krimes; 5. Devon Borden; 6. Bradley Howard; 7. Landon Myers; 8. Brandon Rahmer; 9. Dylan Norris; 10. Kyle Moody; 11. T.J. Stutts; 12. Lucas Wolfe; 13. Doug Hammaker; 14. Chris Arnold; 15. Justin Whittall; 16. Bryn Gohn; 17. Jordan Mackison; 18. Robbie Kendall; 19. Jared Esh; 20. Freddie Rahmer; 21. Hunter Mackison; 22. Tim Shaffer; 23. Chase Dietz. DNS: Steve Buckwalter.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Derek Locke; 2. Chad Criswell; 3. Brett Wanner; 4. Kyle Denmyer; 5. Chris Frank; 6. Cody Fletcher; 7. Colby Womer; 8. Tyler Brehm; 9. John Stehman; 10. Matt Findley; 11. Rich Eichelberger; 12. Jake Galloway; 13. Ashley Cappetta; 14. Devin Adams; 15. Hannah Riser; 16. Andrew Hake; 17. Devin Adams; 18. Zach Newlin. DNS: Wyatt Hinkle.

WORLD OF OUTLAWS (Attica Raceway Park)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. David Gravel; 2. Donny Schatz; 3. Brent Marks; 4. Carson Macedo; 5. Brad Sweet; 6. James McFadden; 7. Logan Schuchart; 8. Brock Zearfoss; 9. Wayne Johnson; 10. Craig Mintz; 11. Nate Dussel; 12. Cole Macedo; 13. Stuart Brubaker; 14. Travis Philo; 15. Kraig Kinser; 16. Henry Malcuit; 17. Brandon Spithaler; 18. Aaron Reutzel; 19. Sheldon Haudenschild; 20. DJ Foos; 21. Chris Andrews; 22. John Ivy; 23. Trey Jacobs; 24. Anthony Macri.

ASCS LONE STAR REGION/MID-SOUTH REGION (Texarkana 67 Speedway), UNITED STATES AUTO CLUB (Lakeside Speedway): Rain.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Gas City I-69 Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cap Henry; 2. Rico Abreu; 3. Bill Balog; 4. Kerry Madsen; 5. Justin Peck; 6. Scotty Thiel; 7. Cory Eliason; 8. Tyler Courtney; 9. Brady Bacon; 10. Gio Scelzi; 11. Brandon Wimmer; 12. Hunter Schuerenberg; 13. Kevin Thomas Jr.; 14. Tanner Thorson; 15. Greg Wilson; 16. Paul McMahan; 17. Ian Madsen; 18. Kyle Reinhardt; 19. Zeb Wise; 20. Thomas Meseraull; 21. Brinton Marvel; 22. Ryan Broughton; 23. Sam Hafertepe Jr.; 24. Carson Short.

ARLINGTON RACEWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Michael Stien; 2. Bill Johnson; 3. Justin Allen; 4. Owen Carlson; 5. Dave Becker; 6. Zachary Foesch; 7. Bruce Allen; 8. Brandon Buysse; 9. Zach Wight; 10. Andrew Allen; 11. Matt Johnson; 12. Trevor Serbus; 13. Nolan Herd; 14. Brett Allen.

CEDAR LAKE SPEEDWAY

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Cam Schafer; 2. Mike Mueller; 3. Scott Brandt; 4. Jake Kouba; 5. Brian VanMeveren; 6. Nick DaRonco; 7. Harry Hanson; 8. Jon Lewerer; 9. Blake Anderson; 10. Brad Peterson; 11. Johnny Parsons III; 12. Ken Hron; 13. Ryan Buck; 14. Bryan Roach; 15. Luke Nellis; 16. Brad Cunningham; 17. Ryan Johnson; 18. Zach Widdes; 19. Lucas Logue; 20. Kevin Bradwell.

CRSA SPRINTS (Land of Legends Raceway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Bobby Parrow; 2. Jeff Trombley; 3. Trever Years; 4. Darryl Ruggles; 5. David Ferguson; 6. Dan Craun; 7. Peter Dance; 8. Dana Wagner; 9. Randy Years; 10. Steve Glover; 11. Brandyn Griffin; 12. Jason Whipple; 13. Josh Flint; 14. Jordan Hutton; 15. Ronnie Greek; 16. Jerry Sehn Jr.; 17. Chase Moran; 18. John Cunningham; 19. Matt Rotz; 20. Jacob Lynch; 21. Ethan Gray; 22. Kyle Pierce; 23. Alysha Bay (DQ).

