HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Chase Johnson wins wild SCCT event at Petaluma, Dylan Cisney takes Speedweek win

DB3 Imaging Photo

THURSDAY

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Nationals)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Brad Sweet; 2. David Gravel; 3. Donny Schatz; 4. Daryn Pittman; 5. Brian Brown; 6. James McFadden; 7. Ian Madsen; 8. Carson Macedo; 9. Jacob Allen; 10. Terry McCarl; 11. Shane Stewart; 12. Justin Henderson; 13. Kerry Madsen; 14. Gio Scelzi; 15. Tim Shaffer; 16. Sheldon Haudenschild; 17. Matt Juhl; 18. Logan Schuchart; 19. Mark Dobmeier; 20. Jason Sides; 21. Kraig Kinser; 22. Jac Haudenschild; 23. Lynton Jeffrey; 24. Austin McCarl.

FRIDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Fred Brownfield Classic-Gray’s Harbor)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Devon Borden; 2. John Carney; 3. Sam Hafertepe Jr.; 4. Jordan Mallett; 5. Seth Bergman; 6. Scott Bogucki; 7. Colton Heath; 8. Bailey Sucich; 9. Austen Wheatley; 10. Blake Hahn; 11. Cam Smith; 12. Robbie Price; 13. Jason Solwold; 14. Matt Covington; 15. Harli White; 16. Reece Goetz; 17. Roger Crockett; 18. Shawn Rice; 19. Travis Jacobson; 20. Jay Cole; 21. Breyton Davison; 22. Kyle Miller; 23. Alex Hill; 24. Jake Helsel.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Chris Andrews; 2. Cale Conley; 3. Chad Kemenah; 4. Brian Lay; 5. Trey Jacobs; 6. T.J. Michael; 7. Stuart Brubaker; 8. Buddy Kofoid; 9. Tyler Gunn; 10. Cap Henry; 11. Stuart Williams; 12. Jess Stiger; 13. Max Stambaugh; 14. Caleb Griffith; 15. Broc Martin; 16. Nate Dussel; 17. Travis Philo; 18. Brian Smith; 19. D.J. Foos; 20. Hunter Schuerenberg.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Mitch Harble; 2. Paul Weaver; 3. Kyle Peters; 4. Jamie Miller; 5. Kyle Capodice; 6. Tyler Street; 7. Bobby Clark; 8. John Ivy; 9. Justin Adams; 10. Jason Keckler; 11. Zeth Sabo; 12. Steve Rando; 13. Shawn Valenti; 14. Jimmy McGrath Jr.; 15. Larry Kingseed Jr.; 16. Brandon Moore; 17. Jeremy Duposki; 18. Mike Keegan; 19. Brandon Riehl; 20. Matt Lucius.

CLINTON COUNTY SPEEDWAY

305 Sprint Car Feature Finish: 1. Scott Lutz; 2. Dakota Schweikart; 3. Ken Duke Jr.; 4. Tylor Cochran; 5. Dale Schweikart; 6. Ryan Lynn; 7. Dylan Proctor; 8. Jeffery Weaver; 9. Reed Thompson; 10. Dave Guss Jr.; 11. Colton Hoover; 12. Jim Kennedy; 13. Ian Cumens.

GAS CITY SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Shane Cottle; 2. Thomas Meseraull; 3. Clinton Boyles; 4. Jarett Andretti; 5. Mike Miller.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS

Feature Finish, 25 Laps: 1. Phil Gressman; 2. Chase Ridenour; 3. Gregg Dalman; 4. Dustin Daggett; 5. Conner Morrell; 6. Lindon Jones; 7. Garrett Saunders; 8. Andy Chehowski; 9. Andrew Scheid; 10. Josh Shantz; 11. Brad Lamberson; 12. Kyle Poortenga; 13. Shawn Murray; 14. Michael Summers; 15. Jared Lamberson; 16. Justin Ward; 17. Alexis Adgate; 18. Danny Sams; 19. Trevor Berry.

