HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Quick Results: Haudenschild and Sweet claim WoO wins, Blaney earns Lou Blaney win, Kofoid tops at Fremont, more results

DB3 Imaging Photo

WEDNESDAY

EMPIRE SUPER SPRINTS

Feature Finish: 1. Paulie Colagiovanni; 2. Shawn Donath; 3. Matt Tanner; 4. Josh Pieniazek; 5. Parker Evans; 6. Jason Barney; 7. Davie Franek; 8. Kyle Moffitt; 9. Steve Poirier; 10. Jonathan Preston; 11. Billy VanInwegen; 12. Kelly Hebing; 13.Mike Kiser; 14. Justin Barger; 15. Alex Vigneault; 16. Denny Pebbles; 17. Scott Holcomb; 18. Chuck Hebing; 19. Dave Axton; 20. Jeff Cook; 21. Brett Wright; 22. Chad Miller; 23. Pete Richardson; 24. Josh Flint.

IRA SPRINTS (Beaver Dam Raceway)

Feature Finish: 1. Terry McCarl; 2. Bill Balog; 3. Mike Reinke; 4. Austin McCarl; 5. Joey Moughan; 6. Scott Neitzel; 7. Scott Thiel; 8. Scott Biertzer; 9. Jereme Schroeder; 10. Wayne Modjeski; 11. Kris Spitz; 12. Matt Wiese; 13. Hunter Custer; 14. Nick Matuszewski; 15. Russel Borland; 16. Bryon Walters; 17. Kurt Davis; 18. Ben Schmidt. DNS: Jeremy Schultz.

MARYSVILLE RACEWAY

Feature Finish: 1. Andy Forsberg; 2. Michael Ing; 3. Bobby Butler; 4. Colby Wiesz; 5. Jake Andreotti; 6. Brent Bjork; 7. Billy Wallace; 8. Pete Paulson; 9. Danny Wagner; 10. Korey Lovell; 11. Alec Justeson; 12. Raquel Hall; 13. Chelsea Blevins; 14. Jimmy Steward; 15. Pat Harvey Jr.; 16. Mike Monahan; 17. Jesse Love; 18. Wyatt Brown.

PORT ROYAL SPEEDWAY (PA Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Logan Wagner; 3. Danny Dietrich; 4. Freddie Rahmer; 5. Kyle Reinhardt; 6. Brock Zearfoss; 7. Anthony Macri; 8. Steve Buckwalter; 9. Rico Abreu; 10. Dylan Cisney; 11. Tony Stewart; 12. Dale Blaney; 13. Lucas Wolfe; 14. Blane Heimbach; 15. James McFadden; 16. Ryan Taylor; 17. Cory Eliason; 18. T.J. Stutts; 19. Robbie Kendall; 20. Tyler Reeser; 21. A.J. Flick; 22. Justin Whittall; 23. Jeff Miller; 24. Aaron Reutzel.

URC Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Kyle Reinhardt; 2. Mark Smith; 3. Steve Buckwalter; 4. Jason Shultz; 5. Lucas Wolfe; 6. Chad Layton; 7. Derek Locke; 8. Tyler Ross; 9. Steven Drevicki; 10. Austin Bishop; 11. Ryan Watt; 12. Cody Fletcher; 13. Curt Michael; 14. Josh Weller; 15. Ryan Kissinger; 16. Brandon McGough; 17. Tyler Denochick; 18. Greg Jones; 19. Ryan Quackenbush; 20. Tyler Brehm; 21. Jimmy Stitzel; 22. Kyle Smith; 23. Mallie Shuster; 24. Michael Walter II.

WAYNESFIELD RACEWAY PARK (Jack Hewitt Classic)

FAST 410 Feature Finish: 1. Cale Conley; 2. Buddy Kofoid; 3. Parker Price-Miller; 4. Cap Henry; 5. Lee Jacobs; 6. Max Stambaugh; 7. Stuart Brubaker; 8. DJ Foos; 9. Hunter Schuerenberg; 10. Cole Duncan; 11. Justin Peck; 12. Jimmy Stinson; 13. Thomas Messeraull; 14. Chad Wilson; 15. Kelsey Ivy; 16. Tyler Gunn; 17. RJ Jacobs; 18. Ayrton Olsen; 19. Ryan Broughton; 20. Joey Saldana.

