HOME     CONTACT     ADVERTISE     SPONSORS     MY ACCOUNT

More Racing News

Free Quick Results: Bayston, Ross, Macri earn Saturday wins, more weekend results

Paul Arch Photo

FRIDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Stateline Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Hunter Schuerenberg; 2. Zeb Wise; 3. Justin Peck; 4. Paul McMahan; 5. Cory Eliason; 6. Tyler Courtney; 7. Cap Henry; 8. Spencer Bayston; 9. Greg Wilson; 10. Skylar Gee; 11. Bill Balog; 12. Cole Duncan; 13. Jared Zimbardi; 14. Kyle Reinhardt; 15. Bob Felmlee; 16. Brandon Spithaler; 17. Logan McCandless; 18. Frankie Nervo; 19. Joe Kubinec; 20. Darren Pifer; 21. Brett Brunkenhoefer.

ASCS NATIONAL TOUR/ASCS FRONTIER REGION (Gallatin Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Blake Hahn; 2. J.J. Hickle; 3. Dylan Westbrook; 4. Scott Bogucki; 5. Matt Covington; 6. James Setters; 7. Logan Forler; 8. Colby Thornhill; 9. Alex Hill; 10. Lane Taylor; 11. Tyler Driever; 12. Travis Reber; 13. Kory Wermling; 14. Ryan Bickett; 15. Chauncey Filler; 16. Bryan Brown; 17. Trevor Plambeck; 18. Damon McCune; 19. Michael Bingham; 20. Trever Kirkland; 21. Shad Peterson; 22. Shane Moore; 23. Mike Manwill.

ATTICA RACEWAY PARK

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. D.J. Foos; 2. Trey Jacobs; 3. Byron Reed; 4. Travis Philo; 5. Craig Mintz; 6. Landon LaLonde; 7. Tyler Gunn; 8. Kyle Capodice; 9. Zeth Sabo; 10. Harli White; 11. Ricky Peterson; 12. Chad Kemenah; 13. R.J. Jacobs; 14. Dan McCarron; 15. Mark Imler; 16. Conner Morrell; 17. Chris Andrews; 18. Cole Macedo; 19. Tyler Street; 20. Nate Dussel.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Matt Foos; 2. Jamie Miller; 3. Seth Schneider; 4. Dustin Stroup; 5. Larry Kingseed Jr.; 6. Luke Griffith; 7. Paul Weaver; 8. Shawn Valenti; 9. Brandon Moore; 10. Stuart Williams; 11. Kasey Jedrzejek; 12. Kody Brewer; 13. Logan Riehl; 14. Bryce Lucius; 15. Jim McGrath Jr.; 16. Kyle Peters; 17. Kasey Ziebold; 18. Kelsey Ivy; 19. Brandon Riehl; 20. Wade Fraley; 21. Jimmie Ward Jr.; 22. Chris Verda.

GAS CITY I-69 SPEEDWAY

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scotty Weir; 2. Robert Ballou; 3. Cole Bodine; 4. Shane Cockrum; 5. Matt Westfall; 6. Tyler Kendall; 7. Sterling Cling; 8. Dustin Ingle; 9. Korbyn Hayslett; 10. Garrett Aitken; 11. Zack Pretorius; 12. Brayden Clark; 13. Adam Byrkett; 14. Nick Bilbee; 15. Tye Mihocko; 16. Paul Dues; 17. Jadon Rogers; 18. Tyler Hewitt; 19. Travis Hery.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Hartford Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Dustin Daggett; 2. Brett Mann; 3. Zane DeVault; 4. Ryan Ruhl; 5. Danny Sams; 6. Max Stambaugh; 7. Gregg Dalman; 8. Brad Lamberson; 9. Jay Steinebach; 10. Keith Sheffer Jr.; 11. Jared Horstman; 12. Linden Jones; 13. Garrett Saunders; 14. Chase Ridenour; 15. Eli Lakin; 16. Frank Neill; 17. Phil Gressman; 18. Kyle Poortenga; 19. Logan Easterday; 20. Mike Astrauskas.