JACKSON MOTORPLEX

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Bill Johnson; 2. John Lambertz; 3. Jesse Lindberg; 4. Kaleb Johnson; 5. Dusty Ballenger; 6. Elliot Amdahl; 7. Clayton Christensen; 8. Jake Martens; 9. Brant O’Banion; 10. Michael Stien; 11. Monty Ferriera; 12. Ryan Voss; 13. Colin Smith; 14. Brandon Allen; 15. Jeremy Schultz; 16. Jared Jansen; 17. Jody Rosenboom; 18. Brandon Bosma; 19. Bill Boles; 20. Bruce Anderson.

LERNERVILLE SPEEDWAY

BOSS Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Owen; 2. Carmen Perigo Jr.; 3. A.J. Flick; 4. Matt Westfall; 5. Dustin Ingle; 6. Kory Crabtree; 7. Brandon Spithaler; 8. Chandler Leiby; 9. Cody Gardner; 10. Brandon Matus; 11. John Stehman; 12. Steve Little; 13. Jeremy Kornbau; 14. Rick Holley; 15. Russ Sansosti; 16. Dustin Webber; 17. Parker Fredrickson; 18. Korbyn Hayslett; 19. Zach Morrow; 20. Joey Biasi.

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Will Fleming; 2. Greg Dobrosky; 3. Jonathan Jones; 4. Kyle Colwell; 5. Robbie Bartchy; 6. George Frederick; 7. Andy Cavanaugh; 8. Randy Sterling; 9. Chase Metheney; 10. Steve Cousins; 11. Brian Wright; 12. Pete Landram; 13. Matt Gardina; 14. Shamus O’Donnell; 15. Josh Spicer; 16. Johnny Walker; 17. Jacob Gomola.

RUSH Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Chad Ruhlman; 2. Jeremy Weaver; 3. Brian Woodhall; 4. Kevin Ruhlman; 5. Arnie Kent; 6. Shawn Smith; 7. Brad Blackshear; 8. Andy Feil; 9. Brad Church; 10. Tyler Powell; 11. Brian Hartzell; 12. Matthew Sherlock; 13. Nolan Groves; 14. Josh Mollick; 15. Brandon Hawkins; 16. Dave Hawkins; 17. Phillip Thornton; 18. Jim Kurpakus; 19. Zach Morrow; 20. Frank Wilson Jr.

OCEAN SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Cole Macedo; 2. Bud Kaeding; 3. Jeremy Bonnema; 4. Jason Chisum; 5. Keith Day Jr.

RIVER CITIES SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Wade Nygaard; 2. Nick Omdahl; 3. Austin Pierce; 4. Jade Hastings; 5. Ty Hanten; 6. Jordan Adams; 7. Shane Roemeling; 8. Blake Egeland; 9. Tanner Wisk; 10. Brenden Wilde; 11. Bob Martin; 12. Jordan Graham; 13. Travis Strandell; 14. Tom Egeland; 15. Brendan Mullen.

SILVER DOLLAR SPEEDWAY

Feature Finish, 30 Laps: 1. Chelsea Blevins; 2. J.J. Hickle; 3. Brent Bjork; 4. Jake Wheeler; 5. Colby Copeland; 6. Trent Canales; 7. D.J. Freitas; 8. Andy Forsberg; 9. Holly Shelton; 10. Greg DeCaires; 11. Hunter Stanley; 12. John Clark; 13. Angelo Cornet; 14. Willie Croft; 15. Jeremy Wilson; 16. Blake Carrick; 17. Wyatt Brown; 18. Kyle Offill; 19. Korey Lovell.

SPRINTS ON DIRT (Harford Speedway)

Feature Finish: 1. Chad Blonde; 2. Ryan Ruhl; 3. Steve Irwin; 4. Boston Mead; 5. Josh Tuner; 6. Jason Blonde; 7. Frank Neill; 8. Dusty Shriver; 9. Eli Lakin; 10. Michael Schumacher; 11. Eric Smith; 12. Zac Broughman; 13. Jeremy Ferguson; 14. Jay Steinebach; 15. Brett Mann; 16. Christopher Jones; 17. Kent Gardner; 18. Quentin Blonde.