EMPIRE SUPER SPRINTS (Thunder Mountain Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Barney; 2. Davie Franek; 3. Billy VanInwegan; 4. Sam Reakes IV; 5. Jeff Cook; 6. Dylan Swiernik; 7. Matt Tanner; 8. Dalton Herrick; 9. Thomas Radivoy; 10. Chuck Hebing; 11. Chad Miller; 12. Denny Peebles; 13. Joe Trenca; 14. Paulie Colagiovanni; 15. Danny Varin; 16. Jake Karklin; 17. Tyler Cartier; 18. Shawn Donath; 19. Keith Granholm; 20. Nick Fratto; 21. Jeremiah Munson; 22. Kelly Hebing; 23. Josh Pieniziak; 24. Clint Roehrs; 25. Scott Holcomb.

FAST ON DIRT (West Virginia Motor Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Macri; 2. Cale Conley; 3. Cole Duncan; 4. Gary Taylor; 5. Lee Jacobs; 6. Danny Dietrich; 7. Bradley Howard; 8. Dean Jacobs; 9. Trey Jacobs; 10. RJ Jacobs; 11. Nate Reeser; 12. Jordan Ryan; 13. Jac Haudenschild; 14. Dylan Kingan; 15. Mitch Harble; 16. Keith Baxter; 17. Brian Paulus; 18. Frankie Nervo; 19. Jordan Harble; 20. Jack Sodeman Jr.; 21. Jimmy Stinson; 22. Bradley Ashford; 23. Wayne McPeak.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Nate Dussel; 2. D.J. Foos; 3. Cole Macedo; 4. Duane Zablocki; 5. Stuart Brubaker; 6. Brian Smith; 7. John Ivy; 8. Kyle Capodice; 9. Landon Lalonde; 10. Chris Andrews; 11. Frank Neil; 12. Chad Wilson; 13. Zeth Sabo; 14. Troy Vaccaro; 15. Danial Burkhart; 16. Jim Linder.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Alvin Roepke; 2. Jimmy McGrath Jr.; 3. Jamie Miller; 4. Dustin Stroup; 5. Brandon Moore; 6. Logan Riehl; 7. Matt Foos; 8. Shawn Valenti; 9. Steve Rando; 10. Zeth Sabo; 11. Bobby Distel; 12. Kyle Peters; 13. Kody Brewer; 14. Brandon Riehl; 15. Mike Keegan; 16. Seth Schneider; 17. Chris Verda; 18. Kasey Ziebold; 19. Jimmie Ward; 20. Larry Kingseed Jr.

GRAYS HARBOR RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Garren Linder; 2. Corbin Fauver; 3. Tyler Anderson; 4. Jay Cole; 5. Jeff Dunlap.

INTERSTATE RACING ASSOCIATION (Beaver Dam Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Mike Reinke; 2. Blake Nimee; 3. Jordan Goldesberry; 4. Josh Walter; 5. Danny Schlafer; 6. Todd King; 7. Jake Blackhurst; 8. Russel Borland; 9. Sean Rayhall; 10. Kyle Schuett; 11. Scott Biertzer; 12. Wayne Modjeski; 13. Jack Berger; 14. Jeremy Schultz; 15. Michael Decker; 16. Jereme Schroeder; 17. Hunter Custer; 18. Bryce Schmitt; 19. Matt Wiese; 20. Scott Neitzel; 21. Dave Uttech; 22. Rob Pribnow; 23. Brian Kristan; 24. Kris Spitz.

KING OF THE WEST SPRINTS (Petaluma Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Bud Kaeding; 3. Joel Myers; 4. DJ Netto; 5. Dominic Scelzi; 6. Kaleb Montgomery; 7. Tim Kaeding; 8. Billy Aton; 9. Austin McCarl; 10. Ryan Robinson; 11. Sean Becker; 12. Sean Watts; 13. Kenny Allen; 14. Kyle Offill; 15. Michael Sellers; 16. Richard Brace Jr.; 17. Burt Foland; 18. Geoffrey Strole; 19. Andy Forsberg; 20. Tim Estenson.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Make-Up Feature Finish, 20 Laps: 1. Brian Brown; 2. Ayrton Gennetten; 3. Parker Price-Miller; 4. Davey Heskin; 5. Carson McCarl; 6. Sawyer Phillips; 7. Justin Henderson; 8. Lynton Jeffrey; 9. Matt Juhl; 10. Terry McCarl; 11. Riley Goodno; 12. Chris Martin; 13. Bobby Mincer; 14. A.J. Moeller; 15. Presley Truedson; 16. Joe Simbro; 17. Tasker Phillips; 18. Austin Miller.

