HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Quick Results: Dale Blaney tops Ohio Speedweek field at Muskingum County, USAC rained out

DB3 Imaging Photo

TUESDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (Eastern Storm-Grandview Speedway)

Feature Finish, 40 Laps: 1. Brady Bacon; 2. C.J. Leary; 3. Chris Windom; 4. Tyler Courtney; 5. Kevin Thomas Jr.; 6. Robert Ballou; 7. Chase Stockon; 8. Justin Grant; 9. Jason McDougal; 10. Chad Boespflug; 11. Ryan Godown; 12. Carson Short; 13. Steven Drevicki; 14. Dave Darland; 15. Joey Biasi; 16. Bill Balog; 17. Isaac Chapple; 18. Carmen Perigo Jr.; 19. Trevor Kobylarz; 20. Kyle Lick; 21. Timmy Buckwalter; 22. Dustin Christie.

WEDNESDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (Eastern Storm-Bridgeport Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Jason McDougal; 2. Kevin Thomas Jr.; 3. Justin Grant; 4. Chase Stockon; 5. C.J. Leary; 6. Tyler Courtney; 7. Brady Bacon; 8. Chris Windom; 9. Carson Short; 10. Robert Ballou; 11. Bill Balog; 12. Steven Drevicki; 13. Chad Boespflug; 14. Isaac Chapple; 15. Joey Biasi; 16. Dave Darland; 17. Jarett Andretti; 18. Ryan Godown; 19. Dominick Buffalino; 20. Brian VanMeveran; 21. Dustin Christie; 22. Craig Pellegrini.

THURSDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (BAPS Motor Speedway-Eastern Storm): Rain.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Attica Raceway Park)

Feature Finish, 40 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Dale Blaney; 3. Buddy Kofoid; 4. D.J. Foos; 5. Tim Shaffer; 6. Parker Price-Miller; 7. Justin Peck; 8. Greg Wilson; 9. Hunter Schuerenberg; 10. Byron Reed; 11. Cory Eliason; 12. T.J. Michael; 13. Brock Zearfoss; 14. Paul McMahan; 15. Gary Taylor; 16. Skylar Gee; 17. Craig Mintz; 18. Stuart Brubaker; 19. Trey Jacobs; 20. Caleb Helms; 21. Nate Dussel; 22. Spencer Bayston; 23. Aaron Reutzel; 24. Bill Balog; 25. Chris Andrews; 26. Tony Stewart.

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Brown County Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. Blake Hahn; 3. Matt Covington; 4. Sam Hafertepe Jr.; 5. Harli White; 6. John Carney II; 7. Jordon Mallett; 8. Roger Crockett; 9. Tucker Doughty; 10. Alex Hill; 11. Ryan Bickett; 12. Donovan Peterson; 13. Eric Lutz; 14. Robbie Price; 15. Kevin Ingle; 16. Damon McCune; 17. Brandon Rekow; 18. Jeremy McCune; 19. Mindy McCune.

CLINTON COUNTY SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Dale Schweikart; 2. Jeffery Weaver; 3. Scott Lutz; 4. Jacob Gomola; 5. Sydney Prince; 6. Tylor Cochran; 7. Reed Thompson; 8. Ryan Lynn; 9. Rob Felix; 10. Dylan Proctor; 11. Larry McVau; 12. Ken Duke Jr.; 13. Dave Guss Jr.; 14. Kruz Kepner; 15. Jim Kennedy; 16. Dakota Schweikart; 17. Mike Murphy; 18. Nathan Gramley; 19. Neil Petock; 20. Randy Sterling.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Albany-Saratoga Speedway)

Feature Finish: 1. Jonathan Preston; 2. Billy VanInwegen; 3. Jason Barney; 4. Paulie Colagiovanni; 5. Shawn Donath; 6. Danny Varin; 7. Chuck Hebing; 8. Davie Franek; 9. Steve Pirier; 10. Jordan Poirier; 11. Brett Wright; 12. Matt Tanner; 13. Chad Miller; 14. Scott Holcomb; 15. Scott Goodrich; 16. Josh Flint; 17. Pete Richardson; 18. Mike Kiser; 19. Josh Pieniazek; 20. Jeff Cook; 21. Cory Sparks; 22. Denny Peebles; 23. Dale Gosselin; 24. Kelly Hebing; 25. Tyler Cartier.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (I-96 Speedway)

Feature Finish: 1. Phil Gressman; 2. Dustin Daggett; 3. Chase Ridenour; 4. Gregg Dalman; 5. Danny Sams; 6. Brad Lamberson; 7. Garrett Saunders; 8. Andy Chehowski; 9. Linden Jones; 10. Brett Mann; 11. Andrew Scheid; 12. Conner Morrell; 13. Kyle Poortenga; 14. Justin Ward; 15. Michael Summers; 16. Jared Lamberson.