UNITED RACING CLUB (Bedford Speedway)

Feature Finish, 25 Laps: 1. Jason Shultz; 2. Jordan Thomas; 3. Josh Weller; 4. Justin Barger; 5. Derek Locke; 6. Curt Michael; 7. Troy Betts; 8. Austin Bishop; 9. Ryan Quackenbush; 10. Chad Layton.

WILLIAMS GROVE SPEEDWAY (PA Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Lance Dewease; 2. Brian Montieth; 3. Freddie Rahmer; 4. Lucas Wolfe; 5. T.J. Stutts; 6. Danny Dietrich; 7. Anthony Macri; 8. Robbie Kendall; 9. Cory Haas; 10. Kyle Reinhardt; 11. Chad Trout; 12. Ryan Smith; 13. Brandon Rahmer; 14. Dylan Cisney; 15. Tony Stewart; 16. Jared Esh; 17. Adrian Shaffer; 18. Darren Mollenoyux; 19. Jesse Attard; 20. Mark Smith; 21. Chase Dietz; 22. Tim Wagaman; 23. Steve Buckwalter; 24. Logan Wagner.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Doug Hammaker; 2. Kevin Nouse; 3. Chris Frank; 4. Scott Fisher; 5. Gregg Foster; 6. Kyle Denmyer; 7. Dylan Norris; 8. Matt Findley; 9. Todd Rittenhouse; 10. Jay Krout; 11. Troy Rhome; 12. Steven Kisamore; 13. Mark VanVorst; 14. Steve Buckwalter; 15. Rich Eichelberger; 16. Rodney Westhafer; 17. Glenndon Forsythe; 18. Tyler Templin.

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Nationals)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Carson Macedo; 2. Daryn Pittman; 3. Logan Schuchart; 4. Brad Sweet; 5. Ian Madsen; 6. David Gravel; 7. Shane Stewart; 8. Donny Schatz; 9. Jacob Allen; 10. Matt Juhl; 11. Justin Henderson; 12. Terry McCarl; 13. Tim Shaffer; 14. Sheldon Haudenschild; 15. Gio Scelzi; 16. Kraig Kinser; 17. Jac Haudenschild; 18. Lynton Jeffrey; 19. Trey Starks; 20. Austin McCarl; 21. Brooke Tatnell; 22. Brent Marks; 23. Jason Sides; 24. Paige Polyak.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Jacksonville Speedway), Trail-Way Speedway: Rain.

SATURDAY

AMERICAN SPRINT CAR SERIES (Grays Harbor-Fred Brownfield Classic)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Matt Covington; 2. Jason Solwold; 3. Scott Bogucki; 4. Sam Hafertepe Jr.; 5. Austen Wheatley; 6. Colton Heath; 7. Reece Goetz; 8. Robbie Price; 9. Roger Crockett; 10. Breyton Davison; 11. Blake Hahn; 12. Alex Hill; 13. Jordan Mallett; 14. Cam Smith; 15. Devon Bordon; 16. John Carney II; 17. Harli White; 18. Tucker Doughty; 19. Lance Sargent; 20. Bailey Sucich; 21. Chris Bullock; 22. Jay Cole; 23. Seth Bergman.

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Dirt Oval at Route 66)

Feature Finish, 31 Laps: 1. Aaron Reutzel; 2. Dale Blaney; 3. Paul McMahan; 4. Cory Eliason; 5. Bill Balog; 6. Brock Zearfoss; 7. Greg Wilson; 8. Skylar Gee; 9. Joey Moughan; 10. Gerard McIntyre Jr.; 11. Justin Peck; 12. Jordan Goldesberry; 13. Paul Nienhiser; 14. Kyle Schuett; 15. Scotty Neitzel; 16. Jereme Schroeder; 17. Russel Borland; 18. Parker Price-Miller; 19. Scotty Thiel; 20. Kyle Larson; 21. Brian Paulus; 22. Jeremy Schultz; 23. George Hobaugh; 24. Ben Schmidt.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Stuart Brubaker; 2. Cap Henry; 3. Lee Jacobs; 4. Buddy Kofoid; 5. Nate Dussel; 6. Brian Lay; 7. Gary Taylor; 8. Caleb Griffith; 9. Stuart Williams; 10. DJ Foos; 11. Cale Conley; 12. Hunter Schuerenberg; 13. Chad Wilson; 14. Brian Smith; 15. Kelsey Ivy; 16. Chris Andrews.