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brian Brown; 2. Sawyer Phillips; 3. Carson McCarl; 4. Justin Henderson; 5. Matt Juhl; 6. AJ Moeller; 7. Parker Price-Miller; 8. Lynton Jeffrey; 9. Terry McCarl; 10. Ayrton Gennetten; 11. Riley Goodno; 12. Davey Heskin; 13. Chris Martin; 14. Presley Truedson; 15. Tasker Phillips; 16. Austin Miller; 17. Bobby Mincer; 18. Bob Weuve; 19. Joe Simbro.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Ryan Giles; 2. Scott Bogucki; 3. Jamie Ball; 4. Nathan Mills; 5. Matt Moro; 6. Clint Garner; 7. Josh Higday; 8. Rob Kubli; 9. Calvin Landis; 10. Kelby Watt; 11. Ryan Leavitt; 12. Riley Goodno; 13. Christopher Thram; 14. Colton Hardy; 15. Tony Rost; 16. Mike Johnston; 17. John Anderson; 18. Ricky Montgomery; 19. Collin Moyle; 20. Chase Porter; 21. Stu Snyder; 22. Kaleb Johnson.

305 Pro Series Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Tyler Groenendyk; 2. Devin Wignall; 3. Mike Mayberry; 4. Matthew Stelzer; 5. Chase Young; 6. Devin Kline; 7. Evan Epperson; 8. Eric Bridger; 9. Brandon Worthington; 10. Alex Vande Voort; 11. Scotty Johnson; 12. Jeff Wilke; 13. Matt Allen; 14. Cam Martin; 15. JJ Beaver; 16. Jaslyn Jones; 17. Joel Thorpe; 18. Ryan Navratil; 19. Tyler Barrick.

LINCOLN SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Chase Dietz; 2. Billy Dietrich; 3. Freddie Rahmer; 4. Tyler Ross; 5. Landon Myers; 6. Tim Glatfelter; 7. Alan Krimes; 8. Brandon Rahmer; 9. Jimmy Siegel; 10. T.J. Stutts; 11. Troy Wagaman Jr.; 12. Chad Trout; 13. Glenndon Forsythe; 14. Tim Wagaman; 15. Dave Brown; 16. Dylan Norris; 17. Scott Fisher; 18. Tim Shaffer; 19. Jordan Givler; 20. Kyle Moody; 21. Trey Hivner; 22. Landon Price; 23. Austin Bishop; 24. Aaron Bollinger.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Cody Fletcher; 2. Steve Owings; 3. Matt Findley; 4. Jeff Rohrbaugh; 5. Adrian Shaffer; 6. Tyler Esh; 7. Ashley Cappetta; 8. Brett Wanner; 9. Travis Scott; 10. Hayden Miller; 11. Kody Hartlaub; 12. Jacob Balliet; 13. Brett Stickler; 14. Shane Yost; 15. Jon Stewart; 16. Tony Hippensteel II; 17. Steve Wilbur; 18. David Holbrook; 19. Bruce Garner; 20. Zach Euculano; 21. Justice Forbes; 22. Justin Foster; 23. Kyle Rohrbaugh; 24. Zachary Cool.

MARYSVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Korey Lovell; 2. Dylan Bloomfield; 3. Tyler Thompson; 4. Brad Bumgarner; 5. Bobby Butler; 6. Brian McGahan; 7. Steel Powell; 8. Drake Standley; 9. William Fielding; 10. Nick Larsen; 11. Kevin Lovell; 12. Josh Wiesz; 13. Koa Crane; 14. Ron Laplant; 15. Jayce Steinberg; 16. Pat Harvey Jr.; 17. Mike Monahan; 18. R.J. Baker; 19. Luke Warmwater.

NRA SPRINT INVADERS (Eldora Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Conner Loeffler; 2. Dylan Westbrook; 3. Jared Horstman; 4. Randy Hannagan; 5. JJ Hickle; 6. Harli White; 7. Shawn Dancer; 8. Dustin Daggett; 9. Hud Horton; 10. Devon Dobie; 11. Tim Allison; 12. Ricky Peterson; 13. Conner Morrell; 14. Todd Heuerman; 15. Ron Blair; 16. Slater Helt; 17. Eli Lakin; 18. Alex Hill; 19. Luke Hall; 20. Ryan Coniam; 21. Dan McCarron; 22. Kobe Allison; 23. Ed Neumeister; 24. Jason Shultz.