LERNERVILLE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Carl Bowser; 2. A.J. Flick; 3. Jack Sodeman Jr.; 4. Brandon Spithaler; 5. Dan Kuriger; 6. Davey Jones; 7. Jared McFarland; 8. Darren Pifer; 9. Ralph Spithaler; 10. Sadie Siegel; 11. Joe McEwen; 12. Kip Edwards; 13. Jeremy Hill; 14. Jimmy Morris; 15. Brent Matus; 16. Brandon Fredericks; 17. Sye Lynch; 18. Dan Shetler; 19. Todd Burgard; 20. Brandon Matus; 21. Leyton Wagner; 22. Gary Kriess.

OCEAN SPEEDWAY

Feature Finish, 29 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Bud Kaeding; 3. Cole Macedo; 4. James Ringo; 5. Brad Furr; 6. Jake Andreotti; 7. Koen Shaw; 8. Jayson Bright; 9. Jeremy Chisum; 10. Keith Day Jr.; 11. Jacob Tuttle; 12. Chris Nelson; 13. Richard Fajardo; 14. Jerry Bonnema; 15. Kurt Nelson; 16. Steve Jaquith; 17. Eric Humphries; 18. Nick Ringo; 19. Jason Chisum.

RIVER CITIES SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Jade Hastings; 2. Austin Pierce; 3. Jordan Adams; 4. Wade Nygaard; 5. Nick Omdahl; 6. Tanner Wisk; 7. Shane Roemeling; 8. Jack Croaker; 9. Ty Hanten; 10. Blake Egeland; 11. Tom Egeland; 12. Sabrina Hockenson; 13. Brendan Mullen; 14. Chris Ranten; 15. Nick Ranten; 16. Bob Martin.

SILVER DOLLAR SPEEDWAY

Feature Finish, 35 Laps: 1. Kyle Hirst; 2. Chelsea Blevins; 3. Colby Copeland; 4. Kyle Offill; 5. Michael Ing; 6. Andy Forsberg; 7. Blake Carrick; 8. Kalib Henry; 9. Sean Becker; 10. Jarrett Soares; 11. Ryan Robinson; 12. Chase Majdic; 13. Brett Rollag; 14. Greg Decaires; 15. Casey McClain; 16. Angelo Cornet; 17. Tucker Lacaze; 18. Lucas Ashe; 19. Cody Lamar; 20. Brad Bumgarner; 21. Justyn Cox; 22. Jeremy Wilson.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Freddie Rahmer; 2. Lucas Wolfe; 3. Kody Lehman; 4. Brian Montieth; 5. Danny Dietrich; 6. Kyle Moody; 7. Dylan Cisney; 8. Kyle Reinhardt; 9. Cory Haas; 10. Steve Buckwalter; 11. Ryan Smith; 12. Chad Trout; 13. Glenndon Forsythe; 14. Bradley Howard; 15. Chris Arnold; 16. Dylan Norris; 17. Adrian Shaffer; 18. Jesse Attard; 19. Jordan Givler; 20. Troy Fraker; 21. Greg Plank; 22. Anthony Macri; 23. Rodney Westhafer; 24. T.J. Stutts.

WORLD OF OUTLAWS (Knoxville Raceway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Brian Brown; 2. Daryn Pittman; 3. Shane Stewart; 4. Donny Schatz; 5. Brad Sweet; 6. Carson Macedo; 7. Logan Schuchart; 8. Kraig Kinser; 9. David Gravel; 10. Sheldon Haudenschild; 11. Dominic Scelzi; 12. Terry McCarl; 13. Kerry Madsen; 14. Brent Marks; 15. Ian Madsen; 16. James McFadden; 17. Lynton Jeffrey; 18. Matt Juhl; 19. Sammy Swindell; 20. Davey Heskin; 21. Mason Daniel; 22. Sawyer Phillips; 23. Josh Schneiderman; 24. Jacob Allen.

305 Sprint Car Feature Finish, 15 Laps: 1. Mike Mayberry; 2. Evan Epperson; 3. Brandon Worthington; 4. Matthew Stelzer; 5. Chris Walraven; 6. Devin Wignall; 7. Mike Ayers; 8. Matt Johnson; 9. Jeff Wilke; 10. Tyler Barrick; 11. Mike Johnson; 12. Joel Thorpe; 13. Chase Young; 14. Russ Hall; 15. T.J. Massick.

SATURDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Black Hills Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. John Carney II; 3. Blake Hahn; 4. Roger Crockett; 5. Harli White; 6. Matt Covington; 7. Robbie Price; 8. Sam Hafertepe Jr.; 9. Tucker Doughty; 10. Alex Hill; 11. Ryan Bickett; 12. Donovan Peterson; 13. Travis Reber; 14. Mindy McCune; 15. Damon McCune; 16. Jeremy McCune; 17. Ben Holmberg; 18. Jordon Mallett; 19. Kevin Ingle; 20. Randy Dolberg; 21. Shad Petersen; 22. James Sires.

IRA SPRINTS (Wilmot Raceway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Scotty Thiel; 2. Jeremy Schultz; 3. Bill Balog; 4. Joey Moughan; 5. Scott Biertzer; 6. Matt Vandervere; 7. Todd Daun; 8. Scotty Neitzel; 9. Jake Blackhurst; 10. Russel Borland; 11. Kris Spitz; 12. Dave Uttech; 13. Steve Meyer; 14. Ben Schmidt; 15. Wayne Modjeski; 16. Austin Deblauw; 17. Jereme Schroeder; 18. Jimmy Fifield; 19. Nick Matuszewski; 20. Matt Wiese; 21. Patrick Haynes; 22. Hunter Custer; 23. Keith Fellner.

LINCOLN SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Danny Dietrich; 2. Kyle Moody; 3. Brian Montieth; 4. Freddie Rahmer; 5. Cole Young; 6. Jimmy Siegel; 7. Joe Kata III; 8. Bradley Howard; 9. Brandon Rahmer; 10. Glenndon Forsythe; 11. Tim Glatfelter; 12. Landon Myers; 13. Alan Krimes; 14. Jesse Attard; 15. Brett Michalski; 16. Chase Dietz; 17. Chad Trout; 18. Barry Shearer; 19. Tim Wagaman; 20. Todd Rittenhouse; 21. Scott Fisher; 22. Jay Galloway; 23. Cory Haas; 24. Trey Hivner.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Steve Owings; 2. Doug Hammaker; 3. Kevin Nouse; 4. Jeff Halligan; 5. Dylan Norris; 6. Cody Fletcher; 7. Matt Findley; 8. Tyler Ross; 9. Kyle Denmyer; 10. Chris Frank; 11. Brett Strickler; 12. Zachary Cool; 13. C.J. Tracy; 14. Zach Eucalano; 15. Dan Richcreek; 16. Alyson Dietz; 17. Mark Van Vorst; 18. Kenny Kuhn; 19. Jon Stewart; 20. Dylan Orwig; 21. Jeff Rohrbaugh; 22. Wyatt Hinkle; 23. Dave Carlberg; 24. Troy Wagaman.

Make-Up 358 Sprint Car Feature Finish (May 25th), 20 Laps: 1. Troy Wagaman Jr.; 2. Doug Hammaker; 3. Dylan Norris; 4. Zach Eucalano; 5. Cody Fletcher; 6. Matt Findley; 7. Alyson Dietz; 8. Wyatt Hinkle; 9. Jeff Halligan; 10. Ashley Cappetta; 11. C.J. Tracy; 12. Mark Van Vorst; 13. Zachary Cool; 14. Brett Strickler; 15. Jon Stewart; 16. Travis Scott; 17. Dave Carlberg; 18. Tyler Ross; 19. Zachary Allman; 20. Dylan Orwig; 21. Kyle Denmyer; 22. Steve Owings.

MARYSVILLE RACEWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Kalib Henry; 2. Billy Wallace; 3. Peter Paulson; 4. Alec Justeson; 5. Jake Haulot; 6. Michael Ing; 7. Michael Faccinto; 8. Billy Butler; 9. Mike Monahan; 10. Pat Harvey Jr.; 11. Jimmy Steward; 12. Kyle Standley; 13. Raquel Hall; 14. Wyatt Brown; 15. Brad Bumgarner; 16. David Dias; 17. Korey Lovell; 18. Bobby Butler; 19. William Fielding.

PATRIOT SPRINT TOUR (Selinsgrove Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Shultz; 2. Derek Locke; 3. Mallie Shuster; 4. Cody Keller; 5. Kyle Reinhardt; 6. Chad Layton; 7. Joe Trenca; 8. Davie Franek; 9. Michael Walter II; 10. Adam Carberry; 11. Jared Zimbardi; 12. Ryan Kissinger; 13. Jordan Thomas; 14. Kyle Drum; 15. Colby Womer; 16. Tyler Denochick; 17. Josh Azzi; 18. Mike Koehler; 19. Jake Hummel; 20. Pete Richardson; 21. Curt Stroup; 22. Roger Levesque; 23. Jim Shuster; 24. Brian Nornhold; 25. Todd Gracey.