MIDWEST SPRINT CAR SERIES (Paragon Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Series, 30 Laps: 1. Jake Swanson; 2. Chase Stockon; 3. Carson Garrett; 4. Aric Gentry; 5. Ben Knight; 6. Jake Scott; 7. Josh Cunningham; 8. Andrew Prather; 9. Andy Bradley; 10. Brady Short; 11. Collin Ambrose; 12. Colin Parker; 13. Colten Cottle; 14. A.J. Hopkins; 15. Adam Wilfong; 16. Harley Burns; 17. Brandon Morin; 18. Dylan Moan; 19. Billy Winsemann; 20. Landon Simon.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (River Cities Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Mark Dobmeier; 2. Brendan Mullen; 3. Austin Pierce; 4. Wade Nygaard; 5. Jack Croaker; 6. Tim Estenson; 7. Lee Grosz; 8. Jordan Adams; 9. Jordan Graham; 10. Riley Goodno; 11. Blake Egeland; 12. Bob Martin; 13. Tom Egeland; 14. Shane Roemeling; 15. Zach Omdahl; 16. Colton Young; 17. Nick Omdahl; 18. Sabrina Hockenson; 19. Jade Hastings; 20. Travis Strandell; 21. Reed Allex; 22. Nick Otto; 23. Nick Ranten.

OCEAN SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Dominic Scelzi; 2. Justin Sanders; 3. Bud Kaeding; 4. Corey Day; 5. Joey Ancona; 6. Ryan Timms; 7. Travis Labat; 8. Nick Ringo; 9. Keith Day Jr.; 10. Grant Champlin; 11. Jason Chisum; 12. Jeremy Chisum; 13. Connor Danell; 14. Josh Chisum; 15. Ryan Delisle; 16. Jimmy Christian; 17. Chris Nelson; 18. J.J. Ringo; 19. Tucker Worth; 20. Kurt Nelson; 21. Richard Fajardo; 22. Adam Kaeding; 23. Ryan Rocha.

USAC WEST COAST SPRINT CARS (Merced Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Ryan Bernal; 2. Kalib Henry; 3. Shane Hopkins; 4. D.J. Johnson; 5. Kaleb Montgomery; 6. Jarrett Soares; 7. Ryan Timmons; 8. Tanner Boul; 9. Logan Calderwood; 10. Jacob Tuttle; 11. Austin Liggett; 12. Tuesday Calderwood; 13. Kyle Edwards; 14. Jake Hodges; 15. Heath Holdsclaw; 16. Brody Fuson; 17. Dylan Bloomfield.

USCS (Travelers Rest Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Morgan Turpen; 2. Mark Ruel Jr.; 3. Justin Barger; 4. Ricky Stenhouse Jr.; 5. Terry Witherspoon; 6. Jeff Willingham; 7. Terry Gray; 8. Brent Crews; 9. Brian Thomas; 10. Joe Larkin; 11. Danny Smith. DNS: Sonny Stroud.

LERNERVILLE SPEEDWAY, TRAIL-WAY SPEEDWAY, UNITED RACING CLUB (Williams Grove Speedway), WILLIAMS GROVE SPEEDWAY: Rain

SPRINT INVADERS (Randolph County Raceway): Rescheduled to Sunday, August 1.

SATURDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Sharon Speedway – Lou Blaney Memorial)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Spencer Bayston; 2. Cory Eliason; 3. Bill Balog; 4. Danny Dietrich; 5. Tyler Courtney; 6. Brent Marks; 7. Justin Peck; 8. Zeb Wise; 9. Cap Henry; 10. Hunter Schuerenberg; 11. Sye Lynch; 12. Skylar Gee; 13. Rico Abreu; 14. Paul McMahan; 15. Bob Felmlee; 16. Cole Duncan; 17. Josh Baughman; 18. Brent Marks; 19. Kyle Reinhardt; 20. Brandon Spithaler; 21. Carl Bowser; 22. Dave Blaney; 23. George Hobaugh; 24. Tim Shaffer; 25. Dale Blaney.

ASCS NATIONAL TOUR/ASCS FRONTIER REGION (Gallatin Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Scott Bogucki; 2. Logan Forler; 3. J.J. Hickle; 4. Matt Covington; 5. Dylan Westbrook; 6. Blake Hahn; 7. Ryan Bickett; 8. Tyler Driever; 9. Alex Hill; 10. Colby Thornhill; 11. Lane Taylor; 12. Kory Wermling; 13. Chauncey Filler; 14. Trevor Plambeck; 15. Bryan Brown; 16. Michael Bingham; 17. Shane Moore; 18. Damon McCune; 19. Mike Manwill; 20. James Setters; 21. Travis Reber.

