HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Quick Results: Kyle Larson and Tony Stewart claim Memorial Day wins

WEDNESDAY

UNITED STATES AUTO CLUB (Terre Haute Action Track)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Chase Stockon; 2. Chris Windom; 3. Tyler Courtney; 4. Robert Ballou; 5. Justin Grant; 6. Brady Bacon; 7. Jason McDougal; 8. Carson Short; 9. C.J. Leary; 10. Isaac Chapple; 11. Bill Balog; 12. Chad Boespflug; 13. Brandon Mattox; 14. Brian VanMeveren; 15. Steve Thomas; 16. Paul May; 17. Nate McMillin; 18. Kevin Thomas Jr.; 19. Eric Perrott; 20. Tye Mihocko.

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Attica Raceway Park)

Feature Finish, 40 Laps: 1. Aaron Reutzel; 2. Buddy Kofoid; 3. Cap Henry; 4. Shawn Dancer; 5. Jac Haudenschild; 6. Chris Andrews; 7. Dale Blaney; 8. Paul McMahan; 9. D.J. Foos; 10. Tim Shaffer; 11. Spencer Bayston; 12. Skylar Gee; 13. Brock Zearfoss; 14. Greg Wilson; 15. Max Stambaugh; 16. Caleb Griffith; 17. Gerard McIntyre Jr.; 18. Stuart Brubaker; 19. Cory Eliason; 20. George Hobaugh; 21. Travis Philo; 22. Andrew Palker; 23. Broc Martin; 24. TJ Michael; 25. Nate Dussel; 26. Jrodan Ryan.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Brewerton Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Barney; 2. Danny Varin; 3. Davie Franek; 4. Larry Wright; 5. Chuck Hebing; 6. Dave Axton; 7. Jordan Poirier; 8. Paul Kinney; 9. Tommy Wickham; 10. Kyle Moffitt; 11. Billy VanInwegen; 12. Denny Peebles; 13. Shawn Donath; 14. Parker Evans; 15. Scott Holcomb; 16. Matt Tanner; 17. Jared Zimbardi; 18. Jeff Cook; 19. Todd Gracey; 20. Chad Miller; 21. Josh Azzi; 22. Pete Richardson; 23. Brett Wright; 24. Paulie Colagiovanni; 25. Kelly Hebing.

GAS CITY SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Thomas Meseraull; 2. Scotty Weir; 3. Clinton Boyles; 4. Dallas Hewitt; 5. Cole Ketcham; 6. Tyler Hewitt; 7. Adam Byrkett; 8. Tim Creech; 9. Anthony D’Alessio; 10. Tyler Kendall; 11. Brayden Clark; 12. Austin Nigh; 13. Evan Mosley; 14. Parker Fredrickson; 15. Paul Dues. DNS: Dave Gross

GREAT LAKES SPRINT SERIES

Feature Finish: 1. Jared Horstman; 2. Phil Gressman; 3. Gregg Dalman; 4. Dustin Daggett; 5. Dan McCarron; 6. Ricky Peterson; 7. Conner Morrell; 8. Devon Dobie; 9. Kyle Poortenga; 10. Chase Ridenour; 11. Zane DeVault; 12. Brad Lamberson; 13. Jared Lamberson; 14. Garrett Saunders; 15. Andrew Scheid; 16. Justin Ward; 17. Danny Sams; 18.Jay Steinebach; 19. Michael Summers; 20. Ralph Brakenberry; 21. Michael Burkin; 22. Joey Irwin; 23. Josh Shantz.

HAGERSTOWN SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Zach Newlin; 2. Ken Duke Jr.; 3. Christian Rumsey; 4. Scott Lutz; 5. Jaremi Hanson; 6. Ryan Lynn; 7. Lawrence McVay; 8. Brad Mellott; 9. Scott Ellerman; 10. Doug Dodson; 11. Jonathon Jones; 12. Daren Bolac; 13. Mike Leraas; 14. Reed Thompson; 15. Jake Frye; 16. Jake Karklin; 17. Greg Dobrosky; 18. Jacob Gomola; 19. Tyler Denochick; 20. Donnie Hendershot; 21. Jared Zionkowski; 22. Roger Irvine; 23. Dylan Proctor; 24. John Karklin.

LERNERVILLE SPEEDWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. A.J. Flick; 2. Carl Bowser; 3. Sye Lynch; 4. Jack Sodeman Jr.; 5. Gary Kriess; 6. Ralph Spithaler; 7.Jimmy Morris; 8. Darren Pifer; 9. Joe McEwen; 10. Sadie Siegel; 11. Bill Kiley; 12. Steve Cousins; 13. Jeremy Hill; 14. Todd Burgard.

MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION (Jacksonville Speedway)

Feature Finish: 1. Paul Nienhiser; 2. Terry Babb; 3. Jacob Patton; 4. Joe B. Miller; 5. Jeremy Standridge; 6. Jason Keith; 7. Kyle Schuett; 8. Andy Bishop; 9. Jim Moughan; 10. Logan Faucon; 11. Austin O’Dell; 12. Dustin Banks; 13. Christopher King; 14. Joey Moughan; 15. Brayton Lynch; 16. George Crawford; 17. Bret Tripplett; 18. Mario Clouser; 19. Robbie Standridge; 20. Chris Urish; 21. Brayden Fox; 22. Cory Bruns.

UNITED RACING CLUB (Big Diamond Raceway)

Feature Finish: 1. Austin Bishop; 2. Chad Layton; 3. Tyler Ross; 4. Ryan Stillwaggon; 5. Josh Weller; 6. Adam Carberry; 7. Ed Aikin; 8. Troy Betts; 9. Jordan Thomas; 10. Jason Clauss; 11. Jimmy Stitzel; 12. Jake Hummel; 13. Joe Kata III; 14. Jason Shultz; 15. Curt Michael; 16. Robbie Stillwaggon; 17. Jason Cherry; 18. Jake Elliott; 19. Jonathan Swanson; 20. Ryan Quackenbush; 21. Lance Moss. DNS: Austin Moss.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Greenville Speedway)

Feature Finish: 1. Brad Bowden; 2. Wayne Johnson; 3. Derek Hagar; 4. Sammy Swindell; 5. Terry Gray; 6. Tim Crawley; 7. Jeff Swindell; 8. Danny Smith; 9. Mark Smith; 10. Dale Howard; 11. Morgan Turpen; 12. Tony Stewart; 13. Zach Pringle; 14. Jeremy Middleton; 15. Brandon Hinkle; 16. Tony Agin; 17. Jeff Willingham; 18. Blake Jenkins; 19. Paxton Gregory; 20. Chase Howard; 21. Johnny Bridges; 22. Howard Moore; 23. Cody Gardner.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (Lynn Paxton Tribute)]

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Freddie Rahmer; 2. Danny Dietrich; 3. Lucas Wolfe; 4. Ryan Smith; 5. T.J. Stutts; 6. Brian Montieth; 7. Anthony Macri; 8. Cory Haas; 9. Kyle Reinhardt; 10. Chad Trout; 11. Dylan Cisney; 12. Rodney Westhafer; 13. Adrian Shaffer; 14. Rick Lafferty; 15. Justin Whittall; 16. Troy Fraker; 17. Greg Plank; 18. Kody Lehman; 19. Steve Buckwalter.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Jeff Halligan; 2. Doug Hammaker; 3. Rodney Westhafer; 4. Cody Fletcher; 5. Scott Fisher; 6. Kevin Nouse; 7. Matt Findlay; 8. Kyle Denmyer; 9. Brett Wanner; 10. Dylan Norris; 11. Troy Wagaman Jr.; 12. Chris Frank; 13. Chad Trout; 14. Dwight Leppo; 15. Tyler Brehm; 16. Jay Krout; 17. Troy Rhone; 18. Steve Kisamore; 19 Gregg Foster; 20. D.J. Montgomery; 21. Dave Bonner; 22. Rich Eichelberger; 23. Glenndon Forsythe; 24. Todd Rittehouse Jr.

WORLD OF OUTLAWS (Dirt Track at Charlotte)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Gio Scelzi; 2. Kyle Larson; 3. Logan Schuchart; 4. Brad Sweet; 5. David Gravel; 6. Kraig Kinser; 7. Donny Schatz; 8. Ian Madsen; 9. Sheldon Haudenschild; 10. James McFadden; 11. Jacob Allen; 12. Daryn Pittman; 13. Kerry Madsen; 14. Brent Marks; 15. Carson Macedo; 16. Cole Duncan; 17. Parker Price-Miller; 18. Shane Stewart; 19. Chad Kemenah; 20. Jason Sides; 21. Cale Thomas; 22. Rickey Stenhouse Jr.; 23. Dominic Scelzi; 24. Rico Abreu

KNOXVILLE RACEWAY, NRA SPRINT INVADERS (Limaland Motorsports Park): Rain.

SATURDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Lake Ozark Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Sam Hafertepe Jr.; 2. Roger Crockett; 3. John Carney II; 4. Miles Paulus; 5. Evan Martin; 6. Kory Bales; 7. Sean McClelland; 8. Jonathan Cornell; 9. Kaley Gharst; 10. Jordon Mallett; 11. Scott Bogucki; 12. Tucker Doughty; 13. Randy Martin; 14. Blake Hahn; 15. Jamie Ball; 16. Steve Russell; 17. Harli White; 18. Robbie Price; 19. Nicholas Howard; 20. Matt Covington; 21. Bryan Grimes; 22. Paul Nienhiser; 23. John Schulz; 24. Alex Hill; 25. Austin Alumbaugh.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Fulton Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Larry Wight; 2. Jason Barney; 3. Paulie Colagiovanni; 4. Matt Tanner; 5. Chuck Hebing; 6. Kyle Moffitt; 7. Shawn Donath; 8. Scott Holcomb; 9. Dave Axton; 10. Todd Gracey; 11. Billy VanInwegen; 12. Tommy Wickham; 13. Jonathan Preston; 14. Brett Wright; 15. Sam Reakes IV; 16. Dan Douville; 17. Chad Miller; 18. Denny Peebles; 19. Matt Hoyt; 20. Josh Azzi; 21. Tyler Cartier; 22. Kelly Hebing; 23. Emily VanInwegen.

GREAT LAKES SPRINT SERIES (Crystal Motor Speedway)

Feature Finish: 1. Danny Sams; 2. Zane DeVault; 3. Jake Brown; 4. Gregg Dalman; 5. Chase Ridenour; 6. Phil Gressman; 7. Dustin Daggett; 8. Mitch Brown; 9. Andrew Scheid; 10. Brett Mann; 11. Jay Steinebach; 12. Brad Lamberson; 13. Garrett Saunders; 14. Tyler Fitzpatrick; 15. Conner Morrell; 16. Kyle Poortenga; 17. Jared Lamberson; 18. Josh Shantz; 19. Jared Hortsman; 20. Linden Jones.

HAGERSTOWN SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Scott Ellerman; 2. Ken Duke Jr.; 3. Christian Rumsey; 4. Stevie Kenawell; 5. Jonathon Jones; 6. Zach Newlin; 7. Mike Leraas; 8. Scott Lutz; 9. Jacob Gomola; 10. Jake Karklin; 11. Ryan Lynn; 12. Doug Dodson; 13. Tyler Denochick; 14. Brad Mellott; 15. Lawrence McVay; 16. John Karklin; 17. John Walp; 18. Jerald Harris; 19. Greg Dobrosky; 20. Jaremi Hanson; 21. Domenic Melair; 22. Donnie Hendershot; 23. Fred Arnold; 24. Dylan Proctor.

LINCOLN SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brian Montieth; 2. Colton Young; 3. Trey Hivner; 4. Glenndon Forsythe; 5. Adam Wilt; 6. Chase Dietz; 7. Jimmy Siegel; 8. Brandon Rahmer; 9. Alan Krimes; 10. Chad Trout; 11. Tim Glatfelter; 12. Bradley Howard; 13. Brett Michalski; 14. Tyler Walton; 15. Dwayne Gutshall; 16. Greg Plank; 17. Scott Fisher; 18. Barry Shearer; 19. RC Roper; 20. Brie Hershey.

358 Sprint Car Feature Finish: Postponed June 15.

PORT ROYAL SPEEDWAY (Bob Weikert Memorial)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Danny Dietrich; 2. Logan Wagner; 3. Ryan Smith; 4. Lance Dewease; 5. Lucas Wolfe; 6. Anthony Macri; 7. Ryan Taylor; 8. T.J. Stutts; 9. Jared Esh; 10. Mike Wagner; 11. Blane Heimbach; 12. A.J. Flick; 13. Dylan Cisney; 14. Rick Lafferty; 15. Anthony Fiore; 16. Joey Hershey; 17. Trenton Sheaffer; 18. Adrian Shaffer; 19. Kody Lehman; 20. Tyler Reeser; 21. Dan Shetler; 22. Freddie Rahmer; 23. Steve Buckwalter; 24. Tyler Bear.

SELINSGROVE SPEEDWAY (Jack Gunn Memorial)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Kyle Reinhardt; 2. Ryan Kissinger; 3. Derek Locke; 4. Jason Shultz; 5. Cody Keller; 6. Michael Walter II: 7. Josh Weller; 8. Curt Michael; 9. Mallie Shuster; 10. Troy Betts; 11. Joe Kata III; 12. Austin Bishop; 13. Jim Shuster; 14. Chad Layton; 15. Thomas Radivoy; 16. Lance Moss; 17. Jake Hummel; 18. Ryan Stillwaggon; 19. Ryan Quackenbush.