PORT ROYAL SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Lucas Wolfe; 2. Justin Whittall; 3. Blane Heimbach; 4. A.J. Flick; 5. Logan Wagner; 6. Jared Esh; 7. T.J. Stutts; 8. Anthony Macri; 9. Ryan Taylor; 10. Mike Wagner; 11. Dylan Cisney; 12. Tyler Bear; 13. Kyle Smith; 14. Tyler Reeser; 15. Jeff Miller; 16. Tyler Walton; 17. Nicole Bower; 18. Steve Buckwalter; 19. Greg Plank; 20. Michael Bauer; 21. Ryan Smith; 22. Daryl Stimeling.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Keller Auto Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. D.J. Netto; 2. Justin Sanders; 3. Kyle Hirst; 4. Tim Kaeding; 5. Bud Kaeding; 6. Tony Gualda; 7. Sean Becker; 8. Mitchell Faccinto; 9. Willie Croft; 10. Colby Copeland; 11. Grant Duinkerken; 12. Danny Faria; 13. Kaleb Montgomery; 14. Tucker Worth; 15. Blake Carrick; 16. Kyle Offill; 17. Landon Hurst; 18. Dustin Freitas; 19. Scott Parker; 20. Steve Kent; 21. Andy Forsberg; 22. Craig Stidham; 23. Travis Coelho; 24. Cole Macedo.

UNITED STATES AUTO CLUB (Port Royal Speedway-Eastern Storm)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Courtney; 2. Chris Windom; 3. C.J. Leary; 4. Chase Stockon; 5. Justin Grant; 6. Carson Short; 7. Brady Bacon; 8. Jason McDougal; 9. Jarett Andretti; 10. Joey Biasi; 11. Isaac Chapple; 12. Timmy Buckwalter; 13. Dustin Christie; 14. Carmen Perigo Jr.; 15. Brian VanMeveren; 16. Dave Darland; 17. John Stehman; 18. Kevin Thomas Jr.; 19. Chad Boespflug; 20. Steven Drevicki; 21. Robert Ballou; 22. Jared Esh.

WORLD OF OUTLAWS (Knoxville Raceway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Logan Schuchart; 3. Daryn Pittman; 4. Sheldon Haudenschild; 5. David Gravel; 6. Lance Dewease; 7. Brian Brown; 8. Shane Stewart; 9. Carson Macedo; 10. Lynton Jeffrey; 11. Ian Madsen; 12. Terry McCarl; 13. James McFadden; 14. Dominic Scelzi; 15. Donny Schatz; 16. Brent Marks; 17. Kraig Kinser; 18. Jason Sides; 19. Sawyer Phillips; 20. Matt Juhl; 21. Justin Henderson; 22. Trey Starks; 23. Jacob Allen; 24. Kerry Madsen; 25. A.J. Moeller.

360 Sprint Car Feature Finish, 18 Laps: 1. Clint Garner; 2. Joe Beaver; 3. Ryan Giles; 4. Calvin Landis; 5. Thomas Kennedy; 6. Carson McCarl; 7. Matt Moro; 8. Jon Agan; 9. Kelby Watt; 10. Jamie Ball; 11. Ryan Leavitt; 12. Eric Bridger; 13. Tasker Phillips; 14. Cody Wehrle; 15. Alan Zoutte; 16. Rob Kubli; 17. Brad Comegys; 18. Jon Hughes; 19. Christian Bowman; 20. McKenna Haase; 21. Nate Mills; 22. Casey Greubel; 23. Josh Higday; 24. John Anderson; 25. Rob Weuve; 26. Jayce Jenkins.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Eldora Speedway-Ohio Speedweek), BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Fremont Speedway), EMPIRE SUPER SPRINTS (Evans Mills Speedway), SPRINTS ON DIRT (Butler Speedway): Rain.

SUNDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Muskingum County Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Dale Blaney; 2. Gio Scelzi; 3. Kyle Larson; 4. Brock Zearfoss; 5. Cap Henry; 6. Spencer Bayston; 7. Aaron Reutzel; 8. Cory Eliason; 9. Josh Baughman; 10. Tim Shaffer; 11. Danny Dietrich; 12. Max Stambaugh; 13. Brandon Wimmer; 14. Paul McMahan; 15. Parker Price-Miller; 16. Tyler Esh; 17. Cale Conley; 18. Skylar Gee; 19. D.J. Foos; 20. Gerard McIntyre Jr.; 21. Greg Wilson; 22. Jac Haudenschild; 23. Travis Philo; 24. Tony Stewart; 25. George Hobaugh; 26. Chad Kemenah.

UNITED STATES AUTO CLUB (Weedsport Speedway): Rain.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!