BUCKEYE OUTLAW SPRINT SERIES (Atomic Speedway)

410 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Isaac Chapple; 2. Ricky Lewis; 3. Matt Westfall; 4. Ryan Thomas; 5. Dustin Ingle; 6. Drew Rader; 7. Cody Gardner; 8. Saban Bibent; 9. Jesse Vermillion; 10. Mike Miller; 11. Parker Frederickson; 12. Mike Fischesser; 13. Keith Baxter; 14. Blake Vermillion; 15. Lee Underwood; 16. Josh Davis; 17. Travis Hery; 18. Rick Holley; 19. Luke Griffith; 20. Jacob Beck; 21. Justin Owen; 22. Dustin Webber; 23. Steve Little.

FREMONT SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. D.J. Foos; 2. Craig Mintz; 3. Stuart Brubaker; 4. Trey Jacobs; 5. Ryan Broughton; 6. Cole Macedo; 7. Nate Dussel; 8. Corbin Gurley; 9. Josh Turner; 10. Mark Imler; 11. Kyle Capodice; 12. Chad Wilson; 13. Jerry Dahms; 14. Chris Andrews; 15. A.J. Aldrich; 16. Landon Lalonde; 17. John Ivy; 18. Travis Philo; 19. Rodney Hurst.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Paul Weaver; 2. Matt Foos; 3. Tyler Shullick; 4. Steve Rando; 5. Alvin Roepke; 6. Larry Kingseed Jr.; 7. Brandon Moore; 8. Mike Keegan; 9. Shawn Valenti; 10. Jamie Miller; 11. Chris Verda; 12. John Ivy; 13. Jimmy McGrath Jr.; 14. Kody Brewer; 15. Seth Schneider; 16. Logan Riehl; 17. Brandon Riehl; 18. Kasey Ziebold; 19. Matt Lucius; 20. Bobby Distel.

GREAT LAKES SUPER SPRINTS (Merritt Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Ryan Ruhl; 2. Dan McCarron; 3. Max Stambaugh; 4. Keith Sheffer Jr.; 5. Dustin Daggett; 6. Jey Steinebach; 7. Chase Ridenour; 8. Linden Jones; 9. Frank Neill; 10. Grad Lamberson; 11. Phil Gressman; 12. Kyle Poortenga; 13. Mike Astrauskas; 14. Tyler Bearden; 15. Eli Lakin; 16. Kevin VanHouten; 17. Justin Ward; 18. Danny Sams; 19. Gregg Dalman; 20. Zane DeVault.

KING OF THE WEST SERIES (Petaluma Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tim Kaeding; 2. Andy Forsberg; 3. Bud Kaeding; 4. Dominic Scelzi; 5. Justin Sanders; 6. Jessie Attard; 7. Bill Aton; 8. D.J. Netto; 9. Michael Ing; 10. Sean Watts; 11. Jake Haulot; 12. Kenny Allen; 13. Michael Sellers; 14. Joel Myers; 15. Geoffrey Strole; 16. Sean Becker; 17. Bill Cornwell; 18. Stephen Ingraham.

KNIGHTS OF THUNDER 360 SPRINT CAR SERIES (Merrittville Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Jacob Dykstra; 2. Lucas Smith; 3. Nick Sheridan; 4. Jesse Costa; 5. Steven Beckett; 6. Brett Stratford; 7. Allan Downey; 8. Darren Dryden; 9. D.J. Christie; 10. Terry Baker; 11. Curtis Gartly; 12. Dan Ferguson; 13. Trevor Young; 14. Ryan Fraser; 15. Austin Roes; 16. Derek Miller; 17. Lance Erskine; 18. Rob Neely; 19. Steve Murdock; 20. Dale Durran; 21. Larry Gledhill; 22. Dave McKnight Jr.; 23. Dereck Lemyre; 24. Adrian Stahle.