PA SPRINT SERIES (Selinsgrove Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Garrett Bard; 2. Kenny Heffner; 3. Ken Duke Jr.; 4. Austin Reed; 5. George Riden; 6. John Walp; 7. Justin Mills; 8. Buddy Schweibiinz; 9. Doug Dodson; 10. Erin Statler; 11. Kassidy Kreitz; 12. Devin Adams; 13. Drew Young; 14. Jared Zionkowski; 15. Kruz Kepner; 16. Dave Graber; 17. Rowdy Heffner; 18. Mike Alleman; 19. Austin Graby; 20. Dakota Schweikart; 21. Mike Melair; 22. Paul Moyer; 23. Will Brunson; 24. Jake Waters; 25. Larry McVay; 26. Dustin Young.

PORT ROYAL SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mike Wagner; 2. Logan Wagner; 3. Tyler Bear; 4. Ryan Smith; 5. Mike Walter II; 6. Blane Heimbach; 7. Dylan Cisney; 8. Doug Hammaker; 9. Gerard McIntyre Jr.; 10. AJ Flick; 11. Jeff Halligan; 12. Lucas Wolfe; 13. Justin Whittall; 14. Curt Stroup; 15. Steve Buckwalter; 16. Devon Borden; 17. Trenton Sheaffer; 18. Tyler Reeser; 19. Pat Cannon; 20. Kody Lehman; 21. Drew Ritchey; 22. Jonathan Jones; 23. Jared Esh; 24. Zach Newlin.

RIVERSIDE INTERNATIONAL SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Eddie Gallagher; 2. Wesley Shepard; 3. Donny Howard; 4. Chase Howard; 5. Dewayne White; 6. Rece Wommack; 7. John Wright Jr.; 8. Tyler Newcom; 9. Robert Baker; 10. Hayden Brinkley; 11. Tanner Bingham; 12. Michael Moore Jr.; 13. Link Knauff; 14. Jan Howard; 15. Wade Buttrey; 16. Joseph Wray IV; 17. Toby Humble.

ROUTE 66 MOTOR SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Lorne Wofford; 2. David Luckie; 3. Wes Wofford; 4. Chris Douglas; 5. Brett Becker; 6. Bryson Oeschger; 7. Kaden Taylor; 8. Knick Stewart; 9. Levi West; 10. Ryan Dalrymple; 11. Drew Wakefield; 12. Nicklaus Herrera; 13. Conner Thomas; 14. Paige Brewer.

SKAGIT SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Greg Hamilton; 2. Jason Solwold; 3. Brock Lemley; 4. Colton Heath; 5. Cam Smith; 6. Tanner Holmes; 7. Trey Starks; 8. Eric Fisher; 9. Lance Sargent; 10. Ashleigh Johnson; 11. Bailey Sucich; 12. Steven James; 13. Lane Taylor; 14. Robbie Price; 15. Jesse Schlotfeldt; 16. Chase Goetz.

ST FRANCOIS COUNTY RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish: 1. Kyle Bellm; 2. Jason Keith; 3. Jeff Asher; 4. Kasey Burch; 5. Jeff Wurst; 6. Adam Parmeley; 7. Cory Bruns; 8. Dustin Barks; 9. Danny Long; 10. Kaylon McEntire; 11. Brad Cookson; 12. Jim Collins; 13. Joey Montgomery; 14. Eddie Gross; 15. Jordan Masson; 16. Scottie Gretzmacher; 17. Garrett Ward; 18. Brady Parmeley; 19. Dean Resinger; 20. Jeffery Masson.

STOCKTON DIRT TRACK

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Willie Croft; 2. Keith Day Jr.; 3. Tanner Carrick; 4. Justyn Cox; 5. Mitchell Faccinto; 6. Max Mittry; 7. Jodie Rosenboom; 8. Isaiah Vasquez; 9. Jake Morgan; 10. Blake Carrick; 11. Tristen Guardino; 12. Eric Humphries; 13. Steve Jaquith.

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jake Morgan; 2. Geoff Ensign; 3. Shane Hopkins; 4. Jacob Tuttle; 5. Daniel Whitley; 6. Bob Newberry; 7. Cameron Martin; 8. Tim Sherman Jr.; 9. Sparky Howard; 10. ; 11. Cody Fendley; 12. Kevin Box; 13. Heath Holdsclaw; 14. Brent Steck; 15. Jarrett Soares; 16. Nathan Schank; 17. Shawn Jones; 18. Scott Clough; 19. Scott Gannett.