360 Feature Finish: 1. Max Stambaugh; 2. Jared Hortsman; 3. Randy Hannagan; 4. Tim Allison; 5. Kyle Sauder; 6. Chase Dunham; 7. Gio Scelzi; 8. Ricky Peterson; 9. Hud Horton; 10. Luke Hall; 11. Shawn Dancer; 12. Dan McCarron; 13. Jimmy McGrath Jr.; 14. John Ivy; 15. Devin Dobie; 16. Matt Westfall; 17. Tyler Street; 18. Zeth Sabo; 19. Jeff Williams; 20. Ron Blair.

BOSS Feature Finish: 1. Cody Gardner; 2. Lee Underwood; 3. Thomas Messeraull; 4. Kory Crabtree; 5. Steve Irwin; 6. Mike Miller; 7. Matt Westfall; 8. Luke Hall: 9. Matt Cooley; 10. Tyler Gunn; 11. Dallas Hewitt; 12. Steve Little; 13. Timmy Buckwalter; 14. Dustin Webber; 15. Korbyn Hayslett; 16. Cody White; 17. Kody Swanson; 18. Dustin Hammond; 19. Parker Fredrickson; 20. Dustin Ingle.

WORLD OF OUTLAWS (Brown County Speedway)

 Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Logan Schuchart; 3. Donny Schatz; 4. Brent Marks; 5. David Gravel; 6. Jacob Allen; 7. Kraig Kinser; 8. Daryn Pittman; 9. Carson Macedo; 10. Ian Madsen; 11. Shane Stewart; 12. Kerry Madsen; 13. Tim Shaffer; 14. Dominic Scelzi; 15. Mark Dobmeier; 16. Sheldon Haudenschild; 17. Jason Sides; 18. Ryan Bickett; 19. Kevin Ingle; 20. Paige Polyak; 21. Jac Haudenschild; 22. Brendan Mullen.

THURSDAY

EMPIRE SUPER SPRINTS (Land of Legends)

Feature Finish: 1. Paulie Colagiovanni; 2. Shawn Donath; 3. Chuck Hebing; 4. Jonathan Preston; 5. Davie Franek; 6. Josh Pieniazek; 7. Danny Varin; 8. Scott Holcomb; 9. Parker Evans; 10. Matt Tanner; 11. Larry Wight; 12. Joe Trenca; 13. Justin Barger; 14. Jeff Trombley; 15. Dave Axton; 16. Jason Barney; 17. Billy VanInwegen; 18. Jared Zimbardi; 19. Steve Doell; 20. Steve Glover; 21. Darryl Ruggles; 22. Ryan Harrison; 23. Kyle Moffitt; 24. Josh Flint; 25. Brett Wright; 26. Pete Richardson.

HAGERSTOWN SPEEDWAY (Pa Speedweek)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Freddie Rahmer; 2. Lucas Wolfe; 3. Cory Eliason; 4. Danny Dietrich; 5. Anthony Macri; 6. James McFadden; 7. Rico Abreu; 8. Robbie Kendall; 9. Dylan Cisney; 10. Logan Wagner; 11. Tony Stewart; 12. TJ Stutts; 13. Mike Wagner; 14. Chad Trout; 15. Jared Esh; 16. A.J. Flick; 17. Justin Whittall; 18. Brock Zearfoss; 19. Troy Fraker; 20. Chase Dietz; 21. Carl Bowser; 22. Brandon Rahmer.

PLACERVILLE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Shane Golobic; 2. Andy Forsberg; 3. Jake Morgan; 4. Bobby McMahan; 5. Justyn Cox; 6. Bradley Terrell; 7. Kalib Henry; 8. Ryan Robinson; 9. Bubba DeCaires; 10. Andy Gregg; 11. Mike Benson; 12. Jodie Robinson; 13. Justin Johnson; 14. Cody Lamar; 15. Billy Butler; 16. Jimmy Trulli; 17. Tony Gualda; 18. C.J. Humphries; 19. Cole Macedo; 20. Justin Sanders.