NRA 360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Randy Hannagan; 2. Shawn Dancer; 3. Chase Dunham; 4. Devon Dobie; 5. Jake Brown; 6. Steve Rando; 7. Rickey Peterson; 8. Mitch Brown; 9. Dan McCarron; 10. Dustin Rall; 11. Jared Horstman; 12. Hud Horton; 13. Ed Neumeister; 14. Kyle Sauder; 15. Tim Allison; 16. Brandon Riehl; 17. Adam Cruea; 18. Rich Farmer; 19. Todd Heuerman; 20. Justin Adams.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jamie Miller; 2. Bobby Clark; 3. Paul Weaver; 4. John Ivy; 5. Shawn Valenti; 6. Jimmy McGrath Jr.; 7. Brandon Moore; 8. Kyle Peters; 9. Kyle Capodice; 10. Tyler Street; 11. Zeth Sabo; 12. Chris Verda; 13. Luke Griffith; 14. Mike Keegan; 15. Kasey Ziebold; 16. Jerry Dahms; 17. Tad Peck; 18. Matt Lucius; 19. Larry Kingseed.

KING OF THE WEST SERIES (Placerville Speedway)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Ryan Bernal; 3. Andy Forsberg; 4. Colby Copeland; 5. Sean Becker; 6. Willie Croft; 7. Shane Golobic; 8. Billy Aton; 9. Geoff Ensign; 10. CJ Humphries; 11. Blake Carrick; 12. Mitchell Faccinto; 13. D.J. Netto; 14. Bud Kaeding; 15. Sean Watts; 16. Stephen Ingram; 17. Jason Statler; 18. Dominic Scelzi; 19. Tim Estenson; 20. Nathan Rolfe; 21. Jenna Frazier; 22. Richard Brace Jr.; 23. Kalib Henry; 24. Andy Gregg.

LINCOLN SPEEDWAY (PA Speedweek-Kevin Gobrecht Memorial)

Feature Finish, 30 Laps: 1. Chad Trout; 2. Darren Mollenoyux; 3. Ryan Smith; 4. Freddie Rahmer; 5. Cory Haas; 6. T.J. Stutts; 7. Adam Wilt; 8. Robbie Kendall; 9. Lucas Wolfe; 10. Anthony Macri; 11. Brandon Rahmer; 12. Chase Dietz; 13. Jimmy Siegel; 14. Tony Stewart; 15. Kyle Moody; 16. Dylan Cisney; 17. Glenndon Forsythe; 18. Tim Wagaman; 19. Brian Montieth; 20. Danny Dietrich; 21. Lance Dewease; 22. Tim Glatfelter; 23. Landon Myers; 24. Steve Buckwalter.

MARYSVILLE RACEWAY

Feature Finish, 25 Laps: 1. Michael Ing; 2. J.J. Hickle; 3. Colby Wiesz; 4. Brad Dillard; 5. Brad Bumgarner; 6. Peter Paulson; 7. Korey Lovell; 8. Alec Justeson; 9. Bobby Butler; 10. Adam Brenton; 11. Jimmy Steward; 12. Pat Harvey Jr.; 13. Brandon Dozier; 14. Mike Monahan; 15. Jacob Tuttle.

MERCER SPEEDWAY

BOSS Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Chandler Leiby; 2. Matt Westfall; 3. Parker Fredrickson; 4. Cody Gardner; 5. Steve Little; 6. Dustin Ingle; 7. Arnie Kent; 8. Carmen Perigo Jr.; 9. Andy Feil; 10. Korbyn Hayslett; 11. John Stenham; 12. Zach Morrow; 13. Bob McMillen; 14. Dustin Webber; 15. Joe McEwen; 16. Bobby Distel; 17. Rick Holley; 18. Jeremy Kornbau; 19. Justin Owen; 20. Brandon Spithaler; 21. Kory Crabtree; 22. Gale Ruth Sr.; 23. Michael Lutz; 24. Buddy Lowther.