LINCOLN SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Tyler Ross; 2. Jim Siegel; 3. Troy Wagaman; 4. Tim Wagaman; 5. Brandon Rahmer; 6. Matt Campbell; 7. Freddie Rahmer; 8. Alan Krimes; 9. Bradley Howard; 10. Kyle Moody; 11. Chase Dietz; 12. Chad Trout; 13. Aaron Bollinger; 14. Chris Arnold; 15. Tim Glatfelter; 16. Glenndon Forsythe; 17. Jordan Givler; 18. Trey Hivner; 19. Dylan Norris; 20. Scott Fisher; 21. Greg Plank; 22. Brie Hershey; 23. Dalton Dietrich; 24. Kurt Conklin.

358 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Brett Strickler; 2. Jordan Strickler; 3. Zane Rudisill; 4. Matt Findley; 5. Kody Hartlaub; 6. Jeff Rohrbaugh; 7. Tyler Esh; 8. Cameron Smith; 9. Wyatt Hinkle; 10. Zachary Cool; 11. Brett Wanner; 12. Zachary Allman; 13. Cody Fletcher; 14. Justin Foster; 15. Steve Owings; 16. Riley Emig; 17. Chris Frank; 18. Ashley Cappetta; 19. Travis Scott; 20. Hayden Miller; 21. Zach Euculano; 22. Mason Chaney; 23. Justice Forbes; 24. Brian Allman.

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Devils Lake Speedway)

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Brendan Mullen; 2. Riley Goodno; 3. Jade Hastings; 4. Wade Nygaard; 5. Jack Crocker; 6. Nick Omdahl; 7. Shane Roemeling; 8. Tom Egeland; 9. Greg Nikitenko; 10. Nick Otto; 11. Colton Young; 12. Blake Egeland; 13. Reed Allex; 14. Travis Strandell; 15. Nick Ranten; 16. Zach Omdahl.

PA SPRINT SERIES (Selinsgrove Speedway)

305 Sprint Car Feature Finish, 20 Laps: 1. Garrett Bard; 2. Nick Sweigart; 3. Kassidy Kreitz; 4. Derek Hauck; 5. Domenic Melair; 6. Doug Dodson; 7. Devin Adams; 8. Kenny Heffner; 9. Ken Duke; 10. Justin Mills; 11. Erin Statler; 12. Mikell McGee; 13. Kruz Kepner; 14. Josh Spicer; 15. Paul Moyer; 16. Dustin Young; 17. Mike Melair; 18. Logan Spahr; 19. Drew Young; 20. Jared Zionkowski; 21. Christian Rumsey; 22. Mike Alleman; 23. Buddy Schweibinz; 24. Will Brunson; 25. Zach Rhodes; 26. Branstin Shue.

PORT ROYAL SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Macri; 2. Lucas Wolfe; 3. Logan Wagner; 4. Dylan Cisney; 5. Jeff Halligan; 6. Kody Lehman; 7. Steve Buckwalter; 8. Trenton Sheaffer; 9. A.J. Flick; 10. Tyler Walton; 11. T.J. Stutts; 12. Mike Wagner; 13. Gerard McIntyre; 14. Tyler Reeser; 15. Dan Shetler; 16. Curt Stroup; 17. Connor Leoffler; 18. Tyler Bear; 19. Justin Whittall; 20. Dustin Baney; 21. Drew Ritchey; 22. Brian Smith; 23. Austin Bishop.

SKAGIT SPEEDWAY

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Cam Smith; 2. Colton Heath; 3. Chase Goetz; 4. Brock Lemley; 5. Jason Solwold; 6. Eric Fisher; 7. Ashleigh Johnson; 8. Brett McGhie; 9. Brinton Marvel; 10. Greg Hamilton; 11. Steve James.

SPRINT CARS OF NEW ENGLAND (Bear Ridge Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish: 1. Scott Holcomb; 2. Chris Donnelly; 3. Matt Hoyt.

UNITED RACING CLUB (Selinsgrove Speedway – 360 National Open)

360 Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Mark Smith; 2. Pat Cannon; 3. Jason Shultz; 4. Derek Locke; 5. Michael Walter II; 6. Devon Borden; 7. Josh Weller; 8. Jordan Thomas; 9. Adam Carberry; 10. Alex Bright; 11. Davie Franek; 12. John Smith; 13. Todd Gracey; 14. Ryan Kissinger; 15. Nash Ely; 16. Ryan Stillwaggon; 17. John Stehman; 18. Brandon McGough; 19. Thomas Radivoy; 20. Brett Wright; 21. Blane Heimbach; 22. Colby Womer; 23. Joe Kata III; 24. Zach Burd.