SELINSGROVE SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Kyle Reinhardt; 2. Blane Heimbach; 3. Chad Layton; 4. Mark Smith; 5. Derek Locke; 6. Ryan Kissinger; 7. Austin Bishop; 8. Jason Shultz; 9. Curt Michael; 10. Tyler Ross; 11. Colby Womer; 12. Michael Walter II; 13. David Quackenbush; 14. Ryan Quackenbush; 15. Jake Hummel; 16. Jim Shuster; 17. Brian Nornhold; 18. Cody Keller; 19. Gregg Jones; 20. Josh Weller; 21. Mallie Shuster.

SILVER DOLLAR SPEEDWAY

Feature Finish, 30 Laps: 1. Sean Becker; 2. Michael Ing; 3. Brad Bumgarner; 4. Alec Justeson; 5. Chelsea Blevins; 6. Jake Andreotti; 7. Kyle Offill; 8. Casey McClain; 9. Kenny Allen; 10. Peter Paulson; 11. Jesse Love; 12. Clayton Snow; 13. Billy Wallace; 14. Jimmy Steward; 15. Bret Barney; 16. Jake Haulot; 17. Ron Laplant; 18. Jeremy Wilson; 19. Wyatt Brown; 20. Kenny Wanderstadt.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Lernerville Speedway)

Feature Finish: 1. Aaron Reutzel; 2. Paul McMahan; 3. Greg Wilson; 4. Lee Jacobs; 5. Skylar Gee; 6. Cory Eliason; 7. Gerard McIntyre Jr.; 8. Chad Kemenah; 9. Dale Blaney; 10. Jack Sodeman Jr.; 11. A.J. Flick; 12. Justin Peck; 13. Carl Bowser; 14. Brock Zearfoss; 15. Brandon Spithaler; 16. Cale Conley; 17. Clay Riney; 18. Dan Shetler; 19. Michael Bauer; 20. Russ Sansosti; 21. Jim Morris; 22. George Hobaugh; 23. Jared Zimbardi; 24. Dan Kuriger.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Byron Reed; 2. Hunter Schuerenberg; 3. Cap Henry; 4. DJ Foos; 5. Nate Dussel; 6. TJ Michael; 7. Stuart Brubaker; 8. Travis Philo; 9. Caleb Griffith; 10. Buddy Kofoid; 11. Brian Smith; 12. Chris Andrews; 13. Max Stambaugh; 14. Trey Jacobs; 15. Jess Stiger; 16. Brian Lay; 17. Andrew Palker; 18. Danny Mumaw; 19. Broc Martin; 20. Ryan Broughton.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Paul Weaver; 3. Bobby Clark; 4. Jimmy McGrath Jr.; 5. Steve Rando; 6. John Ivy; 7. Kyle Capodice; 8. Justin Adams; 9. Kyle Peters; 10. Seth Schneider; 11. Brandon Moore; 12. Jason Keckler; 13. Shawn Valenti; 14. Luke Griffith; 15. Zeth Sabo; 16. Larry Kingseed Jr.; 17. Mike Keegan; 18. Kody Brewer; 19. Chris Verda; 20. Tyler Street.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Brewerton Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Larry Wight; 2. Matt Tanner; 3. Jordan Poirier; 4. Denny Peebles; 5. Jason Barney; 6. Danny Varin; 7. Jeff Cook; 8. Paulie Colagiovanni; 9. Billy VanInwegen; 10. Shawn Donath; 11. Joe Trenca; 12. Sam Reakes IV; 13. Tommy Wickham; 14. Davie Franek; 15. Chuck Hebing; 16. Jonathan Preston; 17. Chad Miller; 18. Emily VanInwegen; 19. Kelly Hebing; 20. Ryan Harrison; 21. Scott Holcomb; 22. Josh Pieniazek; 23. Tyler Rand; 24. Pete Richardson; 25. Dave Axton.

KNOXVILLE RACEWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Wayne Johnson; 2. Terry McCarl; 3. Clint Garner; 4. Carson McCarl; 5. Gio Scelzi; 6. Jon Agan; 7. Matt Moro; 8. Ryan Roberts; 9. Calvin Landis; 10. Kelby Watt; 11. Davey Heskin; 12. Jamie Ball; 13. Mason Daniel; 14. Josh Higday; 15. Joe Beaver; 16. Jason Martin; 17. Ryan Bowers; 18. Tom Lenz; 19. Trey Starks; 20. Austin McCarl; 21. Ryan Giles; 22. Thomas Kennedy; 23. Matt Juhl; 24. Rob Kubli.