USAC EAST COAST SPRINT CARS (Selinsgrove Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Alex Bright; 2. Briggs Danner; 3. Carmen Perigo; 4. Mark Smith; 5. Kenny Miller; 6. Nash Ely; 7. Chris Allen Jr.; 8. Bruce Buckwalter; 9. Damon Paul; 10. Christian Bruno; 11. Ed Aiken; 12. Joey Amantea; 13. Mike Thompson; 14. Jonathan Swanson; 15. Billy Nye; 16. Jason Cherry; 17. Blaine Emery; 18. Mike Myers; 19. David Swanson; 20. Aiden Borden; 21. Troy Fraker; 22. Steven Drevicki; 23. Tommy Kunsman Jr.; 24. Colby Womer.

WORLD OF OUTLAWS (Sharon Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 35 Laps: 1. Dave Blaney; 2. Sheldon Haudenschild; 3. Carson Macedo; 4. David Gravel; 5. Brad Sweet; 6. Brent Marks; 7. Brock Zearfoss; 8. Logan Schuchart; 9. Kraig Kinser; 10. James McFadden; 11. Donny Schatz; 12. Wayne Johnson; 13. George Hobaugh; 14. Carl Bowser; 15. Sye Lynch; 16. Brandon Matus; 17. Darren Pifer; 18. Brandon Spithaler; 19. Adam Kekich; 20. Brandon Conkel; 21. Michael Bauer; 22. Aaron Reutzel; 23. Jacob Allen; 24. Henry Malcuit.

ASCS ELITE NORTH NON-WING SPRINTS (El Paso County Raceway), ASCS NATIONAL TOUR/LONE STAR REGION/MID-SOUTH REGION (I-30 Speedway), LAKE OZARK SPEEDWAY, UNITED STATES AUTO CLUB (Lakeside Speedway): Rain.

SUNDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Kokomo Speedway – Rayce Rudeen Foundation Race)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Zeb Wise; 2. Tyler Courtney; 3. Rico Abreu; 4. Cole Macedo; 5. Scotty Thiel; 6. Justin Peck; 7. Cory Eliason; 8. Hunter Schuerenberg; 9. Gio Scelzi; 10. Paul McMahan; 11. Parker Price-Miller; 12. Sam Hafertepe Jr.; 13. Zach Hampton; 14. Danny Dietrich; 15. Bill Balog; 16. Brady Bacon; 17. Brandon Long; 18. Kerry Madsen; 19. Cap Henry; 20. Paul Nienhiser; 21. Kevin Thomas Jr.; 22. Brinton Marvel; 23. Buddy Kofoid; 24. Ian Madsen; 25. Carson Short.

HUSET’S SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Henderson; 2. Brooke Tatnell; 3. Chris Martin; 4. Dusty Zomer; 5. Matt Juhl; 6. Jody Rosenboom; 7. Skylar Prochaska; 8. Jack Dover; 9. Riley Goodno; 10. Cody Hansen; 11. Brant O;Banion; 12. Colin Smith; 13. Chuck McGillivray; 14. Carson McCarl; 15. Elliot Amdahl.

KOKOMO SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Logan Seavey; 2. Brent Beauchamp; 3. Thomas Meseraull; 4. Clinton Boyles; 5. Jadon Rogers; 6. Jake Swanson; 7. Braydon Cromwell; 8. Cole Ketcham; 9. Anthony D’Alessio; 10. Andrew Prather; 11. Matt Goodnight; 12. Ricky Lewis; 13. Alex Banales; 14. Ricky Peterson; 15. David Hair; 16. Sterling Clint; 17. Aaron Davis; 18. Zack Pretorius; 19. Max Guilford; 20. Cole Bodine.

PLACERVILLE SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justyn Cox; 2. Justin Sanders; 3. Tanner Carrick; 4. Dominic Scelzi; 5. Kalib Henry; 6. Joel Myers Jr.; 7. Andy Forsberg; 8. Willie Croft; 9. Kaleb Montgomery; 10. Bud Kaeding; 11. Andy Gregg; 12. Shane Hopkins; 13. Joey Ancona; 14. Sean Becker; 15. Blake Carrick; 16. Landon Briggs; 17. Isaiah Vasquez; 18. Max Mittry; 19. Tyler Thompson; 20. Michael Ing.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top