STOCKTON DIRT TRACK (Jimmy Sills Classic)

Feature Finish, 36 Laps: 1. D.J. Netto; 2. Kalib Henry; 3. Shane Golobic; 4. Willie Croft; 5. Kyle Offill; 6. Michael Moles; 7. Cole Macedo; 8. Blake Carrick; 9. Tanner Carrick; 10. Jesse Love; 11. Ben Worth; 12. Lucas Ashe; 13. Andy Forsberg; 14. Tony Gualda; 15. Jake Haulot; 16. Zane Blanchard.

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Riverside International Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Jeff Swindell; 2. Marshall Skinner; 3. Sammy Swindell; 4. Derek Hagar; 5. Howard Moore; 6. Danny Smith; 7. Tim Crawley; 8. Brad Bowden; 9. Dale Howard; 10. Brandon Hinkle; 11. Ernie Ainsworth; 12. Mark Smith; 13. Terry Gray; 14. Morgan Turpen; 15. Cody Gardner; 16. Zach Pringle; 17. Jeff Willingham; 18. Tony Agin; 19. Jan Howard; 20. Johnny Bridges; 21. Tony Stewart; 22. Curt Terrell; 23. Dustin Adams.

WORLD OF OUTLAWS (The Dirt Track at Charlotte)

Feature Finish, 31 Laps: 1. Logan Schuchart; 2. James McFadden; 3. Kerry Madsen; 4. Dave Blaney; 5. Gio Scelzi; 6. Jacob Allen; 7. Daryn Pittman; 8. Jason Sides; 9. Kraig Kinser; 10. Sheldon Haudenschild; 11. Donny Schatz; 12. Shane Stewart; 13. Carson Macedo; 14. Ian Madsen; 15. Kyle Larson; 16. Ricky Stenhouse Jr.; 17. David Gravel; 18. Brad Sweet; 19. Brent Marks; 20. Rico Abreu; 21. Cale Thomas; 22. Dominic Scelzi; 23. Chad Kemenah; 24. Cole Duncan.

COTTAGE GROVE SPEEDWAY (Marvin Smith Memorial): Postponed to Sunday and Monday.

PATRIOT SPRINT TOUR (Fonda Speedway): Postponed to Sept. 27.

SKAGIT SPEEDWAY (John Carroll Classic): Postponed to June 1.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Wayne County Speedway), FAST SERIES (Fremont Speedway), IRA SPRINTS (Beaver Dam Raceway), KNOXVILLE RACEWAY, MIDWEST OPEN WHEEL ASSOCIATION, NRA SPRINT INVADERS (Montpelier Motor Speedway): Rain.

SUNDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Fremont Speedway)

Feature Finish, 40 Laps: 1. Aaron Reutzel; 2. Paul McMahan; 3. Skylar Gee; 4. Christopher Bell; 5. Craig Mintz; 6. Greg Wilson; 7. Tim Shaffer; 8. Spencer Bayston; 9. Brandon Spithaler; 10. Dale Blaney; 11. Cory Eliason; 12. Stuart Brubaker; 13. DJ Foos; 14. Dean Jacobs; 15. Paige Polyak; 16. Gerard McIntyre Jr.; 17. Caleb Helms; 18. George Hobaugh; 19. Trey Jacobs; 20. Buddy Kofoid; 21. Brock Zearfoss; 22. Tyler Esh; 23. Andrew Palker; 24. Nate Dussel.

EMPIRE SUPER SPRINTS (Utica-Rome Speedway)

Feature Finish: 1. Matt Tanner; 2. Danny Varin; 3. Chuck Hebing; 4. Cory Sparks; 5. Paulie Colagiovanni; 6. Dyan Swiernik; 7. Shawn Donath; 8. Scott Holcomb; 9. Davie Franek; 10. Larry Wight; 11. Sammy Reakes IV; 12. Billy VanInwegen; 13. Jonathan Preston; 14. Chad Miller; 15. Jason Barney; 16. Jeff Cook; 17. Brett Wright; 18. Dave Axton; 19. Kelly Hebing; 20. Tyler Cartier; 21. Kyle Moffitt; 22. Josh Pieniazek; 23. Emily VanInwegen; 24. Bobby Varin; 25. Todd Gracey; 26. Paul Pekkonen.