SHARON SPEEDWAY

Feature Finish: 1. Dave Blaney.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Placerville Speedway)

Feature Finish, 35 Laps: 1. Justin Sanders; 2. Cole Macedo; 3. Ryan Bernal; 4. Tony Gualda; 5. Chase Johnson; 6. Ryan Robinson; 7. Justyn Cox; 8. Shane Golobic; 9. Sean Becker; 10. Tim Kaeding; 11. Shane Hopkins; 12. Colby Copeland; 13. Jodie Robinson; 14. Kyle Offill; 15. Jarett Soares; 16. Mike Benson; 17. Kyle Hirst; 18. JJ Ringo; 19. Jimmy Trulli; 20. Hunter Stanley; 21. Kaleb Montgomery; 22. Kalib Henry; 23. Colby Johnson; 24. Andy Forsberg.

WAYNE COUNTY SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dean Jacobs; 2. Andrew Palker; 3. Henry Malcuit; 4. Danny Mumaw; 5. Tom Schindele; 6. Landon Lalonde; 7. Tyler Dunn; 8. RJ Jacobs; 9. Dylan Kingan; 10. Ray Miller; 11. Travis Danford; 12. Trey Jacobs; 13. Clay Riney; 14. Mitch Harble.

WORLD OF OUTLAWS (Jackson Motorplex-Jackson Nationals)

Feature Finish, 35 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Donny Schatz; 3. Daryn Pittman; 4. David Gravel; 5. James McFadden; 6. Brian Brown; 7. Logan Schuchart; 8. Ian Madsen; 9. Carson Macedo; 10. Tim Shaffer; 11. Sheldon Haudenschild; 12. Brooke Tatnell; 13. Shane Stewart; 14. Brent Marks; 15. Kerry Madsen; 16. Jac Haudenschild; 17. Gio Scelzi; 18. Terry McCarl; 19. Jason Sides; 20. Kraig Kinser; 21. Matt Juhl; 22. Justin Henderson; 23. Jacob Allen; 24. Austin McCarl.

SELINSGROVE SPEEDWAY: Rain.

SUNDAY

SELINSGROVE SPEEDWAY (PA Speedweek)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dylan Cisney; 2. Tony Stewart; 3. Lucas Wolfe; 4. Brock Zearfoss; 5. Anthony Macri; 6. Chase Dietz; 7. Jason Shultz; 8. Freddie Rahmer; 9. Justin Barger; 10. Blane Heimbach; 11. T.J. Stutts; 12. Steve Buckwalter; 13. Cody Keller; 14. Jared Esh; 15. Kyle Moody; 16. Mark Smith; 17. Michael Walter; 18. Dave Blaney; 19. Ryan Smith; 20. Jesse Attad; 21. Ryan Linder; 22. Darren Mollenoyux; 23. Kyle Reinhardt; 24. Danny Dietrich.

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Ken Duke Jr.; 2. Devin Adams; 3. Cale Reigle; 4. Dave Grube; 5. Christian Rumsey; 6. Dylan Proctor; 7. Larry McVay; 8. Scott Lutz; 9. Zach Newlin; 10. Jake Waters; 11. Dave Graber; 12. John Walp; 13. Erin Statle; 14. Kenny Heffner; 15. Fred Arnold; 16. Reed Thompson; 17. Randy Sterling; 18. Wally Eshenhaur; 19. Kyle Keen; 20. Ryan Lynn; 21. Landon Price; 22. Nathan Gramley; 23. Kruz Kepner; 24. Josh Spicer.

SPRINT CAR CHALLENGE TOUR (Petaluma Speedway)

Feature Finish: 1. Chase Johnson; 2. Justyn Cox; 3. Tim Kaeding.

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

error: Content is protected !!