RIVER CITIES SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Austin Pierce; 2. Nick Omdahl; 3. Chris Ranten; 4. Jade Hastings; 5. Jordan Adams; 6. Ty Hanten; 7. Blake Egeland; 8. Nick Ranten; 9. Jack Croaker; 10. Jordan Graham; 11. Sabrina Hockenson; 12. Travis Strandell; 13. Brendan Mullen; 14. Shane Roemeling; 15. Trevor Bell. DNS: Tom Egeland; Brayden Pengilly.

UNITED STATES AUTO CLUB (Knoxville Raceway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Brady Bacon; 2. Chris Windom; 3. Kevin Thomas Jr.; 4. Tyler Courtney; 5. Justin Grant; 6. Ryan Bernal; 7. Chase Stockon; 8. Jason McDougal; 9. C.J. Leary; 10. Matt Westfall; 11. Wyatt Burks; 12. Wesley Smith; 13. Don Droud Jr.; 14. Korey Weyant; 15. Nick Bilbee; 16. Tim Buckwalter; 17. Josh Hodges; 18. Mario Clouser; 19. Carson Short; 20. Dave Darland; 21. Anthony Nicholson; 22. Riley Kreisel; 23. Chad Boespflug; 24. Landon Simon.

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway): Postponed to Saturday.

TRAIL-WAY SPEEDWAY, WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (PA Speedweek): Rain.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Sharon Speedway-Lou Blaney Memorial)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Dale Blaney; 2. Brock Zearfoss; 3. Cole Duncan; 4. Cory Eliason; 5. Aaron Reutzel; 6. Sye Lynch; 7. Paul McMahan; 8. Chad Kemenah; 9. Greg Wilson; 10. Gerard McIntyre Jr.; 11. Jack Sodeman Jr.; 12. Dan Shetler; 13. Max Stambaugh; 14. Carl Bowser; 15. Brandon Spithaler; 16. Cale Conley; 17. Jim Morris; 18. Russ Sansosti; 19. Dan Kuriger; 20. George Hobaugh; 21. Justin Peck; 22. Skylar Gee; 23. Brandon Matus; 24. Jordan Ryan.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Fulton Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Paulie Colagiovanni; 2. Chuck Hebing; 3. Larry Wight; 4. Matt Tanner; 5. Dylan Westbrook; 6. Danny Varin; 7. Jason Barney; 8. Billy VanInwegen; 9. Jonathan Preston; 10. Jeff Cook.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Buddy Kofoid; 2. Chris Andrews; 3. Tyler Gunn; 4. Cap Henry; 5. DJ Foos; 6. Nate Dussel; 7. Travis Philo; 8. Caleb Griffith; 9. Byron Reed; 10. TJ Michael; 11. Brian Smith; 12. Ryan Broughton; 13. Brian Lay; 14. Chad Wilson; 15. Josh Turner; 16. Hunter Schuerenberg; 17. RJ Jacobs; 18. Cale Stinson; 19. Stuart Brubaker; 20. Landon Lalonde; 21. Bruce White; 22. Kelsey Ivy.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Kyle Peters; 3. John Ivy; 4. Kyle Capodice; 5. Steve Rando; 6. Dustin Rall; 7. Tyler Street; 8. Brandon Moore; 9. Shawn Valenti; 10. Seth Schneider; 11. Paul Weaver; 12. Jason Keckler; 13. Luke Griffith; 14. Zeth Sabo; 15. Justin Adams; 16. Jimmy McGrath Jr.; 17. Alvin Roepke; 18. Larry Kingseed Jr.; 19. Matt Lucius; 20. Bobby Clark.

KNOXVILLE RACEWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Parker Price-Miller; 2. Lynton Jeffrey; 3. Gio Scelzi; 4. Davey Heskin; 5. Austin McCarl; 6. Justin Henderson; 7. Trey Starks; 8. Matt Juhl; 9. Matt Juhl; 10. Terry McCarl; 11. Carson McCarl; 12. Tasker Phillips; 13. Wayne Johnson; 14. Sawyer Phillips; 15. Jeff Swindell; 16. Jamie Ball; 17. Chris Martin; 18. Cody Ledger; 19. Matt Moro; 20. Bob Weuve; 21. Joe Simbro; 22. Bobby Mincer; 23. A.J. Moeller.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Greenbush Race Park)

Feature Finish, 25 Laps: Nick Omdahl; 2. Jordan Adams; 3. Jordan Graham; 4. Jade Hastings; 5. Tom Egeland; 6. Brendan Mullen; 7. Nick Ranten; 8. Ty Hanten; 9. Travis Strandell; 10. Blake Egeland.