FAST SPRINT SERIES (I-96 Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Lee Jacobs; 2. Justin Peck; 3. Cole Duncan; 4. Zane Devault; 5. Dustin Daggett; 6. Tyler Gunn; 7. Brian Paulus; 8. Chase Ridenour; 9. Ryan Ruhl; 10. Chad Blonde; 11. Brinton Marvel; 12. Kelsey Ivy; 13. RJ Jacobs; 14. Quentin Blonde; 15. Joey Saldana; 16. Cap Henry; 17. Nate Reeser; 18. Cody Bova; 19. Thomas Meseraull; 20. Mark Aldrich.

GREAT LAKES SPRINT SERIES (I-96 Speedway)

Feature Finish: 1. Phil Gressman; 2. Max Stambaugh; 3. Jake Brown; 4. Chase Ridenour; 5. Gregg Dalman; 6. Ryan Ruhl; 7. Mitch Brown; 8. Ricky Peterson; 9. Kobe Allison; 10. Jason Blonde; 11. Jared Lamberson; 12. Kyle Poortenga; 13. Conner Morrell; 14. Brad Lamberson; 15. Michael Summers; 16. Jay Steinebach; 17. Zane DeVault; 18. Shawn Dancer; 19. Andrew Scheid; 20. Brett Mann; 21. Garrett Saunders; 22. Dustin Daggett; 23. Jared Horstman; 24. Danny Sams.

IRA SPRINTS (141 Speedway)

Feature Finish: 1. Bill Balog; 2. Scotty Thiel; 3. Jeremy Schultz; 4. Russel Borland; 5. Jake Blackhurst; 6. Mike Reinke; 7. Wayne Modjeski; 8. Todd King; 9. Kris Spitz; 10. Lance Fassbender; 11. Steve Meyer; 12. Ben Schmidt; 13. Scotty Neitzel; 14. Jereme Schroeder; 15. Dave Uttech; 16. Nick Matuszewski; 17. Hunter Custer; 18. Brian Strane; 19. Keith Felner; 20. Paul Pokorski; 21. Austin Deblauw; 22. Adam Miller; 23. Matt Wiese; 24. Scott Biertzer; 25. Joey Moughan.

PORT ROYAL SPEEDWAY

Feature Finish, 30 Laps: 1. Logan Wagner; 2. Danny Dietrich; 3. Lance Dewease; 4. Kyle Reinhardt; 5. Mike Wagner; 6. Jared Esh; 7. Dylan Cisney; 8. Ryan Taylor; 9. Lucas Wolfe; 10. Ryan Smith; 11. T.J. Stutts; 12. Freddie Rahmer; 13. Tyler Reeser; 14. Justin Whittall; 15. Blane Heimbach; 16. A.J. Flick; 17. Jeff Miller; 18. Kody Lehman; 19. Kyle Smith; 20. Greg Plank; 21. Tyler Bear; 22. Nicole Bower; 23. Joey Hershey; 24. Anthony Macri; 25. Dustin Baney; 26. Steve Buckwalter. DNS: Rick Lafferty.

USAC EAST COAST 360 SERIES (Bridgeport Speedway)

Feature Finish: 1. Joey Biasi; 2. Chandler Leiby; 3. Tim Buckwatler; 4. Eddie Strada; 5. Steven Drevicki; 6. Bill Unglert; 7. Chris Allen; 8. Mark Bitner; 9. Kyle Lick; 10. Eric Jennings; 11. Ryan Quackenbush; 12. Brian Riccio; 13. Mikey Thompson; 14. Kevin Darling; 15. Larry McVay; 16. Larry Drake; 17. Jonathan Swanson; 18. David Swanson; 19. Heidi Hedin; 20. Craig Pelligrini; 21. Zach Burd.

MONDAY

UNITED SPEED CONTEST SANCTION (Lexington 104 Speedway)

Feature Finish: 1. Tony Stewart.

WORLD OF OUTLAWS (Lawrenceburg Speedway)

Feature Finish, 35 Laps: 1. Kyle Larson; 2. Donny Schatz; 3. Gio Scelzi; 4. Shane Stewart; 5. Brad Sweet; 6. Buddy Kofoid; 7. Brent Marks; 8. Daryn Pittman; 9. Rico Abreu; 10. Ian Madsen; 11. Kerry Madsen; 12. Carson Macedo; 13. Kraig Kinser; 14. Sheldon Haudenschild; 15. David Gravel; 16. Cale Thomas; 17. Hunter Schuerenberg; 18. Cory Eliason; 19. Logan Schuchart; 20. Jacob Allen; 21. Brandon Wimmer; 22. Christopher Bell; 23. Aaron Reutzel; 24. Spencer Bayston.

 

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!