USAC WEST COAST SPRINT CARS (Placerville Speedway)

360 Non-Wing Sprint Car Feature Finish, 30 Laps: 1. Cody Fendley; 2. Ryan Bernal; 3. Kalib Henry; 4. Jarret Soares; 5. Logan Calderwood; 6. Shane Hopkins; 7. Tuesday Calderwood; 8. Jake Hodges; 9. Cody Smith; 10. Austin Liggett; 11. D.J. Johnson; 12. Jake Morgan; 13. Kaleb Montgomery; 14. Nathan Schank; 15. Kyle Edwards; 16. Tanner Boul; 17. Heath Holdsclaw; 18. Braideon Moniz; 19. Jimmy Trulli; 20. Brody Fuson; 21. Ryan Timmons; 22. Matt Streeter; 23. Michael Faccinto; 24. Jacob Tuttle.

USCS (Dixie Speedway)

360 Sprint Car Feature Finish, 27 Laps: 1. Justin Barger; 2. Danny Smith; 3. Landon Britt; 4. Terry Gray; 5. Ricky Stenhouse Jr.; 6. Morgan Turpen; 7. Terry Witherspoon; 8. Brian Thomas; 9. Brent Crews; 10. Jeff Willingham; 11. Danny Oliver; 12. Jeff Oliver; 13. Joe Larkin; 14. Wade Buttrey; 15. Donnie Goodwin. DNS: Mark Ruel Jr.

WAYNE COUNTY SPEEDWAY

410 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Broc Martin; 2. Dean Jacobs; 3. Chris Myers; 4. Zach Ames; 5. Jason Dolick; 6. Dulan Kingan; 7. Nick Patterson; 8. Clay Riney; 9. Jake Hesson; 10. Ricky Peterson; 11. Lance Webb; 12. Danial Burkhart; 13. Tyler Street; 14. Danny Mumaw; 15. Andrew Palker; 16. Jamie Myers; 17. Shawn Hubler; 18. R.J. Jacobs; 19. Bryan Nuckles; 20. Justin Clark.

305 Sprint Car Feature Finish, 25 Laps: 1. Justin Clark; 2. Monty Ferriera; 3. Rob Felix; 4. Austin Powell; 5. Steve Cousins; 6. Jacob Stickle; 7. Jarrett Rosencrance; 8. Andy Cavanaugh; 9. Tommy Jasen; 10. Vivian Jones; 11. Lewie Christian; 12. Dustin Stroup; 13. Jacob Gomola; 14. Brandon McLain; 15. Michael Helterbran; 16. Jordan Welch; 17. Caleb Erwin; 18. Jack Hesson; 19. Jim Morris; 20. Kyle Kruger.

WORLD OF OUTLAWS (Wilmot Raceway)

410 Sprint Car Feature Finish, 40 Laps: 1. Brad Sweet; 2. Logan Schuchart; 3. Donny Schatz; 4. James McFadden; 5. Aaron Reutzel; 6. Carson Macedo; 7. Sheldon Haudenschild; 8. Scotty Thiel; 9. Brock Zearfoss; 10. Jason Sides; 11. Blake Nimee; 12. Wayne Johnson; 13. Jake Blackhurst; 14. Carson Short; 15. Kraig Kinser; 16. Josh Schneiderman; 17. Kris Spitz; 18. Chris Klemko; 19. David Gravel; 20. Jacob Allen; 21. Jeremy Schultz; 22. Marcus Dumesny; 23. Russel Borland; 24. Danny Schlafer.

LAKE OZARK SPEEDWAY, USAC NATIONAL SPRINT CAR SERIES (Knoxville Raceway): Rain

SUNDAY

ALL STAR CIRCUIT OF CHAMPIONS (Sharon Speedway – Justin Snyder’s “Salute to the Troops”): 410 Sprint Cars

BUCKEYE OUTLAW SPRINT CARS (Millstream Speedway): 410 Non-Wing Sprint Cars

NORTHERN OUTLAW SPRINT ASSOCIATION (Huset’s Speedway): 410 Sprint Cars

PA SPRINT SERIES (Bedford Speedway): 305 Sprint Cars

Your Ad Could Be Here
Contact Jeremy Elliott at 1-717-805-0483
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top