PORT ROYAL SPEEDWAY (PA Speedweek-Greg Hodnett Classic)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Lucas Wolfe; 2. Robbie Kendall; 3. Lance Dewease; 4. Danny Dietrich; 5. James McFadden; 6. Logan Wagner; 7. Kyle Reinhardt; 8. Rico Abreu; 9. Cory Haas; 10. Freddie Rahmer; 11. Anthony Macri; 12. Blane Heimbach; 13. Tyler Reeser; 14. Jared Esh; 15. Chad Trout; 16. Dylan Cisney; 17. Jeff Miller; 18. T.J. Stutts; 19. Chase Dietz; 20. Kyle Moody; 21. A.J. Flick; 22. Justin Whittall; 23. Mike Wagner; 24. Steve Buckwalter.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Stockton Dirt Track)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Shane Golobic; 2. Cole Macedo; 3. Tim Kaeding; 4. Sean Becker; 5. Tony Gualda; 6. Kyle Offill; 7. Kyle Hirst; 8. Alec Justeson; 9. Zane Blanchard; 10. Colby Copeland; 11. Geoff Ensign; 12. Chelsea Blevins; 13. Bret Barney; 14. Chris Masters; 15. Dustin Freitas.

SPRINTS ON DIRT (Butler Speedway)

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Whynot Motorsports Park)

UNITED STATES AUTO CLUB (Knoxville Raceway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Brady Bacon; 2. C.J. Leary; 3. Tyler Courtney; 4. Kevin Thomas Jr.; 5. Chris Windom; 6. Justin Grant; 7. Jason McDougal; 8. Chase Stockon; 9. Ryan Bernal; 10. Carson SHort; 11. Matt Westfall; 12. Korey Weyant; 13. Wyatt Burks; 14. Josh Hodges; 15. Nick Bilbee; 16. Dave Darland; 17. Mario Clouser; 18. Steve Irwin; 19. Kory Schudy; 20. Anthony Nicholson; 21. Riley Kreisel; 22. Chad Boespflug; 23. Tim Buckwalter; 24. Wesley Smith.

WORLD OF OUTLAWS (Cedar Lake Speedway)

Postponed Friday Feature Finish, 35 Laps: 1. Sheldon Haudenschild; 2. Donny Schatz; 3. Kerry Madsen; 4. Brent Marks; 5. Tim Shaffer; 6. Shane Stewart; 7. David Gravel; 8. Logan Schuchart; 9. Daryn Pittman; 10. Jason Sides; 11. Kraig Kinser; 12. Dominic Scelzi; 13. Jacob Allen; 14. Jac Haudenschild; 15. Wade Nygaard; 16. Carson Macedo; 17. Russel Borland; 18. Mark Dobmeier; 19. Hunter Custer; 20. Ian Madsen; 21. Brian Brown; 22. Colin Smith; 23. Brad Sweet; 24. Brooke Tatnell; 25. Tori Knutson.

Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. David Gravel; 3. Carson Macedo; 4. Dominic Scelzi; 5. Ian Madsen; 6. Sheldon Haudenschild; 7. Donny Schatz; 8. Kerry Madsen; 9. Bill Balog; 10. Jacob Allen; 11. Shane Stewart; 12. Daryn Pittman; 13. Brent Marks; 14. Logan Schuchart; 15. Brian Brown; 16. Jason Sides; 17. Mark Dobmeier; 18. Jac Haudenschild; 19. Trevor Mell; 20. Tim Shaffer; 21. Wade Nygaard; 22. Paige Polyak; 23. Kraig Kinser; 24. Russel Borland.

BAPS MOTOR SPEEDWAY, LINCOLN SPEEDWAY, MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Fairbury American Legion Speedway), WAYNE COUNTY SPEEDWAY: Rain.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!